Sklandus finišas be nesklandumų: abu lietuviai finišavo Dakaro „Top 30“

2016-01-16, gazas.lt, 15min.lt
Benediktas Vanagas/Sebastianas Rozwadowski
Dvyliktame Dakaro ralio etape, kurio ilgis – net 481 km, lietuviai buvo pasiruošę kilti aukštyn. Startavę iš 34 ir 36-os pozicijų, tiek Antano Juknevičiaus, tiek Benedikto Vanago ekipažai nuo pat greičio ruožo pradžios pamažu kilo aukštyn, kol nusikapstė iki greičiausiųjų trisdešimtuko.

Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas, startavęs iš 36 pozicijos, finišą pasiekė 25-as. Jie trasoje užtruko 6 val. 10 min. 48 sek. ir lyderiui pralaimėjo 36 min. 31 sek.

Antano Juknevičiaus ir Mindaugo Slapšio ekipažas finišavo 29-oje pozicijoje (startavo iš 34-os). Jie nuo B.Vanago su S.Rozwadowskiu atsiliko kiek daugiau nei devynias minutes.

Lenktynių eiga nuo starto

Po dviejų kontrolės punktų A.Juknevičius su Mindaugu Slapšiu pasistūmėjo dviem pozicijomis aukštyn – iki 32-os pozicijos, o ketvirtame šoktelėjo iki 29-os.

B.Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu ir pradžių važiavo kiek greičiau ir po dviejų kontrolės punktų buvo jau 30-oje vietoje, trečiame smuktelėjo į 31-ą, o ketvirtame susigrąžino 30-ą poziciją.

Įdomu, kad lietuviai startavo vos vienos minutės atstumu vienas nuo kito ir penktame kontrolės punkte B.Vanagas jau demonstravo geresnį laiką nei A.Juknevičius ir buvo klasifikuojamas 28-oje pozicijoje. A.Juknevičius buvo 29-as. Identiškas pozicijas lietuviai išlaikė ir šeštame, ir septintame kontrolės punktuose – skirtumas tarp jų apie pusę minutės.

Aštuntame kontrolės punkte B.Vanagas „gyvai“ aplenkė A.Juknevičių ir toliau demonstravo geresnį važiavimo tempą. Po devynių kontrolės punktų jis užėmė jau 26-ą vietą, o A.Juknevičius vis dar buvo 29-as. Po dešimties B.Vanagas pasistūmėjo dar laipteliu aukščiau, į 25-ą poziciją, o A.Juknevičius liko 29-as. Po vienuolikos pozicijos išliko tos pačios, kaip ir finiše.

B.Vanagas tris kontrolės punktus važiavo A.Juknevičiui iš paskos ir negalėjo šio aplenkti. Vos radus progą lenkimui, B.Vanagas spustelėjo kaip reikiant ir kiekvieną kontrolės punktą pasiekė bent trimis minutėmis greičiau nei A.Juknevičius.

Lyderiai

Automobilių įskaitoje nuo pat pirmojo kontrolės punkto lyderio poziciją užima Leeroy'us Poultier, o jam ant kulnų mina Nasseras Al-Attiyah.

Pagrindinis pretendentas nugalėti 2016-ųjų Dakare Stephane'as Peterhanselis kiek atleido vadžias ir neskuba – bendroje įskaitoje jo sukaupta persvara siekia kone valandą, tad paskutinius du greičio ruožus jis gali įveikti per daug nerizikuodamas. Pirmuose dvylikto etapo kontrolės punktuose S.Peterhanselis nuo lyderio atsilikdavo stabiliu laiku, kiek daugiau nei tris minutes. Vėliau dar sulėtino važiavimo tempą ir atsilikimas padidėjo iki dešimties minučių, tačiau to patyrusiam Dakaro vilkui visiškai pakanka, kad jis išlaikytų pirmą poziciją bendroje įskaitoje ir dar labiau priartėtų prie dvylikto triumfo Dakare.

Automobilių įskaitoje pirmą vietą užėmė tik greičio ruožo pabaigoje į lyderių gretas įsiveržęs Mikko Hirvonenas. Jis trasą įveikė per 5 val. 34 min. 17 sek. Vos 9 sek. nuo jo atsiliko N.Al-Attiyah, o 45 sek. – Leeroy'us Poultier. S.Peterhanselis nuo lyderio atsiliko 11 min. ir finišavo septintoje vietoje.

Motociklų įskaitoje greičiausias buvo Helderis Rodriguezas, trasą įveikęs per 5 val. 57 min. 24 sek. Septynias minutes nuo jo atsiliko Toby Price'as, o beveik aštuonias – Kevinas Benavidesas.

Greičiausias keturračių įskaitoje buvo Marcosas Patronelli, dar labiau įtvirtinęs savo lyderystę bendroje įskaitoje. Antras liko Walteris Nosiglia, trečias – Sergejus Karyakinas.

Sunkvežimių įskaitoje greičiausias buvo Pieteris Versluisas, antras – Federico Villagra, trečias – Hansas Stacey.