Macikų komanda tapo čempionais ir Lietuvoje, ir Lenkijoje

2015-07-21, „Šilokarčemos“ informacija
Sugrįžusius čempionus pasveikino Macikų globos namų vadovė ir administracija. Pirmoje eilėje iš kairės - Ramūnas Juknius, Rolandas Pelenis, trenerė Aušra Tarozienė, Virginijus Šarpnickis, Arvydas Butkus. Antroje eilėje iš dešinės - Aivaras Matulevičius, Valentinas Lukas.
Lenkijoje, Torūnės mieste,  birželio 30 - liepos 3 dienomis  surengtos tarptautinio žmonių su negalia mini futbolo turnyro „Seni cup 2015“ finalinės varžybos.

Dar tarptautinių žaidynių Lietuvoje finalinių atrankinių žaidynių metu Macikų komanda iškovojo pirmąją vietą, o finale Lenkijoje atstovaudama Lietuvą dar kartą tapo čempione iškovojusi auksą.

Iki finalo Lenkijoje spėjo tapti ir čempionais Lietuvoje

Šiemet į atrankines futbolo varžybas Prienuose suvažiavo 14  neįgaliųjų futbolo komandų  iš įvairių šalies kampelių. Dvi dienas vykusių Lietuvos finalinių atrankinių varžybų metu paaiškėjo, kad Macikų komanda iškovojo pirmą vietą ir teisę atstovauti Lietuvai „Seni Cup“ finalinėse varžybose Torūnėje (Lenkija). Vaikinai, žaidę C pogrupyje, įmušė 4 įvarčius.

Trečias kartas pamelavo, o ketvirtas garantavo

Jau ketvirtąkart Macikų futbolo komanda iškovojo teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėse žmonių su negalia mini futbolo lygos „Seni Cup” varžybose. Macikiškių ekipos sportinę garbę gynė Arvydas Butkus, Ramūnas Juknius, Virginijus Šarpnickis, Aivaras Matulevičius, Rolandas Pelenis, Valentinas Lukas, Ramūnas Zonys.

Liepos 1 dieną komanda atvyko į Torūnės senamiestį, kuriame yra  centrinė aikštė. Šioje vietoje vyko visų „Seni cup“ mini futbolo dalyvių pristatymas, t.y. net 30 komandų iš 10-ies šalių. Garsi ir  gausi dalyvių eisena keliavo iki parko, kuriame yra miesto etnografinis muziejus. Jo teritorijoje, vasaros estrados aikštėje, surengtas koncertas, vyko įspūdingas iliuzionisto pasirodymas.

Šiais metais futbolo šventė buvo ypatinga tuo, kad jau 15 metų vyksta šios varžybos. Ta proga  iškeptas didžiulis tortas ir padalintas visiems dalyviams bei svečiams. Po renginio oficialaus atidarymo komandos, dalyvaujančios varžybose, buvo suskirstytos į grupes ir pakviestos pasivaikščioti po Torūnės senamiestį. Sportininkai aplankė planetariumą, kur buvo supažindinti  su  mokslininkų atrastomis planetomis ir išgirdo daug pasakojimų apie dangų.

Antrąją kelionės dieną sportininkai buvo nuvežti į Torūnės centrinį stadioną, kur ir prasidėjo  rungtynės. Futbolo turnyro komandos suskirstytos pagal pajėgumą į 5 grupes. Kiekvieną grupę sudarė 6 komandos. Futbolininkai žaidė 2 kėlinius po 7 minutes, buvo trumpinami kėliniai, kadangi termometras rodė net  40 laipsnių karščio. Pirmosiose rungtynėse Macikų ekipa susitiko su Recke (Vokietija) ir jas laimėjo rezutlatu 1:0, antras susitikimas buvo su Lenkijos Skwierzyne komanda, kurias taip pat laimėjo -  4:1. Sėkmė lydėjo ir paskutinėse tos dienos rungtynėse su Chojnice (Lenkija) komanda, kurią įveikė 2:0.  Laimėjusi prieš visus pirmosios dienos varžovus Macikų komanda buvo pavargusi, bet maloniai nusiteikusi. Vakare macikiškiai, grįžę iš rungtynių, dalyvavo vakaronėje, kuri vyko Torūnės užmiestyje, IV forte.

Ir antrąją dieną lydėjo sėkmė

Antrąją turnyro dieną Macikų komandą taip pat lydėjo sporto fortūna. Rungtynės su Hamernia (Lenkija) komanda palankiau susiklostė macikiškiams, kurie iškovojo pergalę 4:1. Antroji pergalė iškovota prieš Terezin (Čekija ) komandą rezultatu 5:0.

Komandos vadovė ir trenerė Aušra pasakojo, kad šiemet savo lūkeščius įvykdė ir pagaliau po ketverių metų gali džiaugtis iškovota pirmąja prizine vieta. Visi džiaugėsi įdomia kelione, įdomiomis varžybomis bei gražiais įspūdžiais, parsivežtais iš senosios Torūnės į Macikus.

Per visą turnyrą įvarčius Macikų komandai pelnė:  Arvydas Butkus - 6, Virginijus Šarpnickis - 6, ir Rolandas Pelenis - 4.

Ketvirtas kartas nemelavo - Macikų futbolo komanda tapo „Seni Cup“ mini futbolo čempionais.Sugrįžusius čempionus pasveikino Macikų globos namų vadovė ir administracija. Pirmoje eilėje iš kairės - Ramūnas Juknius, Rolandas Pelenis, trenerė Aušra Tarozienė, Virginijus Šarpnickis, Arvydas Butkus. Antroje eilėje iš dešinės - Aivaras Matulevičius, Valentinas Lukas.Futbolo rungtynės vyko termometrui rodant 40 laipsnių karščio.