Rusnės specialiojoje mokykloje paminėta Pasaulinė baltosios lazdelės diena

2014-10-28, Rusnės specialiosios mokyklos tiflopedagogė Alma Nausėdienė

Žmogus per akis gauna 95% informacijos apie jį supantį pasaulį. Ne veltui liaudies patarlė sako: „Geriau gerai matyti, nei ilgai gyventi”. Labai sunku gyventi amžinos nakties apsuptyje. Šioje mokykloje jau tradicija tapo spalio 15-ąją paminėti Pasaulinę baltosios lazdelės dieną. Ne išimtis ir šie metai.

Rusnės specialiojoje mokykloje mokosi įvairių sutrikimų vaikai, yra ir turinčių regėjimo negalią. Mokykloje stengiamasi sudaryti saugią aplinką silpnaregiams ar kitą negalią turintiems vaikams: laiptai pažymėti įspėjamąja geltona juosta, į mokyklos kiemą įvažiuojančiam transportui apribotas važiavimo greitis, didelis dėmesys skiriamas patalpų apšvietimui, nes rudens laikotarpiu tai ypač aktualu. Visuotinio susirinkimo metu mokyklos vadovas Romualdas Blechertas dar kartą priminė dėl elektros prietaisų saugaus naudojimo ir vaikų saugumo mokykloje užtikrinimo.

 

Spalio 15-ąją į popietę „Pabūkime kartu” panoro atvykti Šilutės Vydūno gimnazijos antros klasės mokinė Augustė Nausėdaitė. Ji padovanojo susirinkusiems A. Mamontovo dainas pritardama gitara. Mokyklos smalsuoliai turėjo galimybę pajusti neregio būseną. Viktorinos „Pabūkime akli” dalyviai įvairiais pojūčiais pažino pasaulį (apčiuopiant, klausa, skoniu, uosle, orientacija erdvėje). Renginio dalyviams sunkiausiai sekėsi užrištomis akimis surinkti nukritusius obuolius, dailės terapijoje pripiešti saulutei trūkstamas detales ir su baltąja lazdele pasiekti nurodytą vietą. Techninių pagalbos priemonių – padidinimo stiklų, skysčio matavimo prietaisų, kalbančių svarstyklių, laikrodžių, išmaniųjų telefonų, termometrų – parodėlė, skirta regos negalią turintiems vaikams mokyti, ypač sudomino Viliuką, kuris norėjo „būdamas aklas” (užrištomis akimis) išmokti naudotis  išmaniuoju telefonu, skirtu aklajam. Kornelijai nelabai sekėsi neregio būsenoje pabaigti piešinį „Saulutė”. Mokiniai aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Dauguma žinojo, kaip išsaugoti gerą regėjimą ir kas jį gadina. Prisiminėme patarles: „Aklas aklą netoli tenuves”, „Tos pačios akys verkia ir juokiasi” ir t. t. Skambant linksmai melodijai „Gyventi gera” vaikučiai panoro susirinkti į ratelį, o jų nuotaiką pagyvino žaidimai „Kviečia saulytė” ir „Mano akinukai”. Visi susirinkusieji buvo pamaloninti pagyromis, saldumynais, prizais, o silpnaregiams įteikti kuklūs suvenyrai (balionėliai su taškeliais, kurie primena brailio raštą). Skambant Filinto muzikos įrašui „Buvo linksma ir smagu” vaikučiai skirstėsi, kai kurie pasiliko pažiūrėti rudens gėrybių parodą, kurią buvo paruošę 1–4 spec. klasių mokinukai. Kai kas norėjo pasverti obuoliukus ant kalbančių svarstyklių, kiti apžiūrinėjo meno parodėlę ar įsiamžino su savo ir kitų pagamintais darbeliais. Pabūti kartu panoro ir Rusnės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinukai, kuriuos maloniai sutiko priimti mokyklos direktorius R. Blechertas, pasidžiaugdamas maloniu bendradarbiavimu tarp mokyklų. Svečiai smalsiai apžiūrinėjo surengtas parodėles, panoro pabūti silpnaregių ir aklųjų vietoje, stebino savo žiniomis apie regėjimą, jo pagerinimą ir išsaugojimą. Išeinant svečiams buvo padovanotos brailio rašto abėcėlės ir saldumynai. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, praplėtė žinias apie silpnaregių ir aklųjų gyvenimą.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?