Pagėgių merui – pirmas opozicijos smūgis

2015-05-01, Stasys BIELSKIS
meslaisvi.lt įrašo stop kadras
meslaisvi.lt įrašo stop kadras
Balandžio 23 dieną įvyko Pagėgių savivaldybės 5-ojo šaukimo tarybos 2-asis posėdis. Nuo kitų posėdžių jis skyrėsi tuo, kad ne visi numatyti sprendimai buvo priimti.

Posėdyje reikėjo patvirtinti Savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų sudėtis bei Savivaldybės mero atlyginimo dydį. Pradžioje posėdis vyko sklandžiai, daugumą turintys „tvarkiečiai“ be didesnių pastangų priiminėjo sau palankius sprendimus.

Etikos komisijos pirmininką pagal įstatymą Tarybos mažumos siūlymu tvirtina meras. Opozicijos lyderis Edgaras Kuturys į šį postą pasiūlė bendrapartietį „darbietį“ Edviną Kriščiūną, bet Taryba jo kandidatūrai nepritarė. Kito kandidato į Etikos komisijos pirmininkus pavardė bus ištarta kitame Tarybos posėdyje.

Posėdžiui baigiantis turėjo būti tvirtinamas Savivaldybės mero padidintas darbo užmokesčio dydis, nes šalies valdžia neseniai priėmė sprendimą apskaičiuojant merų atlyginimus vietoj koeficiento 10,5 taikyti koeficientą 18, t. y. atlyginimas padidėtų maždaug 1 tūkst. eurų. Šįkart šito sprendimoTarybai priimti nepavyko.

Naujojoje Taryboje valdančiąją daugumą sudaro 13 „tvarkiečių“, opoziciją – 8 kitų partijų atstovai. Pastarajame Tarybos posėdyje nedalyvavo „tvarkietis“, mero pavaduotojas Sigitas Stonys bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Petras Ubartas. Tvirtinant mero darbo užmokesčio dydį Virginijus Komskis privalėjo nusišalinti. Taip pat pasielgė jo artimas giminaitis Kęstutis Komskis. Posėdžių salėje liko 10 valdančiųjų politikų ir 7 opozicijos atstovai.

Tai suskaičiavęs opozicijos lyderis E. Kuturys visus opozicijos atstovus taip pat išsivedė iš posėdžių salės. Likę salėje 10 „tvarkiečių“ pabandė priimti sprendimą dėl mero atlyginimo. Posėdžio pirmininku tapo Tarybos narys Alvydas Einikis.

Tolesnę eigą sustabdė posėdyje dalyvavusi Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė. Ji pasakė, kad salėje likę Tarybos nariai negali priimti jokių sprendimų, nes nebėra kvorumo. Kvorumas - didesnė dalis, nei pusė Tarybos narių, Pagėgiuose tai yra 11  politikų.

„Mes, opozicija, jau rodome savo galią, valdantieji su mumis turės skaitytis, - „Šilokarčemai“ teigė E. Kuturys. – 13 „tvarkiečių“ liko vieni, o visi kiti nuėjo į opoziciją. Jau turime įregistravę dvi frakcijas – „darbiečių“ ir mišrią, po keturis narius. Dirbame susivieniję, esame matomi ir girdimi“.

...Tad parodė opozicija, ką gali – meras dar kažkurį laiką dirbs už įprastą, nepadidintą atlyginimą.


Straipsnio komentarai

gaunasi, kad.......2015-05-02
be Rickuvienes , toji taryba net Istatymu nezino. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?