Rajono valdžia pasveikinti pasaulio čempionę patingėjo...

2014-09-23, Indrė VAITKUVIENĖ
36-ajame pasaulio rankų lenkimo čempionate E. Vaitkutė tvirtarankius darkart mokino tarti Lietuvos vardą. Mergina iškovojo du aukso medalius.
Trisdešimt šeštąjį kartą surengtose planetos pirmenybėse Lietuvos vardas skambėjo tarp beveik tūkstančio sportininkų iš 46 valstybių. Daugiau nei 10 metų rankų lenkimo čempionatuose visame pasaulyje lyderiaujanti šilutiškė Eglė Vaitkutė ir šiais metais aukso medalio nedovanojo nė vienam varžovui.

Praėjusią savaitę Vilniuje, į trisdešimt šeštąjį pasaulio rankų lenkimo čempionatą suvažiavo geriausi pasaulio tvirtarankiai. Svorio kategorijoje per 80 kg E. Vaitkutė kairiosios rankos lenkimu finale įveikė Kazachstano atstovę Antoniną Lysiskają. Po finalo Eglė pasakojo, kad susitikimas su varžove ją nustebino. Nuolat dalyvaujančiai pasaulio čempionatuose Eglei apie varžovę neteko nieko girdėti. „A. Lysiskaja man iki šiol negirdėta sportininkė. Ji turi gerą rankos lenkimo techniką ir buvo puikiai pasiruošusi šioms pirmenybėms. Po arbitro duoto starto priešininkė atakavo mane ir teko paplušėti, kol perėmiau iniciatyvą", - pasakojo šilutiškė.

Šeštadienį sėkmė nuo Eglės ir vėl nenusisuko.  Tvirtarankė antrą aukso medalį iškovojo dešinės rankos lenkimu, finalinėje dvikovoje įveikusi  rusę Aliną Samotovą. „Viskas pavyko taip, kaip planavau. Du startai – du medaliai. Man šios pirmenybės susiklostė labai gerai“, – sakė rankų lenkikė.

Komandų įskaitoje daugiausia apdovanojimų iškovojo Rusijos sportininkai (26 aukso, 34 sidabro, 33 bronzos medaliai). Lietuvių laimikis: 7 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos medaliai ir užimta aštuntoji vieta.

Klausantis draugiškos ir nuoširdžios Eglės nė neįtartum, kad ji daukartinė pasaulio čempionė. Jokio susireikšminimo, pasikėlimo...Vienintelis merginos pastebėjimas, kad miesto valdžia patingėjo ją pasveikinti. Tačiau ir dėl to ji  nepyksta, sako, kad visada gins savo šalies vėliavą ir  populiarins Šilutės vardą.