Ekomiestelis Pagėgiuose

2015-03-12, Jūratė Morkvėnaitė-Paulauskienė Projekto „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“ koordinatorė

Lietuvos miestuose ir miesteliuose toliau vyksta Aplinkos ministerijos inicijuojamas projektas „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“.

Vasario 26 d., vyko jau ketvirtasis renginys. Unikalus ekomiestelis, pabuvojęs Šilalėje, Klaipėdoje ir Telšiuose, 11 val. atvėrė kultūros centro duris Pagėgiuose.

Pasak aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, Lietuvos miestuose ir miesteliuose vykdomas Aplinkos ministerijos projektas „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“ prisideda prie aplinką tausojančių idėjų, skatina visus įsitraukti kuriant „žalesnį“ rytojų.

Pagėgių kultūros centre susirinkusiuosius ir svečius iš Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos pasveikino savivaldybės meras Virginijus Komskis. Jis džiaugėsi projektu susidomėjusiųjų gausa ir ragino atsakingai pažvelgti į šiukšlių rūšiavimo problemą, mokytis rūšiuoti teisingai.

Renginyje vyko energingos rūšiavimo varžybos, kuriose buvo galima laimėti renginio partnerių prizus. Į specialius konteinerius buvo galima išmesti senas baterijas, metalo, popieriaus ar plastiko pakuotes. Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro specialistai aptarė atliekų tvarkymo aktualijas ir atsakė į gyventojų klausimus. 

„Žmonės galėjo dalyvauti ekodirbtuvėse, keistis daiktais, vaikai -  piešti vaikų kampelyje, taip pat buvo konsultacinė zona, kurioje specialistai atsakė į visus klausimus, susijusius su atliekomis. Renginį vedė mimų trupė „Neteisėtai padaryti“, vien jų įvedimas į renginį su daina ir jų koncertas paskui prideda renginiui įdomumo. Manau, kad renginys yra ypač patrauklus jaunimui“, - sakė projekto koordinatorė Jūratė Morkvėnaitė-Paulauskienė. Pasak jos, įvykusiuose renginiuose didelio dėmesio susilaukė ekodirbtuvės, o didžiausią susidomėjimą parodė jaunieji renginio dalyviai. Eko menininkės Rūta ir Vaida  juokėsi: „mokiniai buvo tokie aktyvūs, kartais net nespėdavau sužiūrėti visų mažųjų menininkų. Pirmokai netgi marškinėlius atsinešė! Labai nustebino penktokai berniukai, kurie dirbo ne individualiai, o maišą kūrė tryse, visi draugiškai karpė ir siuvo… buvo gražu žiūrėti, kad ši veikla ne tik palanki aplinkai, bet ir suartina žmones”. Pasisiuvus užtektinai maišų, buvo pasiūlyta gaminti seges – žmogeliukus, kurie pritraukia akį savo spalvomis ir nesudėtinga gaminimo eiga:

Viskas ko reikia, tai žiogelis, plona, lanksti viela ir storas, spalvotas siūlas. Vielą susukame į tris juosteles: kojas, rankas ir galvą. Kojų juostelė ilgiausia, o rankų ir galvos – trumpesnė. Kuomet turime reikiamas žmogeliuko kūno dalis apsukame jas siūlu, formuojame kojas, rankas ir galvą, kuri turi atodyti kaip sraigės kiautas. naudodami siūlą sujungiame jas tarpusavyje ir pritaisome žiogelį, kuriuo segę galėsime prisisegti kur panorėję. Viskas, segė – žmogeliukas, baigtas! Paprasta, ar ne?

Renginio metu taip pat buvo rodomas režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Stebuklų laukas“, vyko muzikinė programa.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?