Pamariškiai tęs kovą dėl 9–13 vietų

2014-09-09, Romualdas MAŽUTIS FK „Šilutė“ (treneris S. Česnulis, 10 vieta, 21 tšk.) praėjusį šeštadienį savo vejoje žaidė šalies futbolo I lygos pirmenybių 26-ojo turo rungtynes su Vilniaus „Žalgiriečiu“ (6 vieta, 40 tšk.). Pamariškiai pralaimėjo – 2:3.

Visi įvarčiai įmušti per pirmąjį kėlinį. Jau 13-ą žaidimo minutę vilniečiai pirmavo – 0:2. FK „Šilutės“ gynėjai ir saugai pirmoje rungtynių pusėje su savo užduotimis nesusidorojo. Mūsiškių vartininkas L. Valius nieko negalėjo padaryti, tik burnoti ant saviškių, kai svečiai gavo progas smūgiuoti į vartus iš arti. Pirmą įvartį sostinės futbolininkas D. Kazubovičius pelnė galva 7-ą rungtynių minutę, o netrukus rezultatą padvigubino žalgirietis A. Skuratovič. 27-ą žaidimo minutę rezultatą sušvelnino FK „Šilutės“ puolėjas D. Paldauskas – 1:2. Aikštės šeimininkai surengė gražią ataką ir po tikslių perdavimų D. Paldauskas užbaigė kombinaciją smūgiu pažeme. Kėliniui artėjant į pabaigą antrą kartą pasižymėjo D. Kazubovičius – 1:3. FK „Šilutės“ viltis 45-ą kėlinio minutę atgaivino G. Juška. Pamariškių išpuolis dešiniuoju aikštės kraštu buvo pavyzdinis ir baigėsi įvarčiu – 2:3. Žaidimo epizodas parodė, kad FK „Šilutė“ pajėgi rungtyniauti su lygos stipriausiomis ekipomis, jei susitikimo pradžioje neduotų varžovams lengvai įgyti persvaros.

Po pertraukos įvarčių neįmušta. Sėkmė labiau lydėjo vilniečius – šeimininkai porą kartų neišnaudojo itin dėkingų progų išlyginti rezultatą. Sykį svečius gelbėjo vartų virpstas.

Trečiąjį ratą I lygos klubai pradės pasidaliję į dvi grupes: komandos, užėmusios 1–8 vietas, kovos dėl medalių ir perėjimo į aukščiausiąją lygą, likusios 5 ekipos rungtyniaus vienu ratu dėl 9-13 vietų.

Šilutiškiai žais su antrojo ešelono klubais: Tauragės „Tauru“ (9 v., 34 tšk.), Radviliškio „Lokomotyvu“ (11 v., 15 tšk.), Palangos „Palanga“ (12 v., 10 tšk.) ir Panevėžio „Baltija“ (13 v., 5 tšk.). „Lokomotyvas“ ir „Baltija“ dar žais atidėtas tarpusavio rungtynes, bet FK „Šilutės“ nepasivys. Mūsiškių kraitis – 10 vieta. 21 tšk. Dėl prizinių vietų kovos Kauno „Spyris“, Vilniaus MRU, Kauno „Stumbras“, Utenos „Utenis“, Vilniaus „Žalgirietis“, Kėdainių „Nevėžis“, Kazlų Rūdos „Šilas“ ir Jonavos „Lietava“. Jos išvardintos pagal užimtas vietas po 24 rungtynių. Įdomu tai, kad keturios pirmos ekipos surinko po 47 taškus.