„Šilutės“ stovykloje pergalių badas tęsiasi

2014-10-28, Indrė VAITKUVIENĖ
Išsigydęs traumą prie komandos prisijungė K. Jonuška (Nr. 20). Krepšininkas namų aikštelėje pagal efektyvumą buvo geriausias ir komandai pelnė 15 taškų.
Savaitgalį pralaimėjimų serijos NKL pirmenybėse  Šilutės „Šilutei" nutraukti nepavyko. Po itin atkaklių rungtynių išvykoje su „Delikatesu"  75:73 ir namų aikštėje su svečiais iš Palangos 71:73 šilutiškiams, deja, neteko džiaugtis pergale. Pasak komandos trenerio A. Straupio, komandai siekti pergalių su septyniais žaidėjais, kurie yra jauni ir daro begales klaidų, yra sunku. Tačiau tuoj pat priduria, kad „Šilutė" yra kovotojų komanda, NKL lygoje pirmaujanti atkovotais kamuoliais.

Trilerio vardo vertos rungtynės

Joniškyje krepšinio kova tarp „Šilutės" ir „Delikateso"  buvo verta keturiasdešimt minučių trunkančio įtampos trilerio scenarijaus. Net keturiolika kartų keitėsi pirmaujanti komanda, lygus rezultatas švieslentėje degė dešimt kartų.

Pirmajame kėlinuke abi komandos kvėpavo viena kitai į nugarą. Tik 7 rungtynių minutę po taiklių metimų serijos šilutiškiams pavyko 8 taškais „pabėgti" nuo „Delikateso". Tačiau šeimininkai, besibaigiant pirmajam rungtynių ketvirčiui, rezultatą išlygino (20:20).

Antrasis kėlinukas taip pat vyko apylygiai. Tai viena, tai kita komanda bandė veržtis į priekį. Po taiklaus varžovų tritaškio kėlinys baigėsi vieno taško deficitu „Šilutės" komandai (40:39).

Lemiamo ketvirčio pradžioje komandas skyrė vienas taškas (61:60), tuomet asmeninį pasirodymą surengė dvigubą dublį rungtynėse surinkęs Benas Bagdonavičius. Aukštaūgis pelnė 8 taškus be atsako, dar du pridėjo Paulius Klemas ir joniškiečiai nutolo dviženkliu atstumu – 71:60.

Per likusias minutes Arvydo Straupio raginami šilutiškiai sugebėjo atsitiesti. Iki ketvirčio pabaigos likus 30 sekundžių Eivydas Mološčiakas sušvelnino „Šilutės“ deficitą iki 2 taškų (75:73), o paskutinėje atakoje svečiai galėjo išplėšti pratęsimą ar net pergalę, tačiau chaotiškai puolusių svečių paskutinis metimas buvo netikslus.

„Šilutės“ gretose išsiskyrė 20 taškų pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Edgaras Sosnovskis. 16 taškų pelnė Nerijus Anglickis (14 atk. kam.), 15 pridėjo Evaldas Šaulys.

Košmaras Gluosnių gatvėje tęsiasi

Namų aikštelėje „Šilutė" begėdiškai, paskutinėmis ketvirto  kėlinuko sekundėmis pralaimėjo „Palangos" krepšininkams 71:73 (16:25; 20:10; 16:10; 19:28).

Gražiausia ką salėje galėjo tądien pamatyti krepšinio sirgalius - "Atėnės" šokėjos.

Šilutės „Šilutė" lemiamą ketvirtį pradėjo turėdama 7 taškų pranašumą (52:45). Tačiau sužaidus tris minutes varžovai persvėrė rezultatą į savo pusę (61:64). Vėliau šilutiškis K. Jonuška dviem taikliais tritaškiais darkart „Šilutę" išvedė į priekį. Vis dėlto palangiškiai nepasidavė ir atsakė  taikliai sumestais baudos metimais. Ir vėl intriga, viskas nuo pradžių (67:67).  Iškart po to šilutiškius pradėjo lydėti nesėkmės – E. Šaulio ir N. Anglickio pražangos, kurios leido varžovams pelnyti 4 lengvus taškus ir įsiveržti į priekį (67:71). Iki rungtynių pabaigos likus 5 sekundėms rezultatas buvo lygus (71:71), o E. Šaulio atkovotas kamuolys gynyboje  visiems esantiems salėje leido manyti, jog bus pratęsimas! Bet ne, panašu, kad pats Evaldas galvojo kitaip. Kažkokiu stebuklingu būdu jis perdavė kamuolį varžovui S. Kymantui, kuris progą išnaudojo šimtu procentu – ne iš itin patogios padėties, bet kamuolys taikliai skriejo ir „Palanga" triumfavo 71:73.

Tai buvo aštuntosios „Šilutės" NKL pirmenybių rungtynės, iš kurių komanda patyrė net septynis pralaimėjimus.

E. Šauliui paskutinės rungtynės itin nepasisekusios.