Nuo kada Gardamas, Vainutas, Katyčiai ar Natkiškiai tapo užliejamomis vietovėmis?

2015-06-16, Stasys BIELSKIS
LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas K. Andrijauskas kovoja prieš neteisybę, kai Šilutės rajono, Pagėgių savivaldybės ir Priekulės seniūnijos visos teritorijos buvo paskelbtos užliejamomis vietovėmis.
LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas K. Andrijauskas kovoja prieš neteisybę, kai Šilutės rajono, Pagėgių savivaldybės ir Priekulės seniūnijos visos teritorijos buvo paskelbtos užliejamomis vietovėmis.
Keisti dalykai atsitinka ne tik mūsų pamario krašte, bet ir įvairaus lygio valdžios institucijose Vilniuje. Štai šių metų pradžioje Žemės ūkio ministerija paviešino pranešimą: „Užliejamų pievų teritorijose (Priekulės, Lumpėnų, Natkiškių, Pagėgių, Stoniškių, Vilkyškių, Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Šilutės, Švėkšnos, Usėnų, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos) žolės ritiniai turės būti išvežti iš laukų iki spalio 1 dienos“.

Nejaugi ten, ministerijoje, sėdintys darbuotojai neturi jokio supratimo apie potvynių užliejamas pievas? Įdomu, nuo kada potvyniai yra įprastas gamtos reiškinys Švėkšnoje, Vainute, Žemaičių Naumiestyje ar Natkiškiuose?

Pakeitus žemės statusą iš mažiau palankių ūkininkauti teritorijų į užliejamas vietoves, nukentėjo tūkstančiai ūkininkų. Jiems išmokos už žemės ūkio naudmenas buvo sumažintos beveik perpus.

Neseniai Šilutėje lankęsis buvęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius išgirdo kai kurių valdžios atstovų priekaištus, kad tiek Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyrius, tiek Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyrius yra kalti dėl to, kad buvo pakeistas žemės statusas iš nepalankių vietovių į užliejamą vietovę. Tokiu būdu ūkininkams išmokos sumažintos iki 28 eurų už hektarą.

„Aš, kaip ūkininkų sąjungos skyriaus pirmininkas, nuo tokių rajono valdžios politikų pasisakymų kategoriškai atsiriboju, - „Šilokarčemai“ sakė LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas. - Ūkininkų sąjunga niekada neatsisuko prieš žemdirbius, nebuvo už tai, kad jie gautų kuo mažesnes išmokas už sąžiningai dirbamą žemę. Neseniai teko lankytis viename susitikime, kuriame dalyvavo ir Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius. Ten taip pat buvo paliesta ši tema, jis irgi reiškė didelį nepasitenkinimą - kodėl ūkininkai nestreikuoja. Ir jam buvo paaiškinta, kad norint streikuoti reikia gauti iš visų reikalingų institucijų pritarimus tokiam sumanymui, ir puikiai žinoti, kad to funkcionieriai tikrai nepadarys, - tai apie kokius streikus tuomet galima kalbėti?“

Pasak K. Andrijausko, Žemės ūkio ministerija turėjo rodyti didesnį norą ir diskusijų dialogą šia tema, o net nepasitarusi su žemdirbiais priimti tokį sprendimą, beveik slapta, per daug visko neviešinant.

„Aš tikiu, kad šis nesusipratimas ateityje bus ištaisytas, tik, deja, ar prisiims kas nors atsakomybę už šį aplaidumą, kurio metu ūkininkai patirs nuostolius. Noriu priminti, kad ūkininkų sąjunga yra visuomeninė organizacija, kuri negali priimti sprendimų ar daryti kitokią  įtaką Žemės ūkio ministerijos bei Savivaldybės sprendimams. Ji yra tik stebėtoja, kad nebūtų priimami nepopuliarūs ar neadekvatūs, neprotingi sprendimai žemdirbių atžvilgiu. Šiuo atveju viskas buvo nuslėpta nuo mūsų visų“, - piktinosi žemdirbių interesus ginantis K. Andrijauskas.


Straipsnio komentarai

banguole2015-06-19
Užliejamos pievos, kaip viskas ir aišku, bet kaip užliejamoje teritorijoje sėjami žiemkenčiai, duomenys tai pateikiami deklaruojant, taip lyg visiems Lietuvoje atrodo, kad pas mus vien tik pievos ir vasarinės kultūros.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nijole2015-06-18
pritariu Andrijauskui visapusiskai .Reikia kovoti ,nenuleisti ranku pries biurorokratija .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
valentina2015-06-17
pasisodinom braškes ,pasirodo musu žemes užliejamos nuvariau pažiureti nu nesuprantu,gal kas ant zemelapio vandeni ministerijoj ispyle,manau reikejo sodinti ryžius jei jau tokia situacija išsipašo
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
UKININKAS2015-06-16
TAI VISI KAIMELIAI TAPS UZLIEJAMOMIS PIEVOMIS KAD TIK NEREIKETU MOKET ISMOKU Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?