Statutiniai pareigūnai rengiasi protestams: politikai priešinasi teisėsaugos modernizavimui

2015-04-13, Vladimir Banel Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas
ve.lt nuotrauka
ve.lt nuotrauka
Pareigūnų atstovų teigimu, šalies politikų nenoras priimti teisėsaugos reformai ir saugumo gerinimui šalyje būtiną Vidaus tarnybos statutą baigsis Lietuvos statutinių pareigūnų protestais.

Auganti tarptautinio terorizmo grėsmė, didėjantis poreikis kovoti su šešėline ekonomika, regione auganti karinė grėsmė formuoja aiškų poreikį stiprinti teisėsaugą, užtikrinti potencialą kovoti su naujais iššūkiais, hibridinio karo grėsmėmis. Anot pareigūnų, vidiniai institucijų resursai pokyčiams išsemti, o išoriniams politikai įnirtingai priešinasi.

„Atrodo, politikai nesupranta racionalių argumentų kalbos, todėl pareigūnų vardu man belieka pasakyti tik viena – jei statutas nebus priimtas šioje Seimo sesijoje, mes surengsime pareigūnų protestus. Be to, aiškiai įvardinsime konkrečius politikus, kurie labiausiai priešinasi dokumento priėmimui, vadinasi, stabdo teisėsaugos modernizavimą ir silpnina žmonių saugumą”, - sako Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel.

Investicija į ateitį

NPPSS atstovų teigimu, nors pareigūnų bendruomenė kartu su Vidaus reikalų ministerija ir įstaigų vadovais yra pasirengę pokyčiams, labai svarbu, kad pradėti pertvarkymo procesai būtų palaikomi aukščiausių šalies vadovų ir politikų. Tuo tarpu silpna teisėsauga suinteresuoti šalies politikai dėsto du argumentus.

Viena iš kliūčių statuto priėmimui, anot Finansų ministerijos, – papildomų lėšų poreikis.

„Statuto įgyvendinimui reikės papildomų lėšų, tačiau tai sudarys galimybę efektyviau mažinti šešėlinę ekonomiką, tiesiogiai pildyti valstybės iždą, o sukauptus pinigus skirti ne tik teisėsaugai, bet ir kitoms svarbioms sritims, tokioms kaip krašto gynyba, švietimas, medicina.

Be to, mums sako, kad statutiniai pareigūnai neturi būti išskirti iš bendros Lietuvos valdininkų armijos. Šioje vietoje noriu paklausti politikų, ar tikrai kasdien gyvybe ar sveikata rizikuojančio policininko, pasieniečio ar ugniagesio darbas yra lygiai toks pat kaip eilinio tos pačios Finansų ministerijos klerko?”, - retoriškai klausia V. Banel.

NPPSS ragina Vyriausybės vadovą ir ministrus palaikyti teisėsaugos modernizavimą, kuris leis iš esmės pagerinti pareigūnų tarnybą ir jos sąlygas. Kitu atveju pareigūnų bendruomenė pasiryžusi aktyviai kovoti prieš Vidaus tarnybos statuto priėmimo stabdymą protesto veiksmais. 

Vidaus tarnybos statutas teisėsaugai atvertų naujas duris: būtų užtikrinta galimybė motyvuoti darbuotojus, sukurti palankias tarnybos sąlygas, tobulinti žmogiškųjų išteklių valdymą, didinti iniciatyvių ir sąžiningų pareigūnų motyvaciją, skiepyti lojalumą valstybei, reikalauti atsakomybės ir atskaitomybės už tarnybos rezultatus. Pastarasis dokumentas yra bendras Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto, Vidaus reikalų ministerijos ir profesinių sąjungų kompromisas, kurį pavyko pasiekti po kelerius metus trukusių svarstymų ir diskusijų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?