Šilutės gaisrinės pastatas „atšventė“ 100 metų jubiliejų

2011-12-23, Stasys BIELSKIS
Šilutės r. savivaldybės vadovai V.Pozingis ir R.Ambrozaitis gaisrinės pastato 100 metų jubiliejaus proga dovanų įteikė Šilutės PGT viršininkui R.Mačijauskui.
Šilutės r. savivaldybės vadovai V.Pozingis ir R.Ambrozaitis gaisrinės pastato 100 metų jubiliejaus proga dovanų įteikė Šilutės PGT viršininkui R.Mačijauskui.
Ir kokių tik švenčių nebūna. Dažniausiai švenčiame jubiliejinius gimtadienius, neseniai visa Šilutė pažymėjo 500 metų Šilokarčemos įkūrimo jubiliejų... O štai praėjusį penktadienį Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai paminėjo gaisrinės pastato šimtąsias metines.
 
Į renginį atvyko ir valdžios vyrai – Šilutės r. savivaldybės meras Virgilijus Pozingis bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis. Tik dovanas jie dovanojo kažkodėl ne jubiliejų švenčiančiam pastatui, o ugniagesių viršininkui Rimantui Mačijauskui...
 
Šilutės muziejaus istorikas Darius Barasa, demonstruodamas ir vaizdo medžiagą, pristatė gaisrinės pastato bei ugniagesių veiklos Šilutėje istoriją.
 
Pasak D.Barasos, tuometinės Šilokarčemos apskrities gaisrininkų komanda buvo įsteigta 1897 metais. Šilutės dvaro savininkas H.Šojus padovanojo miestui žemės sklypą šalia upelio Šret ( šiuo metu jo nebėra), labai šlapioje vietoje. 1911 metais ten pastatė gaisrinės pastatą. Jis iki šiol tebestovi nepakitęs, atlaikęs du pasaulinius karus ir visą tą laiką tarnavęs pagal pirminę paskirtį.
 
Gaisrininkų komandą tuomet sudarė savanoriai, o komandos viršininkas vadinosi brandmeistru (tuo metu Šilokarčema, arba vokiškai Heidekrug, buvo administruojama vokiečių valdžios). Pirmasis juo buvo statybos inžinierius Gewitsch. Po jo iki II pasaulinio karo pabaigos Šilutės dujų gamyklos vedėjas Kristupas Jakštaitis. Išsamesnių prieškario duomenų apie turėtą techniką bei komandą neišliko. Karo metu šio pastato antrajame aukšte buvo burmistro ir miesto valdybos įstaiga. Po karo gaisrinė vadinosi miesto komanda. Tada ugniagesiai turėjo vieną rankinį siurblį ir keturis arklius.
 
1948-aisias gaisrinė gavo gaisrinį automobilį, liaudies „polutarka“ vadinamą, bei siurblį su varikliu. 1950 metais buvo gautos motopompos MP-800 ir MP-1600. Pastarąją užkėlė ant kito automobilio ir naudojo gaisrams gesinti.
 
Nuo 1957-ųjų gaisrinė vadinosi profesionali priešgaisrinė dalis. 1992 m. gruodžio 30-ąją buvo reorganizuota į Šilutės rajono priešgaisrinę tarnybą prie policijos komisariato.
 
1994 metų pabaigoje - jau kita reorganizacija, pakeitusi pavadinimą į Šilutės miesto sukarintą priešgaisrinę dalį. Pasikeitė ir vidinė tvarka. Atsirado kariška drausmė ir tvarka.
 
Nuo 1999-ųjų vidurio naujas nutarimas pakeitė statusą ir pavadinimą į Šilutės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą.
 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?