Tarybos posėdyje – koncertai, nesklandumai, pasivaikščiojimai, dilemų sprendimai

2015-05-22, Stasys BIELSKIS
Ištuštėjusi salė, kai Tarybos opozicijos nariai paliko posėdžių salę.
Ištuštėjusi salė, kai Tarybos opozicijos nariai paliko posėdžių salę.
Gegužės 14-ąją įvyko jau 3-iasis naujosios kadencijos Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, o štai Šilutėje – dar nė vieno. Mat Šilutės krašte buvo anuliuoti rinkimų rezultatai, ir čia vis dar posėdžiauja, tiksliau – dėl geresnių postų jau penktus metus pešasi senoji Taryba. Savotiškų nesutarimų tarp valdančiosios daugumos šią kadenciją jau yra ir Pagėgių savivaldybės taryboje. Sustiprėjusi opozicija (Taryboje iš 21 nario – 8 opozicionieriai) praėjusiame – antrajame – posėdyje neleido valdantiesiems patvirtinti didesnio Pagėgių mero atlyginimo. Šį kartą valdantieji vos ne vos sugebėjo tai padaryti...

Pradėkime viską iš pradžių. Savivaldybės meras Virginijus Komskis pasiūlė išimti iš darbotvarkės sprendimo projektą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parko išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“. Tarybos opozicijos lyderis Edgaras Kuturys merui įteikė raštą, kuriame reikalaujama surengti Pagėgių savivaldybės gyventojų apklausą, ar pastarieji pritaria tokiai jėgainių plėtrai.

Svarstant antrąjį darbotvarkės klausimą „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko skyrimo“ E. Kuturys į šias pareigas pasiūlė Darbo partijos atstovą Edviną Kriščiūną. Meras pareiškė, kad Etikos komisijoje jau yra šeši nariai, tad E. Kriščiūnas būtų septintas. Sprendimo projekto rengėja, Bendrojo ir juridinio skyriaus vedėja Dalia Šėperienė paaiškino, kad nuostatuose parašyta, jog šioje komisijoje, kartu su pirmininku, gali būti tik šeši nariai. V. Komskis paprašė opozicijos, kad tokie keisti pasiūlymai būtų pateikiami iš anksto, bent prieš keletą dienų.

„Tokiu atveju būčiau galėjęs pasiūlyti atšaukti praėjusio posėdžio Tarybos sprendimą. Taip galima žaisti iki begalybės. Jeigu mes būtume žinoję, kad jūs pasiūlysite kitą narį, administracijos tikrai prašyčiau arba naikinti aną sprendimą, arba keisti nuostatus“, - švelniu tonu auklėjo opoziciją meras.

„Mes turime teisę, aiškiai parašytą įstatyme, prieš posėdį, posėdžio metu pasiūlyti kandidatą į pirmininkus, - žodžių kišenėje neieškojo E. Kuturys. – Mes tai ir padarėme, nepažeidėme nieko. O mes norime iš anksto, ar ne iš anksto, čia mūsų reikalas. Šiandien pasitarėme ir nutarėme siūlyti. Kodėl turime iš anksto pateikinėti? Mes laikomės įstatymo, gerbiamieji... Tai jūs tvarkykitės... Ir aname posėdyje pasisakėme, kad nepriimkite neteisėtų sprendimų – vis tiek patvirtinote šešių narių Etikos komisiją, bet be pirmininko. Mes įspėjome, o jūs ką padarėte – nusispjovėte... Tai nedarykite klaidų ir nereikės dilemų spręsti“.

Iš posėdyje dalyvavusių dvidešimties Tarybos narių 7 balsavo „už“, 11 – „prieš“, 2 susilaikė – sprendimas dėl Etikos komisijos pirmininko skyrimo nepriimtas. Meras pareiškė, kad „esame aklavietėje“ ir pasiūlė Savivaldybės administracijai atšaukti visą etikos komisiją bei kitame posėdyje tvirtinti ją iš naujo.

Svarstant sprendimų projektus dėl Savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininko ir jo pavaduotojo skyrimo vėlgi neišvengta „nesklandumų“. Komisijos pirmininku buvo pasiūlyta rinkti „tvarkietį“ Mečislovą Ramanauską, pavaduotoja – liberalsąjūdietę Gražiną Jankauskienę. Pirmas balsavimas nepavyko – 9 balsavo „už“, 8 – „prieš“, 3 susilaikė. Antrąkart balsuojant valdantieji nugalėjo opoziciją – 11 balsavo „už“, 8 – prieš, 1 susilaikė. Ir nors elektroninės balsavimo sistemos ekrane pasirodė užrašas „Nepriimtas“, meras V. Komskis paskelbė, jog sprendimas priimtas. Įdomu, kas iš tikrųjų šįkart suklydo?

Kai reikėjo pradėti svarstyti sprendimo projektą dėl mero pareiginės algos koeficiento nustatymo, V. Komskis ištarė: „Iškart išeinu, nedalyvausiu, nes bus dar didesnis koncertas“. Opozicijos lyderis E. Kuturys pareiškė: „Prezidentė surenka merus ir pasako, jog daugiausia įsiskolinusios savivaldybės turi taupyti. Gaila, aišku, kad Prezidentė nevetavo įstatymo dėl merų atlyginimo didinimo. Opozicija nepritaria tokiam mero algos didinimui, todėl šio klausimo svarstyme ir priėmime nedalyvaus“.

E. Kuturio paskatinti opozicijos nariai vieningai paliko posėdžių salę. Šį kartą valdantieji sugalvojo kitokį manevrą nei praėjusiame posėdyje. Valdančiojoje daugumoje esantieji taip pat visi lyg vienas išėjo iš posėdžių salės. Mažiau nei po minutės „tvarkiečiai“ grįžo į savo vietas, paskui juos - ir opozicionieriai. Laikinai posėdžio pirmininko vietą užėmęs mero pavaduotojas Sigitas Stonys paaiškino, kad svarstyme dėl mero atlyginimo nedalyvavo nė vienas Tarybos narys, todėl šį klausimą teks svarstyti iš esmės, t. y. vėl balsuoti, nesvarbu ar dalyvaujantieji sprendimo priėmime Tarybos nariai V. Komskis ir Kęstutis Komskis yra įsipainioję į viešų ir privačių interesų konfliktą.

Po tokios valdančiųjų išdaigos opozicija nesutriko, ji vėl paliko posėdžių salę, o jos lyderis E. Kuturys išeidamas priminė valdantiesiems, kad tokie jų „fintai“ neišdegs - jei V. Komskis ir K. Komskis liks posėdžių salėje, jie pažeis privačius interesus. E. Kuturio perspėjimai valdančiosios daugumos neišgąsdino - jie nusprendė balsuoti už mero atlyginimo didinimą kartu dalyvaujant ir abiem Komskiams. Taip ir padarė. Visi dvylika valdančiųjų paspaudė mygtuką „už“, „prieš“ ir susilaikiusiųjų, aišku, nebuvo. Posėdžio pirmininkas S. Stonys džiugiai pranešė, kad šis sprendimas priimtas...

 

 

 

 


Foto galerija

Opozicijos lyderis Edgaras Kuturys valdantiesiems: „Nedarykite klaidų ir nereikės dilemų spręsti“.Ištuštėjusi salė, kai Tarybos opozicijos nariai paliko posėdžių salę.

Straipsnio komentarai

????2015-06-16
aaaūūūū eiiii kukuuuu kur dingo žmonių komentarai ir kodėl nerodo 146 per feisbuka pasidalijimų :))) ar velnių nuo dėdžių komskių gerai gavot ? :)))))) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?