Svarsto ilginti pareigūnų ir karių darbo stažą

2015-05-19, ELTA
 © DELFI (V.Spurytės nuotr.)
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Seimas po pateikimo pritarė Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pataisų projektui, kuriuo numatoma ilginti pareigūnų ir karių darbo stažą.

Siūloma nustatyti, kad pareigūnams ir kariams valstybinė pensija būtų skiriama ir išmokama, kai jie ištarnaus vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos sistemose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Kalėjimų departamente ar jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse, muitinės sistemoje (bus dirbę muitinės mobiliosiose grupėse ar muitinės postuose arba atlikę kriminalinę žvalgybą ir (arba) ikiteisminį tyrimą) 25 ir daugiau metų (šiuo metu nustatyta - 20 metų).

Teikiamomis pataisomis numatoma, kad pareigūnams į tarnybos laiką pensijai skirti įskaitomas darbo tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose laikas, jeigu pareigūnas į jas buvo laikinai perkeltas Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo nustatyta tvarka.

Atskirai siūloma reglamentuoti valstybinių pensijų išmokas pareigūnams ir kariams, kurie priimti į tarnybą iki 2016 m. sausio 1 d. ir kurių tarnybos laikas pensijai skirti, apskaičiuotas šio įstatymo nustatyta tvarka, 2016 m. sausio 1 d. yra 11 metų ir daugiau.

Taip pat atskirai siūloma reglamentuoti ir dėl pačių kaltės pašalintų pareigūnų ir karių valstybinių pensijų skyrimo tvarką.

Teikiamu projektu numatoma nustatyti pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, integracijos į darbo rinką ir medicininės reabilitacijos priemonių sistemos įgyvendinimo tvarką.

Siekiant užtikrinti teisinio reguliavimo sistemiškumą, kartu teikiamas ir Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisų projektas. Jame atsisakoma nuorodos į Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos programą, taip pat teisinis reguliavimas suderinamas su įstatymo projekte numatytu reguliavimu dėl atsargos karių, pareigūnų ir karių valstybinės pensijos gavėjų, teisės gauti medicininės reabilitacijos paslaugas.

Projektui po pateikimo pritarė 86, prieš balsavo vienas, susilaikė 3 Seimo nariai.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data - birželio 25 d.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?