Savivaldybės taryba sunkiai, bet apsisprendė, dėl Šilokarčemos kvartalo programos

2015-02-24, Saulius SODONIS

Vasario 19 d., ketvirtadienį, vykęs vienas paskutiniųjų Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžių būtų praėjęs ramiai bei darbingai, jei ne sprendimo projektas, sukėlęs audringas diskusijas. Nors buvo siūlyta neskubėti ir sprendimo projektą dėl Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies kompleksinio sutvarkymo programos atidėti bent mėnesiui, tačiau vis dėto jis buvo priimtas.

Šilokarčemos kvartalas – apipintas interesais?

Apie šį sprendimą pirmasis pradėjo kalbėti Tarybos narys Jonas Purlys. Jis minėjo dvi priežastis, dėl ko Teritorijų ir kaimo reikalų komitete pasisakė prieš šį sprendimą: pastarajame įžvelgė kai kurių asmenų asmeninius interesus ir tai, kad projekte numatoma skirti pinigus „grunto pervežimui ir perkasimui“, kuomet ne viena švietimo ar kita įstaiga lieka nesutvarkytos. J. Purlio nuomone, tai skatina žmonių nusivylimą Šilute ir emigraciją.

Tarybos narys Juozas Sauspreškis norėjo sužinoti, ar šioje programoje yra minimos ir tos didžiosios statybos. Vėliau meras Vytautas Laurinaitis į šį klausimą atsakė teiginiu, kad lėšos bus skirtos iš kitų ministerijų, kitų programų, todėl Savivaldybei jo įgyvendinimui nereikės skirti pinigų. Tarybos narys Vladas Kainovaitis pasiūlė neskubėti, sprendimą priimti kitame posėdyje, mat per tą laiką būtų galima daugiau įsigilinti į parengtą programą.

Paprašytas pakomentuoti Šilokarčemos centrinės dalies kompleksinio sutvarkymo programą vyriausiasis architektas Edmundas Benetis minėjo, kad tam, jog ši programa būtų parengta, merų potvarkiais sudarytos trys darbo grupės, svarstymui parengusios galutinį jos variantą. Įgyvendinant programą bus sutvarkyta centrinė šio kvartalo dalis, numatytos krantinės ir kiti dalykai. Taip pat prieš metus buvo skelbiamas viešas idėjų konkursas, kuriame žmonės išsakė savo nuomonę, kas galėtų būti padaryta tvarkomame Šilokarčemos kvartale. Konkursas išties pavyko, ir net tapo pavyzdžiu rengiant konkursus kaimyniniuose rajonuose. Todėl dabar, kai jau matosi šio darbo etapo pabaiga, E. Benečio nuomone, būtų neišmintinga sustoti.          

Tarybos narys Darius Soščeka kreipdamasis į visus bei į oponuojantį šiai programai J.Purlį sakė, kad per tuos dvejus metus, kai programa buvo rengiama, buvo galima su viskuo susipažinti ir paviešinti vis minimus kažkieno interesus. Į pagalbą J. Purliui atėjęs Tarybos narys Edvardas Vitkauskas sakė, kad jie nėra nusiteikę prieš investicijas, tačiau sprendimas parengtas skubos tvarka ir komiteto nariai neturėjo galimybės su juo iš anksto susipažinti. O tai juk milijonai litų, kuriuos reikėtų išleisti išmintingai.   

Tarybos narys Virgilijus Pozingis, buvęs šios darbo grupės narys, klausė, kodėl nebuvo sušaukta šios programos darbo grupė, kad susipažintų ir pritartų Tarybai teikiamai programai. Be to, jis domėjosi, ar visuomenė žino, kas numatyta daryti šios programos eigoje. Į tai meras atsakė, kad viskas buvo vieša ir norintieji su šia programa galėjo susipažinti.    

Galiausiai meras V. Laurinaitis pasiūlė baigti diskusijas ir balsuoti dėl pateikto sprendimo projekto. J. Purlys nenusileido ir vėl siūlė svarstymą atidėti mėnesiui. Vis dėlto pasiginčijus buvo balsuota, atidėti ar tęsti svarstymą. Nugalėjo šio projekto šalininkai ir 13 Tarybos balsų balsavus „už“, 6 „prieš“ bei 2 „susilaikius“ Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies kompleksinio sutvarkymo programa buvo priimta. Ji turėtų būti įgyvendinta per 2014–2020 metų ES finansinį laikotarpį.

Priimtas biudžetas ir patvirtintos valdžios ataskaitos

Įdomu, kad pirmą kartą po daugelio metų 2015 metų Šilutės rajono biudžetas Taryboje buvo priimtas be ginčų ir diskusijų. Posėdyje patvirtintos ir Savivaldybės administracijos direktoriaus bei mero darbo ataskaitos, kurios taip pat nesukėlė platesnių diskusijų.   


Straipsnio komentarai

:)2015-02-24
O dabar siūlau atidžiai perskaityti patvirtintą „Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies kompleksinio sutvarkymo programą“. Taip pat ir Sauliui. < ... Ji turėtų būti įgyvendinta per 2014–2020 metų ES finansinį laikotarpį.> Tokio teksto joje nėra. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?