Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė tęsia žodžių karą su prekybininkais

2015-02-19, BNS
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Virginija Baltraitienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Virginija Baltraitienė
Žemės ūkio ministrė, pasiūliusi sureguliuoti ūkininkų, pieno perdirbėjų ir prekybininkų santykius, siekia pastarųjų sąskaita skatinti pieno vartojimą. Pasak Virginijos Baltraitienės, iki 10 proc. sumažintas prekybos antkainis būtiniausiems pieno produktams sumažintų jų kainas ir paskatintų vartojimą. Ji tikina, kad ligšiolinės pieno produktų kainų nuolaidos buvo daromos perdirbėjų sąskaita.

„Prekybininkai turėtų riboti antkainį pagrindiniams pieno produktams, kurių sąrašą turėtų patvirtinti Vyriausybė. Ne tik prekybinis antkainis, bet yra lentynų mokesčiai, rampų, švenčių dienų, reklamos mokesčiai“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė V.Baltraitienė.

Anot jos, tai paskatins pieno produktų vartojimą.

„Mes manome, kad yra kasdieninio vartojimo prekės – pienas, sūriai – žmogus negyvena be jų. Ir aš manau, taip padidėtų vartojimas. Mes sakome, kad mes labai mažai suvartojame pieno produktų, palyginti su kitomis valstybėmis. Kodėl taip yra? Nes kaina labai didelė. Žmogui gal labiau apsimoka nusipirkti mėsos gabalą, jis sotesnis jaučiasi nei iš varškės.  Mes norime ir skatinti, kad būtų vartojimas pieno produktų, ir manom, kad prekybininkai ant kitų prekių, kurie nėra kasdienio vartojimo, gali dėtis antkainius, kurie nėra reglamentuojami“, – kalbėjo V.Baltraitienė.

Kainos sumažintos perdirbėųjų sąskaita

Jos teigimu, ji nesiūlytų įstatymo pakeitimų, jei prekybininkai patys būtų sumažinę kainas, neimdami lentynų ir kitų mokesčių iš perdirbėjų. Anot V.Baltraitienės, pastaruoju metu sumažintos kainos yra ne prekybos tinklų, o perdirbėjų sąskaita.

„Kodėl mes įsikišame į tai? Jeigu tai darytų mūsų rinkos žaidėjai, ką padarė Latvijoje iš karto embargui prasidėjus, kodėl perdirbėjai iš karto pasakė, kokia kaina pristato į parduotuves, prekybos tinklai iš karto pasakė, kad mes neimame lentynos mokesčio, irgi minimalų antkainį, kad tik žmonės vartotų daugiau pieno produktų“, – sakė žemės ūkio ministrė.

„Aš to nei įrodyti, nei paneigti negaliu, bet ką aš girdžiu iš visų perdirbėjų, tai jų sąskaita yra tos nuolaidos visos dabar“, – pridūrė ji.

V.Baltraitienė Seimui siūlo reguliuoti pieno gamintojų ir supirkėjų arba perdirbėjų santykius. Trečiadienį Seime ji užregistravo įstatymo projektą, kuris numato, kad už tos pat rūšies pieną turi būti mokama vienodai, apie kainų pasikeitimą turi būti perspėjama iš anksto, o prekybininkų antkainis negalės būti didesnis nei 10 proc.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?