Šilutėje surengtas sunkiosios atletikos turnyras

2015-05-12, „Šilokarčemos“ informacija
Turnyro, skirto pagerbti B. Mačernį, dalyviai, organizatoriai ir svečiai.
Šeštadienį Šilutėje sulaukėme Lietuvos  sunkiosios atletikos čempionų. Juos sukvietė sunkiosios atletikos pasaulio rekordininko Bronislavo Mačernio atminimo taurės turnyras, kurį organizavo sporto klubas „Lokys“ (vadovas Liudas Čičirka) ir Šilutės sporto mokykla (direktorius Aivaras Lileikis).

Turnyre, skirtame pagerbti B. Mačernį, kuriam šiais metais būtų sukakę 70 metų, dalyvavo 10 sunkiaatlečių, tarp kurių ne tik perspektyvūs šilutiškiai, bet ir Europos čempionai.

Turnyro prizininkai nustatyti remiantis meistriškumo taškais, apskaičiuotais pagal tarptautinę Sinklerio lentelę (pagal taškais įvertintą santykį tarp sportininko asmeninio svorio ir iškelto).

Turnyro nugalėtoju tapo Europos suaugusiųjų čempionas Aurimas Didžbalius. Sportininko  dvikovės rezultatas – 403 kg,  rovė 182 kg, stūmė 221 kg. Nugalėtojui (93,200 kg) įteiktas vokelis su 300 eurų. A. Didžbaliui skambios pergalės – jokia naujiena. Jis 2014 metų lapkričio mėnesį Kazachstano mieste Almatoje vykusiame pasaulio sunkiosios atletikos čempionate dvikovėje surinko 399 kg ir užėmė trečiąją vietą. Mažąjį sidabro medalį šis sunkiaatletis pelnė rovimo rungtyje, iškėlęs 185 kg sveriančią štangą. Stūmimo rungtyje Aurimas įveikė 214 kg štanga.

Antroji vieta atiteko šilutiškiui Donatui Anuškevičiui. Prieš metus iš Šilutės kilęs, šiuo metu Klaipėdoje gyvenantis Donatas, praėjusiais metais  Izraelyje, Tel Avive vykusiame Europos sunkiosios atletikos čempionate grupės varžybose iškovojo septintą vietą svorio iki 94 kg.

Trečią vietą užėmė pamariškis Algimantas Trajanauskas (96,450 kg), išrovęs 152, pastūmęs 180 kg.

Ketvirtoji vieta atiteko Irmantui  Kačinskui  (85,850 kg): rovė 145, stūmė 175 kg. 5 vietą užėmė svečias iš Anykščių  Arnas Šidiškis, sveriantis per 101 kg (rovė 145, stūmė 190 kg). Šeštoji vieta atiteko šilutiškiui Tomui Li Čin Chai (88,250 kg): rovimas – 142, stūmimas – 170 kg. Sunkiausias turnyro dalyvis Vincas Šlevinskis (121,100 kg) užėmė 7 vietą: rovė – 157, stūmė – 180 kg. Aštuntoji vieta ir  piniginis prizas atiteko  Romui Pangoniui (88,900 kg), išrovusiam 135 kg, pastūmusiam 165 kg. 9–10 vietas užėmė klaipėdietis Laurynas Antanaitis (86,300 kg) ir  svečias iš Naujosios Zelandijos Andrius Barakauskas.