Naujasis krepšinio sezonas „Šilutei“ itin sėkmingas - įveikti praėjusio NKL ir RKL čempionai

2015-10-07, „Šilokarčemos“ informacija
Ignas Vaitkus  - rezultatyviausias komandos žaidėjas dviejuose rungtynėse
Ignas Vaitkus - rezultatyviausias komandos žaidėjas dviejuose rungtynėse
 Krepšinio komandai „Šilutė“ ir visiems neabejingiems antrajai Lietuvos religijai spalio 2-oji tapo labai laukiama diena – startavo Nacionlainės krepšinio lygos čempionatas. Dvigubai ji pamariškiams sėkmingesnė, nes   pergalės skoniu pažymėta. Per dvi dienas įveikti du itin rimti varžovai: praėjusių metų NKL ir RKL čempionai.

Šį sezoną kardinaliai pasikeitusi ir naujai nulipdyta  miesto komanda nustebino ne vieną skeptiką. Komandos vairininko vyriausio trenerio  Petro Joniko drauge su asistentu Jonu Gavėnia sukomplektuota ekipa treniruojasi jau nuo liepos ir ko gero ne veltui.

Penktadienį, Klaipėdoje  šilutiškiai susitiko su  praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio lygos čempione tapusia pajūrio „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa ir kaip rašė vienas krepšinio portalas “skėlė čempionams antausį”. Rezultatu  70:73 (13:21, 23:17, 13:14, 21:21) „Šilutė“ pranoko krepšininkus iš Klaipėdos.

Nuo pat rungtynių pradžios tarp ekipų vyko atkakli kova ir nė vienai, nei kitai  komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Tiesa, “Šilutė” ėmėsi iniciatyvos ir didžiąją susitikimo dalį pirmavo, tačiau  aikštelės šeimininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje sukruto ir pabandė  išlyginti rezultatą (54:54). Tačiau, neilgai trukus, Igno Vaitkaus vedami šilutiškiai pelnė šešis taškus be varžovų atsako ir įgijo kiek saugesnę persvarą (54:60). Vėliau, po dviejų rezultatyvių Ryčio Biliarto atakų, „Nafta-Uni-Akvaservis“ sugebėjo įgyti minimalų pranašumą, tačiau visas klaipėdiečių viltis sužlugdė taiklus Tomo Lekūno tritaškis, o baudų metimus pataikęs Deividas Kumelis įtvirtino sunkią, bet svarbią pirmąją sezono pergalę 70:73.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 21, Tomas Lekūnas ir Deividas Kumelis po 13, Gvidas Galinauskas 9.

Dovana miestui – antroji „Šilutės“  naujojo sezono pergalė

Visi šeštadienį kepti šašlykų, o ne žiūrėti krepšinio varžybų išvykę fanai gali pirštus nusigraužt. „Šilutė“ palaužė dar vienus savo varžovus iš Telšių „Telšius“, praėjusio sezono RKL čempionus. Šventiškai sustoję Lietuvos himnui,  sugiedoti  ir po jo sveikinimų žodžių prisiklausę susirinkusieji ir krepšininkai, pradėjo tai, ko ir susirinko tądien  – stebėti pirmųjų naujo sezono krepšinio rungtynių namuose. Antrą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) įsirašė „Šilutės“ (2-0) ekipa. Ji namie 68:62 (25:14, 11:16, 15:19, 17:13) pranoko lygos debiutantus, „Telšių“ (0-2) krepšininkus.

Pirmojo kėlinuko pradžioje iniciatyvą bandė imti svečiai ir iki 5 min pirmavo (7:8). Tačiau Deivido Kumelio taiklus tritaškis pirmą kartą išvedė pamariškius į prikį (10:8). Toliau viskas sekėsi dar geriau ir pirmąjo ketvirtčio pabaigoje  šeimininkai jau turėjo dviženklį pranašumą (24:14).

Antrasis kėlinys buvo sėkmingesnis svečiams (11-16), tačiau “Šilutė” išlaikė pranašumą 36:30.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę krepšininkai toliau tęsė kovą. Telšių “Telšiai” trečiąjį ketvirtį pradėjo taikliu tritaškiu. Tuo tarpu šilutiškių metimai nebuvo sėkmingi ir 30 min. svečiai išlygino rezultatą (49:49). Tačiau besibaigiant kėlinio laikui Deividas Kumelis pelnė du taškus ir leido komandai ir trečią kėlinį užbaigti sėkmingai 51:49.

Paskutinio kėlinio pradžioje svečiai išsiveržė į priekį (51:52)., tačiau ne ilgai, nes šilutiškiai neleido varžovams pabėgti. Rungtynių pabaiga sprendėsi iki dvikovos pabaigos likus žaisti 4 min.  „Telšiai“  turėjo pranašumą ddviem taškais (56:54), tačiau  šeimininkai pelnė 6 taškus iš eilės ir nutolo iki 60:56. Tritaškį pataikęs E Gumuliauskas dar grąžino „Telšiams“ viltį, bet tada šilutiškiai vėl pelnė 6 taškus paeiliui ir įtvirtino antrąją pergalę iš eilės.  Valio!