Lengvaatlečiai naujame sporto sezone kibo į darbus kaip reikiant

2015-11-03, Jurbarko V etapo varžybų prizininkai (iš kairės) Roberas Petraitis, Justas Budrikas, Gerda Bartkutė, Aurimas Bendžius, Gytis Šumalovas.
Spalio 23-iąją Jurbarke įvyko Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės V etapas, kuriame tarp  28 šalies komandų šilutiškių sporto mokyklos auklėtinių grupė (treneriai L. Leikuvienė ir S. Oželis) rajonų grupėje užėmė II vietą.

Kroso taurės varžybų organizatorių teigimu, šių varžybų  tikslas - puoselėti jaunimo susidomėjimą lengvąja atletika bei populiarinti bėgimą raižyta vietove. Komandos buvo suskirstytos į dvi grupes – miestai Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Šiauliai, Klaipėda, Alytus ir rajonai. Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės varžybos suskirstytos į VI etapus, kiekvienas etapas vyksta vis kitame mieste. I etapas vyko Raseiniuose, II - Kelmėje, III ir IV - Palangoje, V - Jurbarke, o VI dar tik įvyks Klaipėdoje (Smiltynėje) lapkričio 7 dieną.

V turo rezultatai

2002 metais gimusių ir jaunesnių mergaičių grupėje 1 000 metrų distancijoje nepralenkiama buvo S. Oželio auklėtinė Gerda Bartkutė. Sportininkė tarp  29 dalyvių buvo greičiausia ir ne tik sau iškovojo aukso medalį, bet ir savo komandai pridėjo svarbius 22 taškus. Po penkių etapų Gerda - vis dar pirmoje vietoje, savo sąskaitoje ji turi 92 taškus (pirmame etape surinko 15 taškų, II etape – 18, III etape – 15, IV etape – 22 ir V etape – 22).

Toje pačioje amžiaus grupėje L. Leikuvienės auklėtinis Justas Budrikas tarp 37 dalyvių 1000 metrų distancijoje finišavo antras. Komandai jis pridėjo 18 taškų, o pats pasipuošė sidabro medaliu. Po V etapo Justas - II vietoje, jo sąskaitoje - 88 taškai (15, 15, 18, 22 ir 18).

Jaunučių grupėje (gimusiųjų 2000-2001 metais) 2 000 metrų distancijoje Julija Baciūtė (trenerė L. Leikuvienė) buvo trylikta, bet ji komandai pelnė ne ką mažiau svarbesnius 4 taškus. Po V etapų Julija bendroje įskaitoje užima 16-ąją vietą.

Toje pačioje amžiaus grupėje tarp 27 varžovų Aurimas Bendžius (treneris S. Oželis) 2 000 metrų distancijoje finišavo antras ir komandai pelnė 18 taškų. Po V etapų Aurimas bendroje įskaitoje užimą I vietą, jo sąskaitoje - 90 taškų (22, 15, 22, 13 ir 18).

Jaunių grupėje (1998-1999 metais gimusiųjų) medalio nepavyko iškovoti Emilijai Balotytei (treneris S. Oželis),  ji 3 000 metrų distancijoje finišavo aštunta, bet komandai labai pravertė jos iškovoti 9 taškai. Bendroje įskaitoje po V etapų Emilija užimą 14-ąją vietą, jos sąskaitoje - 18 taškų.

Vieno bėgimo metu komandai - 40 taškų

Jaunių grupėje (1998-1999 metais gimusiųjų) 4 000 metrų nuotolio bėgime dalyvavo net trys Šilutės lengvaatlečiai. L. Leikuvienės auklėtinis Robertas Petraitis finišavo pirmas, taip komandai uždirbęs 22 taškus, - jam atiteko aukso medalis. Dar vienas Linos auklėtinis Jokūbas Tubutis finišavo vienuoliktas, taip komandai uždirbdamas 6 taškus. Toje pačioje distancijoje bėgo ir S. Oželio auklėtinis Gytis Šumalovas, finišavęs penktas. Jo dėka komanda uždirbo dar 12 taškų, tad šių sportininkų dėka vieno bėgimo metu komandai buvo uždirbta 40 taškų.

Po V etapų R. Petraitis bendroje įskaitoje užima 4-ąją vietą (52 tšk.), G. Šumalovas – 5-ąją vietą (51 tšk.) ir J. Tubutis – 19-ąją vietą (6 tšk.).