Motina ir sūnus daužė bei spardė policijos pareigūną

2015-07-22, Stasys BIELSKIS
m.klaipeda.diena.lt nuotrauka
m.klaipeda.diena.lt nuotrauka
Į teisiamųjų suolą sėdo motina ir sūnus, kurie, panaudodami fizinį smurtą, pasipriešino policijos pareigūnui. Moteris namo kieme trenkė policininkui per veidą, o į policijos komisariatą nuvežtas jos sūnus tam pačiam policininkui spyrė į krūtinę.

J. G., išsituokusi, profesinio išsilavinimo, nedirbanti, buvo kaltinama padariusi nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 straipsnyje („Pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui“). R. G., nevedęs, 10 klasių išsilavinimo, nedirbantis, jau teistas 2012 metų spalio 22 dieną 5 200 Lt (1 506 Eur) dydžio bauda, teistumas neišnykęs. Šį kartą kaltintas pagal tą patį straipsnį, kaip ir motina, abiem grėsė laisvės atėmimo bausmė iki trejų metų.

J. G., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino policijos pareigūnui, vykdančiam viešojo administravimo funkcijas. Ji 2014 metų birželio 22 dieną, apie 20 val. 30 min., namo kieme, siekdama, kad nebūtų sulaikytas jos sūnus R. G., nevykdė Šilutės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjo D. M. teisėto reikalavimo nesipriešinti. Ji grūmėsi su pareigūnu bei vieną kartą kumščiu sudavė jam į kairę veido pusę, tuo padarydama veido sumušimą su minkštųjų audinių patinimu apatiniame žandikaulyje. Tai sukėlė nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą.

Moters sūnus R. G., panaudodamas fizinį smurtą, pasipriešino policijos pareigūnui tą pačią birželio 22-ąją, apie 21 val., Šilutės rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus patalpose. Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, būdamas sulaikytas, įtariant padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnio („Vagystė“) 2 dalyje, koja spyrė į krūtinę Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjui D. M. Buvo padarytas krūtinės ląstos sumušimas su minkštųjų audinių patinimu, poodine kraujosruva ant krūtinkaulio. Tai sukėlė nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą, tokiais veiksmais vyriškis pasipriešino savo įgaliojimus vykdančiam valstybės tarnautojui.

Dėl pareikštų kaltinimų kaltinamoji J. G. kalta prisipažino visiškai ir paaiškino, kad jai būnant namie atvyko policijos pareigūnai, kurie ieškojo jos sūnaus. Pastarasis buvo išgėręs ir miegojo, ji bandė jį prižadinti, tačiau nepavyko. Policijos pareigūnai, paėmę jį basą, norėjo išsivežti, ji šaukė, kad neišvežtų, bandė sulaikyti ir sudavė kumščiu vieną kartą į veidą policijos pareigūnui. Vartoja psichotropinius vaistus, kepant šašlykus buvo išgėrusi vieną stiklinę alaus. Nežinojo, ar galėjo šis alkoholis turėti įtakos jos veiksmams. Gailėjosi dėl padaryto nusikaltimo, žalą ligonių kasai atlygino. Prižiūri sergančią mamą, todėl sakė, kad būtų sunku atlikti viešuosius darbus.

Kaltinamasis R. G. irgi kaltu prisipažino visiškai, teigė, jog tą dieną buvo išgėręs alkoholio ir miegojo namie. Atvykę policijos pareigūnai jį išsivežė į komisariatą. Jis, būdamas išgėręs ir užsimiegojęs, priešinosi pareigūnams ir vieną kartą koja spyrė policininkui D. M. į krūtinę. Savo poelgį vertino blogai. Sakė, kad anksčiau teismo paskirta bauda išieškoma dalimis, dar nėra jos baigęs mokėti.

Nukentėjusiojo D. M. ikiteisminio tyrimo apklausos protokole užfiksuota, kad jis parodė, jog tą vakarą kieme sutiko J. G., kuri įleido į namus, nuvedė į kambarį, kur miegojo sūnus, bandė jį pažadinti, bet šis tik keikėsi necenzūriniais žodžiais ir nesikėlė. Pareigūnas jam paaiškino, kuo įtariamas, liepė keltis ir kartu vykti į policijos komisariatą. R. G. nesikėlė, jį ir dar vieną kartu buvusį policininką keikė necenzūriniais žodžiais, vedamas į tarnybinį automobilį, stumdėsi. Motina bandė sutrukdyti sulaikyti sūnų, tampė pareigūną už tarnybinės uniformos, ji ne kartą buvo perspėta, kad netrukdytų policijos pareigūnams.

Teisėja Daiva Jazbutienė nusprendė J. G. pripažinti kalta ir paskirti 12 MGL (451,92 eurų) baudą. Jos sūnui skirta aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Bet jos vykdymas atidėtas vieneriems metams, įpareigojant po nuosprendžio įsiteisėjimo per du mėnesius pradėti dirbti arba registruotis darbo biržoje, dalyvauti elgesio pataisos programoje, neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?