E. Petrauskas laimėjo pirmą Europos bokso čempionato kovą

2015-08-11, BNS
Evaldas Petrauskas © Organizatorių nuotr.
23-ejų metų šilutiškis Evaldas Petrauskas pergale pradėjo Europos bokso čempionatą Bulgarijoje, kuriame kovojama ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą.

Svorio kategorijoje iki 64 kg (24 boksininkai) favoritu laikomas Londono olimpinių žaidynių prizininkas pirmadienį aštuntfinalyje vienbalsiu teisėjų sprendimu 3:0 (30:27, 20:27, 29:28) nugalėjo Čekijai atstovaujantį 21 metų Viktorą Agateljaną. Beje, pastarajai kovai ringe teisėjavo lietuvis Kęstutis Bagdanavičius. „Nekėlėme tikslo laimėti aiškia persvara. Svarbiausia - pajausti Europos čempionato ritmą ir persiorientuoti prie mėgėjų bokso, kuriame kovojama tris raundus, o ne aštuonis, kaip Evaldui teko kovoti pastaruoju metu profesionalų lygoje. Tikslą Evaldas įvykdė, esame patenkinti jo sportine forma“, - po kovos sakė treneris Vladimiras Bajevas.

Trečiadienį ketvirtfinalyje E. Patrauskas pirštines surems su armėnu Hovhannesu Bačkovu, kuris aštuntfinalyje 3:0 (30:27, 20:27, 29:28) nugalėjo Enocką Mwandilą Poulseną iš Danijos. „Ketvirtfinalio kova - nepaprastai svarbi, nes jos laimėtojas užsitikrins ne tik Europos čempionato medalį, bet ir vietą pasaulio čempionate, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių. Su armėnu Evaldas nėra kovojęs, jie abu panašaus stiliaus, armėnas yra 10 cm aukštesnis, tai nėra daug, nes Evaldas pripratęs kovoti prieš daug aukštesnius varžovus. Laukia labai svarbi ir atkakli kova“, - teigia V. Bajevas. 22-ejų metų H. Bačkovas šiais metais dalyvavo Kaune vykusiame Algirdo Šociko vardo turnyre ir iškovojo bronzos medalį, prieš penkerius metus Dano Pozniako vardo turnyre Vilniuje jis tapo vicečempionu. H. Bačkovui tai jau trečias Europos čempionatas, jis taip pat dukart dalyvavo pasaulio čempionatuose. 2010 metais H. Bačkovas pasaulio jaunimo čempionate susitiko su Edgaru Skurdeliu ir pralaimėjo lietuviui 5:7. Antradienį į Sofijos ringą kops dar du lietuviai - pirmenybių debiutantas Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 60 kg) boksuosis su antrą reitingą šioje svorio kategorijoje turinčiu Rusijos vicečempionu Adlanu Abdulrašidovu, o Eimantas Stanionis (iki 69 kg) išmėgins jėgas vengru Balaszu Bacskai. Dar trys Lietuvos boksininkai - Tadas Tamašauskas (iki 91 kg), Tomas Pivorunas (iki 75 kg) ir Mantas Valavičius (virš 91 kg) pralaimėjo pirmas kovas ir pasirodymą pirmenybėse jau baigė. Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos 1-6 vietas Europos čempionate užėmę boksininkai.