Po Lietuvą sukrėtusių įvykių – dar didesnis dėmesys socialinės rizikos šeimoms

2016-01-11, Indrė VAITKUVIENĖ
Sausio 4 dieną sušauktas neeilinis posėdis, kuriame dalyvavo Savivaldybės vadovai, skyrių vedėjai, seniūnai.
Sausio 4 dieną sušauktas neeilinis posėdis, kuriame dalyvavo Savivaldybės vadovai, skyrių vedėjai, seniūnai.
Šventinį laikotarpį aptemdė kraupūs įvykiai Kėdainių rajone, pareikalavę dviejų mažamečių vaikų gyvybių. Šalyje sulaukta įvairių reakcijų - nuo aukščiausių šalies vadovų iki savivaldybių socialinių darbuotojų. Pagėgių savivaldybėje taip pat susirūpinta esama situacija, dar kartą peržvelgtos problemos bei galimi jų sprendimų variantai.

Sausio 4 dieną sušauktas neeilinis posėdis, kuriame dalyvavo Savivaldybės meras Virginijus Komskis, mero pavaduotojas Sigitas Stonys, Administracijos direktorė Dainora Butvydienė, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis, Pagėgių savivaldybės seniūnai, Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Vaitiekienė, Vaikų teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Krakienė.

Susirinkime aptartos pagrindinės problemos, kylančios dirbant su socialinės rizikos šeimomis Pagėgių savivaldybėje. Kalbėta apie socialinių darbuotojų saugumą lankantis šeimose, kuriose yra smurtaujančių asmenų. Savivaldybės vadovai akcentavo bendravimo tarp institucijų svarbą – skatino Socialinių paslaugų centro, savivaldybės švietimo įstaigų, Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių, seniūnijų betarpišką bendravimą, vieningą problemų sprendimą. Taip pat kalbėta, jog nors socialiniai darbuotojai nuolat lankosi problematiškose šeimose, norint pasiekti geresnių rezultatų, svarbu dėti dar didesnes pastangas ir dar dažniau lankytis tokiose šeimose. Vizitai ypatingai svarbūs ne tik dėl bendrų gyvenimo sąlygų, tačiau šaltuoju metų laiku dar ir dėl tinkamų gyvenimo patalpų kūrenimo, nes pasitaiko atvejų, kai šeimos neturi iš ko ar tiesiog nenori šildytis namų.

Susirinkime iškelta kaimuose, kaip įtariama, atsinaujinanti tuberkuliozės sergamumo problema. Kaip ir anksčiau, su šia problema bus kovojama imant prevencinius mėginius iš, kaip įtariama, šia liga sergančių asmenų.

Kad kalbos neliktų tik skambiomis kalbomis, šią savaitę Pagėgių savivaldybės vadovai lankėsi socialinės rizikos šeimose, apžvelgė bendrą situaciją, kad galėtų atidžiau pažvelgti į krašto žmonių problemas ir į trikdžius, apsunkinančius jų sprendimą. Lydimi seniūnų, socialinių darbuotojų Savivaldybės meras V. Komskis, mero pavaduotojas S. Stonys, Administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Einikis aplankė sunkiai besiverčiančias socialinių darbuotojų nuolat lankomas šeimas Stoniškių, Natkiškių, Vilkyškių, Lumpėnų seniūnijose. Kaip ir buvo galima numatyti, atvykus į sunkiai besiverčiančių šeimų namus pamatyti galima visko. Savivaldybės meras V. Komskis sakė, jog kaip ir daugelyje Lietuvos savivaldybių, Pagėgių krašte situacija panaši ir koreguotina. Meras sakė, jog apsilankius socialinės rizikos šeimose džiugu tai, jog sparčiai mažėja geriančių asmenų. Teko matyti tokių šeimų, kurios galėtų tapti įkvėpimu ir pavyzdžiu kitoms sunkiai besiverčiančioms ar socialinių įgūdžių stokojančioms šeimoms.

„Matėme šeimų, kurios nusprendė priimti joms siūlomą pagalbą – atsisakę alkoholio, žmonės puikiai tvarkosi savo buitį, vertina ir puoselėja jiems suteiktą socialinį būstą, susiranda arba intensyviai ieško darbo, po truputį keičia požiūrį į gyvenimą, – sakė meras. Nors tokie pavyzdžiai suteikia vilties ir motyvacijos, tikrai ne viskas rožėmis klota... Savivaldybėje yra keletas šeimų, kurių namų duris atidarius apima liūdesys ir užuojauta, elementari žmonių buitis nėra sutvarkyta – šaltos gyvenimo sąlygos, nėra reikiamų baldų, jaukios gyvenimui aplinkos. Ir visa tai nebūtinai tik dėl pinigų stygiaus, dažnai ir dėl socialinių įgūdžių stokos. Pasitaiko, jog šeima reikia rūpintis lyg mažais vaikais – už juos pasirūpinti malkomis, priminti, jog reikia užsikurti ugnį krosnyje, nes namuose šąla mažamečiai vaikai ar paprasčiausiai parodyti kaip naudotis šluota... Savivaldybė, seniūnai, socialiniai darbuotojai pagal savo galimybes padeda sunkiai į gyvenimą besikimbančioms šeimoms, tačiau tikrai nėra visagaliai, galintys kardinaliai pakeisti tokių žmonių gyvenimą. Neretai socialinės rizikos šeimų narius įdarbina ūkininkai, tačiau pasitaiko, jog visą dieną sunkiai dirbantis žmogus dirba tik 0,25 etato, tad ir užmokestis už darbą yra menkas. Prašau ūkininkų protingai įvertinti žmonių darbo ir užmokesčio santykį, pagerinti darbo sąlygas. Pasinaudodamas proga norėčiau paraginti bendruomenes, verslininkus, ūkininkus, geros valios žmones atkreipti dėmesį į šią visoje Lietuvoje opią problemą. Esame nedidelė, nedaug problematiškų šeimų turinti savivaldybė, jei visi pasistengsime pagerinti gyvenimo sąlygas sunkiai besiverčiančioms šeimoms materialiai ar bent motyvuojančiu ar palaikančiu žodžiu, galbūt išspręstume ar sumažintume šią problemą tuo išsiskirdami iš kitų savivaldybių.“

Meras sakė, jog Savivaldybė ir toliau tęs darbus šioje srityje siekdama geriausių rezultatų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

saule2016-01-11
Ka sneka nieko nereiskia po akim geria pasalpas moka .ir tipo nieko nepastebi.tik statistika kad maziau geria nejuokinkit. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-11
kaip manote ar straipsnyje išvardintos pavardės neturėtų būti kažkokiame socialinės rizikos sąraše? nu kad ir sąrašas pavadinimu "kas nerizikuoja tas negeria šampano", "jeigu rizikuoti, tai milijoną", ar panašiai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?