Kaip „Šilutė“ įveikė „Žalgirį-2

2014-11-11, Indrė VAITKUVIENĖ
Rungtynių „Žalgiris-2
Rungtynių „Žalgiris-2"–„Šilutė" didvyris E. Mološčiakas, paskutinę minutę taikliu tritaškiu „nužudęs" šeimininkus 67:68.
Po dviejų pergalių iš eilės „Šilutės“ komandos nariai namų aikštę  paliko nuleidę galvas. Pamario ekipa NKL čempionato rungtynėse su Vilniaus „Perlas–MRU“ 61:66 (8:16; 22:11; 15:20; 16:19) turėjo pripažinti svečių pranašumą ir patyrė aštuntą pralaimėjimą sezone. Tačiau išvykoje, susitikime su „geriausiais" draugais „Žalgirio" dubleriais, pergalę po 45 minučių kovos „pasiėmė" šilutiškiai. Arvydo Straupio  kariauna paskutinę pratęsimo sekundę taikliu tritaškiu  „nužudė“ šeimininkų viltis – 67:68.

Dėl pergalės kovojo iki paskutinės minutės

Penktadienio vakarą nesėkmių seriją NKL pirmenybėse pavyko nutraukti Vilniaus „Perlas-MRU“ (8:3), kuri išvykoje rezultatu 66:61 įveikė Šilutės „Šilutę“ (3:8). Sostinės komandai, kuri su pergalių taškais yra įsitaisiusi turnyro lentelės viršuje, dėl pergalės su šilutiškiais teko pakovoti iki paskutinės minutės. Rungtynės buvo įdomios,  deja, su liūdesio akcentu.

Susitikimą gerokai sparčiau pradėję svečiai iš Vilniaus po pirmojo kėlinio varžovus lenkė dvigubai – 8:16. Tačiau antrajame ketvirtyje dviguba persvara (22:11) atsakė šeimininkai ir po dviejų kėlinių išsiveržė į priekį 30:27.

Po dar dešimties minučių nežymią persvarą įgijo „Perlas-MRU“ (45:47), o ketvirtajame kėlinyje užvirė kova taškas į tašką. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 3 minutėms baudų metimais rezultatą savo komandos naudai persvėrė Evaldas Šaulys (54:53). Čia vilniečiai šoktelėjo į priekį (54:60), bet Eivydas Mološčiakas pataikė du baudų metimus, tritaškį pridėjo Edgaras Sosnovskis ir „Šilutė“ vėl priartėjo 59:60. Lemiamą minutę geriau žaidė prie baudų metimų linijos neklydę vilniečiai ir iškovojo pergalę, leidusią likti viena iš dviejų stipriausių NKL komandų.

„Šilutės" gretose išsiskyrė aukštaūgiai: Nerijus Anglickis ir Edgaras Sosnovskis, pelnę atitinkamai 18 ir 12 taškų. Po 9 taškus pridėjo Eivydas Mološčiakas ir Kostas Jonuška.

Reto grožio rungtynių pabaiga

Išvykoje, ketvirtajame rungtynių ketvirtyje, šilutiškiai paskutinę sekundę taikliu tritaškiu „nužudė“ „Žalgirio" dublerius 67:68 ir parvežė namo labai lauktą pergalę. Keistas sutapimas, jog praėjusiose rungtynėse Joniškyje Kauno „Žalgiris" dubleriai tokiu pat būdu, po pratęsimo, paskutinę sekundę taikliu metimu „pavogė" pergalę iš „Delikateso". Posakis „lazda turi du galus" suveikė.

Trečiajam kėliniui pasibaigus švieslentėje degė 42:46, „Šilutė" turėjo 4 taškų persvarą. Paskutinis rungtynių ketvirtis prasidėjo aukštaūgio N. Anglickio taikliu metimu ir „Šilutė" nuo varžovų atitolo 6 taškais. Tačiau šeimininkai ir toliau kvėpavo šilutiškiams į nugarą. Sužaidus dvi minutes rezultatas tapo lygus (50:50). Didžiausias paskutinio kėlinuko  atotrūkis 34 minutę, kai „Šilutė" sugebėjo pabėgti 7 taškais (52:59), o tai, kas vyko toliau, priminė nervus ir kraują stingdantį specialiųjų efektų filmą. Švieslentei rodant laiką 39:59 rezultatas 67:65, „Šilutė" pralaimi dviem taškais. Minutės pertraukėlė, kurios paprašė treneris A. Straupis. Ir finalas - su kamuoliu E. Mološčiakas ir taikliai skriejantis kamuolys nuo tritaškio! Pergalė! Va taip va, „Šilutė" turi  jauno kraujo, galinčio skraidyti, daryti klaidas, pralaimėti, laimėti, paslysti lemiamu momentu, bet atsikelti ir tapti komanda, kuria mes taip tikime!

Laukiame tęsinio, nes pergalių dar bus!

Rezultatyviausias rungtynėse su „Žalgiris-2" E. Šaulys, kurio  sąskaitoje 21 taškas.

„Šilutė" – pilna jauno kraujo, galinčio skraidyti, daryti klaidas, pralaimėti, laimėti, paslysti lemiamu momentu, bet atsikelti ir tapti komanda, kuria mes taip tikime!