Po trumpų atostogų FK „Šilutė" patyrė du pralaimėjimus

2015-08-04, „Šilokarčemos“ informacija
„Trakų-2
„Trakų-2" debiutantas Haroldas Vaineikis po labai gero perdavimo iš dešiniojo krašto išlygino rezultatą, o po varžovų dovanos jau pridėto laiko metu, Romualdas Kliukoitis perėmė kamuolį, ir po kelių sekundžių jį pasiuntė į varžovų vartus.
Atrodo, kad dvi savaites trukusios vasaros atostogos šilutiškiams futbolininkams vis dar tęsiasi.  Po pertraukos prasidėjusių futbolo kovų atomazga   FK „Šilutė" vienuolikei tapo liūdna – miesto komanda  varžovams padovanojo dvi pergales iš eilės.

Dramatiška kova

Liepos 28 dieną išvykoje į Trakus LFF pirmos lygos devynioliktojo turo susitikimas tarp  vietos „Trakų–2“ ir „Šilutės“ buvo vertas dramos pavadinimo.  FK „Šilutė" dar iki 89 rungtynių minutės pirmavo (2:3), tačiau  pergalę paleido iš rankų. Pergalę ir tris taškus įsirašė šeimininkai, antrajame kėlinyje pranokę varžovus bei rungtynes užbaigę rezultatu 4:3 (2:2). Tiesa, pirmojo rato susitikime pergalę šventė „Šilutės“ vienuolikė, kuomet namuose rezultatu 2:1 įveikė „Trakus–2“.

Pirmąjį kėlinį pradėję itin iniciatyviai „Šilutės“ futbolininkai jau 3-ąją minutę  išsiveržė į priekį, kai atakos smaigalyje atsidūręs  legionierius Pavelas Belanovskis ( Pavel Belanovsky) pelnė pirmąjį rungtynių įvartį – 1:0. Ilgai laukti trakiškių atsako neteko, jau 6-ąją kėlinio minutę pavojingą smūgį į varžovų vartus siuntė Povilas Malinauskas, nors kamuolys prieš pasiekdamas vartus lietė komandą bandžiusį gelbėti Aldą Žernį, vis dėlto vartų tinklą pasiekė ir rezultatas lygus – 1:1. Pirmojo kėlinio metu vyko apylygė kova,  netrūko emocijų bei atkaklaus žaidimo.  Po tikslaus Manto Leonavičiaus perdavimo 22-ąją kėlinio minutę įvartį ir pranašumą „Trakams–2“ pelnė Rokas Stanulevičius – 2:1. Kėliniui bėgant į pabaigą pridėto laiko 46-ąją minutę po pakelto kampinio intrigą padidino „Šilutės“ žaidėjo Pauliaus Juškos įvartis, po kurio rezultatas dar kartą tapo lygus – 2:2.

Antrajame kėlinyje vyravo dinamiškas žaidimas, abi ekipos kūrė pavojingas progas, demonstravo kietą kovą, kurdami pavojingas progas varžovų aikštės pusėje, vis dėlto kurį laiką kamuolys nepasiekė nė vienos komandos vartų tinklo.  74-ąją minutę įvartį komandai pelnė bei leido išsiveržti į priekį Maksimas Lukaševičius (Maksim Lukashevich) – 3:2. Ir kai jau atrodė, kad pergalė „Šilutės" kišenėje, atsitiko sunkiai įsivaizduojama ar surežisuojama rungtynių pabaiga. 87-ąją minutę savo debiutą Trakų ekipoje įvarčiu pažymėjo Haroldas Vaineikis ir rezultatą išlygino – 3:3. Tačiau to dar negana, „Šilutė" per pridėtą papildomą laiką varžovams leido pelnyti dar vieną įvartį.  92-ąją pridėto laiko minutę  šeimininkai tinkamai pasinaudojo pamariškių klaida ir pelnė lemtingą rungtynių įvartį išplėšdami pergalę – 4:3.

Turnyrinėje lentelėje buvę kaimynai FK „Šilutė (9 vieta) “ ir „Trakai-2” (8 vieta) išsiskyrė. „Trakai-2" po laimėtų rungtynių pakilo į šeštą vietą, o „Šilutė" liko toje pačioje.

FK „Šilutė" treneris Svajūnas Česnulis po keistai pralaimėtų rungtynių pasakojo, kad pralaimėjimas likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos, kai atrodo, jog pirmauji, bet pralaimi, yra apmaudus ir jei tai būtų pirmas kartas, kai pergalę komanda paleidžia iš rankų, tai būtų galima sakyti, jog tai - atsitiktinumas. Bet kai panašus scenarijus kartojasi tokie pralaimėjimai tampa tendencija. „Kai komanda nesužaidžia paskutinių minučių, kai patyrę žaidėjai nepadeda jaunesniems - važiuojam namo be taškų, liūdna", - apmaudo neslėpė komandos treneris.

Žinia, pasibaigus LFF pirmos lygos pirmajam ratui FK „Šilutė" atsisveikino su Simonu Babiliumi, kuris išvyko į Kėdainių FK „Nevėžis" komandą, Simonu Pilypu, kuris gins Tauragės FK „Tauras" garbę ir Mariumi  Komovu bei Mariumi Kižiu. Šiuo metu komanda pasipildė dar vienu legionieriumi Artiomu Jerošenko (Artiom Jerošenko).

Rungtynių statistika

Trakų „Trakai–2“ – Šilutės „Šilutė“ 4:3 (2:2).

Įvarčiai: 3 min. Pavelas Belanovskis (0:1), 7 min. Aldas Žernys Į.S.V. (1:1), 22 min. Rokas Stanulevičius (2:1), 45+1 min. Paulius Juška (2:2), 74 min. Maksimas Lukashevichius (2:3), 87 min. Haroldas Vaineikis (3:3), 90+2 min. Romualdas Kliukoitis (4:3).

Įspėjimai: 37 min. Arnoldas Nausėdas – geltona kortelė („Šilutė“), 73 min. Kasparas Naskauskas – geltona kortelė („Trakai–2“).

Namuose „Šilutė" svečiams dovanojo pergalę

Rugpjūčio 1 dieną LFF pirmos lygos dvidešimtojo turo „Šilutės“ ir „Panevėžio“ susitikimas baigėsi šeimininkų  pralaimėjimu, kurie savo aikštėje – 1:0 (0:0)  buvo įveikti  „Panevėžio“ vienuolikės. Pirmasis šių ekipų susitikimas Panevėžyje baigėsi lygiosiomis – 2:2.

Pirmajame kėlinyje ekipos demonstravo apylygį žaidimą, netrūko emocijų ir kietų dvikovų.  Įpusėjus kėliniui  keletą pavojingesnių atakų ekipoms pavyko sukurti, tačiau nei viena, nei kita iki galo jų sėkmingai nerealizavo. Po pirmojo kėlinio ekipos tenkinosi lygiosiomis – 0:0.

Antrajame kėlinyje progų išsiveržti į priekį turėjo tiek „Šilutės“, tiek ir „Panevėžio“ futbolininkai, tačiau įvarčių pasiekti nepavykdavo. Vis dėlto 75-ąją minutę varžovų gynybą pralaužė „Panevėžys“, kuomet Džiugas Petrauskas tolimuoju smūgiu kamuolį tiksliai pasiuntė į „Šilutės“ vartus ir komandą išvedė į priekį – 1:0. Nors iki kėlinio pabaigos ekipos demonstravo atkaklią kovą, rezultatas iki rungtynių pabaigos nepasikeitė. Rezultatu 1:0 pergalę ir tris taškus išsivežė „Panevėžio“ futbolininkai.

„Šilutė“ – „Panevėžys“ 0:1 (0:0).

Įvarčiai: 75 min. Džiugas Petrauskas (0:1).

Įspėjimai: 36 min. Darius Paldauskas – geltona kortelė („Šilutė“), 82 min. Osvaldas Deringis – geltona kortelė („Šilutė“), 83 min. Paulius Obolevičius – raudona kortelė („Panevėžys“).

„Trakų-2Legionierius Pavelas Belanovskis jau 3 min. susitikime su trakiškiais išvedė šilutiškius į priekį.Legionierius Maksimas Lukaševičius išlieka vienu naudingiausiu (2 vieta, 16 įv.) LFF I lygos žaidėju.„Kai komanda nesužaidžia paskutinių minučių, kai patyrę žaidėjai nepadeda jaunesniems – važiuojam namo be taškų, liūdna