Pašyšių daugiabučio gyventojai gailisi pradėję stogo remontą

2015-08-02, Karolina KIRTIKLYTĖ
Šio daugiabučio, esančio Pašyšiuose, gyventojai piktinasi, jog nežinia kaip pasibaigs ir taip per ilgai užsitęsęs stogo remontas. Jų teigimu, antro aukšto gyventojai, palijus lietui – skęsta.
Šio daugiabučio, esančio Pašyšiuose, gyventojai piktinasi, jog nežinia kaip pasibaigs ir taip per ilgai užsitęsęs stogo remontas. Jų teigimu, antro aukšto gyventojai, palijus lietui – skęsta.
Į „Šilokarčemos“ redakciją paskambino pasipiktinęs Pašyšių kaimo gyventojas, prašė atvažiuoti prie daugiabučio, kuriame jis gyvena, ir pasižiūrėti, kaip statybininkai „atbulomis rankomis“ keičia namo stogą. „Aš pats, būdamas statybininku, matau, kaip atžagariai yra dirbama. Jūs atvažiuokite, pasižiūrėkite, kas dedasi. Kaimynai, gyvenantys antrame aukšte, skęsta. Visur palikti tarpai, pridaryta broko. Mokėsime šitokius pinigus, o teks gyventi balose?“, - piktinosi vyriškis.

Per naujai dengiamą stogą veržiasi vanduo?

Nuvykę prie Pašyšių kaime Topolių gatvės 2-uoju numeriu pažymėto daugiabučio radome ant stogo saulute besimėgaujančius darbininkus, vidiniame kieme - į krūvą supiltus šiferio lakštus ir jo šukes, o namo laiptinėje - tokiais darbais pasipiktinusius gyventojus. Jie pasakojo, kaip ir kada prasidėjo visi remonto darbai, kaip patys statybininkai po smarkaus lietaus nuo stogo vandenį sėmė kibirais, o gyventojams per statybininkų paliktus plyšius į butus bėgo vanduo, bet tai niekam nerūpėjo.

„Gaila, neturiu vaizdo įrašo – sėmė jie čia vieną dieną vandenį kibirais nuo stogo, o per tarpą man viskas bėgo į butą. Kiaurai per šviestuvą. Po to jo negalėjau įjungti. Jau galvojame, kad tegul padaro viską taip, kaip yra, ir važiuoja iš čia lauk“, - bėdojo moteris.

„O kodėl mes turėtume nusileisti? Jei jau gyvename ne Šilutėje, o atokesniame kaime, tai jie mano, jog gali mus išdūrinėti kada užsimanys? Ne, šito tikrai nebus“, - oponavo mus išsikvietęs vyriškis.

Apžiūrėjome keleto gyventojų butus, kokie nuostoliai padaryti per galimą statybininkų aplaidumą. „Po smarkesnio lietaus man buvo prireikę ir guminių batų, nes čia viskas plaukė, - pasakojo dar vienas gyventojas. – Lubos – įlinkusios, visur kiaurai bėga vanduo. Va, pas kitą kaimynę, gyvenančią priešais, akivaizdžiai galima pamatyti, kaip ta firma dirba“.

Nuėję pas seną senučiukę, gyvenančią vieną, radome išdraskytas lubas ir žiojėjančią statybininkų paliktą skylę stoge. „Vargstu. Jau kokius aštuonerius metus vargstu. Tas stogo remontas man – menka bėda. Turiu ir didesnių problemų – štai prieš 8-erius metus kaimynas, gyvenęs pirmame aukšte po manimi, sugalvojo parduoti butą. Pardavęs butą jis tuo pačiu man atjungė vandenį, dabar aš nebegaliu gyventi kaip civilizuotas žmogus. Negaliu nei išsiskalbti  - nieko. Gamtinius reikalus tenka atlikti kibire, o man vaikščioti po operacijos labai sunku. Sunkiai matau, tai kas bus, jei užkliūsiu, nukrisiu? Taip ir mirsiu viena. Padėkite man“, - vos ašaras tramdė senolė.

Palikę ją nusileidome į pirmąjį namo aukštą, ten gyvenantys žmonės pasipiktinę ne tik statybos įmonės darbuotojų darbu, bet ir jų namą administruojančios uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės būstas“ „rūpesčiu“. „Pinigus už skelbimų lentą paėmė, o kur ta skelbimų lenta? Nėra“, - piktai juokėsi gyventojai. „Šilutės būstas“ šiame name turėtų prižiūrėti ir vandens skaitiklius, tačiau to nedaro.

„Visas vamzdynas – surūdijęs. Buvo čia pas mus atvykęs pats mūsų namo vadybininkas. Pašnekėjo kažką, pasistaipė ir išvažiavo. O ką mums daryti? Viskas laša, varva. Visiems aišku, kad prakiurus vamzdžiams viską tvarkysimės patys. Aš jau nebeturiu nei nervų, nei sveikatos – labai norime nuo jų atsiriboti, nes iš šios įmonės – jokios naudos. Tik mokame kosminius pinigus už jų suteiktas-nesuteiktas paslaugas“, - piktinosi moteris.  Gyventojai klausė, kam tada išvis reikėjo pradėti darbus, jei jie yra atliekami nekokybiškai? „Jūs pažiūrėkite į jų išdalintus mokėjimo grafiko lapus. Kokias sumas turėsime atseikėti iš savo kišenių“, - prašė namo gyventoja.

Pažiūrėję į darbų sąmatas pamatėme, jog stogo remonto darbai kainuos 14 413,68 Eur ir 2 984,16 Eur už lietaus nubėgimo sistemos įrengimą. Iš viso – 17 397,84 Eur. Tad vidutiniškai paskaičiavus kiekvieno buto savininkai, per dvejus metus už šį stogo remontą turės iš savo kišenės atseikėti vidutiniškai po 1 610,48 Eur, o kai kas net ir 2 685,57 Eur. Tikrai nemenkos sumos.

Gyventojai „Šilokarčemos“ korespondentei parodė ir namo rūsį, kaip „Šilutės būstas“ prižiūri surūdijusį vamzdyną. „Dar kartą pasakysiu, mes dėl to ir pykstame, jog pinigai paskaičiuoti, darbai neatlikti iki galo, ir dar nekokybiškai. Negana to, kad stogo remontas vyksta nekokybiškai, tai dar ir vamzdyną laiko prakiurusį. O tai kas bus, jei gaisro metu vanduo nebėgs? Sudegsime“, - piktinosi daugiabučio gyventojai.

Gyventojai iš musės daro dramblį?

Norėdami išklausyti ir kitą šiame konflikte minimą pusę –„Šilutės būsto“ atstovus, susisiekėme su pačiu direktoriumi Aleksu Kvederiu. Vadovas neslėpė pasipiktinimo, jog gyventojai pučia burbulą iš nieko.

„Na, jūs pati pagalvokit - koks tikslas tai statybų įmonei darbus atlikti nekokybiškai? Na taip, žinau, kad žmonėms per lubas į butus bėgo vanduo, tačiau mano ir namą administruojančio vadybininko žiniomis, pas vieną iš besiskundžiančiųjų į vonią vanduo laša jau kokius 20 metų, o dabar bandoma primesti kaltę, neva tai statybininkų darbo brokas. Į butus vanduo bėgo dėl to, jog praplyšo plėvelė, tačiau statybininkai šį trūkumą pašalino. Kas liečia to namo vamzdyną – jį visą reikia keisti. Žinoma, mes greitai galime paskelbti konkursą, surasti įmonę, kuri atliks šiuos darbus, bet tada kyla vienas klausimas – ar gyventojai sutiks ir vėl mokėti už jų namo remontą? Tokių surūdijusių vamzdynų aš jums Šilutėje galiu parodyti aibę. Yra tokių, kurie nekeisti jau kokius 50 metų. Nesuprantu, koks dabar reikalas šio namo gyventojams kelti triukšmą? Darbai vyksta? Vyksta. Tai daugiau aš tikrai nežinau, ką daugiau ir bepridurti šia tema“, - aiškino A. Kvederis. Beje, paklaustas apie skelbimų lentą, kurios name nėra, „Šilutės būsto“ vadovas atsakė: „Taip, lenta turi būti. Bet ją, matyt, kažkas nuėmė. Nieko, pakabinsime kitą skelbimų lentą, ir nemokamai“.

Tad dabar belieka sulaukti darbų pabaigos - tada galėsime pamatyti, ar statybininkai kokybiškai atliko stogo remontą.

 


Foto galerija

Štai tokį plyšelį radome pas vieną antrojo aukšto gyventoją. Senolė teigė, jog vanduo į jos butą lyjant bėga ir bėga.Topolių g. 2-ojo namo gyventojai norėtų, jog ir vamzdynas būtų tvarkomas bei prižiūrimas. Į tai UAB „Šilutės būstas“ direktorius A. Kvederis atsako, jog įmonė mielai pakeistų pasenusį vandentiekio vamzdyną, tačiau kyla klausimas, ar gyventojai sutiks ir vėl papurtyti pinigines.Ant apskardinto stogo pūpsantis neapskardintas kaminas – apklijuotas plėvele. Gyventojai teigė, jog ir pro jį veržiasi vanduo. „Kas čia per darbai? Pirma apskardina visą stogą, tada imsis kamino?, - sarkastiškai juokavo vyras.„Šilokarčemos“ korespondentei užlipus pažiūrėti, kaip vyksta stogo keitimo darbai, ant stogo tuo metu buvę darbininkai nepatikliai žiūrėjo ir stebėjosi, kas čia vyksta.Šio daugiabučio, esančio Pašyšiuose, gyventojai piktinasi, jog nežinia kaip pasibaigs ir taip per ilgai užsitęsęs stogo remontas. Jų teigimu, antro aukšto gyventojai, palijus lietui

Straipsnio komentarai

as2015-08-03
dare ir musu laiptines remonta ir ka jus galvojat kokius pinigus nuplese o samatos nei popieriu jokiu negavom kiek uz ka moketi vienu zodziu poliutika
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mantas2015-08-03
Gal cia saslyko brigada dirba? Tada viskas aisq..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nijole2015-08-03
Silutes bustas niekada nieko nedirbo zmoniu labui ,gerovei ..Jie tik moka pinigelius pasiimti ir didziulem sumomis .Pagegiu
busto poskyrio virsininkas yra pasakes ,kad reikia moketi uz ju parasytus popieriukus....uz pranesimakokia suma turime jiems sumoketi uz nuosava buta..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2015-08-03
,, darbai vyksta - vyksta,, ir ponui to užtenka..., o kaip jie vyksta balalaika...juk ne jam ant galvos bėga....Taip ir riečia tą paprastą žmogelį, kada baigsis ta mada , pasipinigavimas iš vargšų...Pamsta kaip erkės...Norėčiau foto pamatyt, kaip direktoriaus būstas atrodo...jaučiu rastumėm skirtumų ir DIDELIŲ... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?