Ministrė A. Pabedinskienė: „Socialinis modelis padės užtikrinti šalies darbo rinkos atsparumą ”

2016-01-16, socmin.lt
socmin.lt nuotrauka
socmin.lt nuotrauka
Vakar dalyvaudama Paryžiuje vykstančiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) organizuotame užimtumo ir darbo ministrų lygio susitikime, kuriame daugiau nei 40 šalių atstovai tariasi, kaip sukurti atsparesnę ir įtraukią darbo rinką, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė dalyviams siūlomą Lietuvos socialinį modelį pristatė kaip pavyzdį siekiant darbo rinkos atsparumo.

„Reaguodami į ekonomikos lėtėjimą, siekdami sumažinti nedarbo lygį ir padidinti šalies konkurencingumą ėmėmės plačios užimtumo, darbo santykių ir socialinio draudimo sričių reformos. Daugiau darbo vietų, geresnis darbo santykių reguliavimas ir socialinio draudimo tvarumas prisidės prie didesnio užimtumo, didesnės darbuotojų bei darbdavių motyvacijos, šalies darbo rinkos atsparumo bei tvarumo užtikrinimo“, – sakė A. Pabedinskienė.

Šiuo metu socialinio modelio teisės aktų projektai nagrinėjami Seime, tikimasi, kad siūlomos naujovės bus priimtos artimiausiu metu.

Darbinių pietų metu buvo aptariami svarbiausi EBPO Darbų strategijos aspektai. Ministrė A. Pabedinskienė pabrėžė, kad darbo rinka privalo būti lanksti ir lengvai prisitaikyti prie spartėjančių technologinių, organizacinių ir ekonominių pokyčių. Taip pat būtina numatyti ir ateities tendencijas bei prie jų prisitaikyti.

„Ne mažiau svarbu, kad intensyvesnė ir efektyvesnė darbo vietų kūrimo skatinimo politika užtikrintų, jog augant ekonomikai darbo vietos būtų kuriamos visų pirma didelį augimo ir konkurencingumo potencialą turinčiuose sektoriuose“, – akcentavo ministrė.

Popietinėje sesijoje ministrė A. Pabedinskienė išreiškė nuomonę dėl nelygybės darbo rinkoje problemos sprendimo, akcentuodama, kad pajamų nelygybė turi lemiamą reikšmę žmonių gyvenimo kokybei ir bendrai šalies socialinei ir ekonominei raidai.

„Pajamų nelygybės mažinimui reikalingos struktūrinės reformos darbo rinkos reguliavimo srityje. Siekiant mažinti pajamų skirtumus, svarbu koordinuoti skirtingų politikos krypčių, reglamentuojančių darbo rinką ir socialinės paramos teikimą, formavimą ir įgyvendinimą“, – sakė A. Pabedinskienė.

Be užimtumo ir darbo ministrų susitikime taip pat dalyvauja EBPO generalinis sekretorius Angel Gurría, Tarptautinės darbo organizacijos generalinis direktorius Guy Ryder, už užimtumą, socialinius reikalus, gebėjimus ir darbo jėgos judumą atsakinga Europos Komisijos narė Marianne Thyssen bei socialinių partnerių atstovai.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija yra unikalus forumas, kuriame valstybės diskutuoja, dalijasi patirtimi bei plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį valstybių gyvenimą. EBPO svarstomų klausimų spektras yra labai platus – nuo makroekonominių iki aplinkosaugos, švietimo, mokslo, technologijų, inovacinių.

Šiuo metu EBPO priklauso 34 valstybės. Lietuva nuo 2013 m. pradėjo pereinamąjį intensyvaus bendradarbiavimo su EBPO etapą ir 2015 m. birželio 4 d. buvo oficialiai pakviesta pradėti stojimo į EBPO procesą.


Straipsnio komentarai

ANT TO PUNKTO GAL BUT 2016-01-17
KOKI ŠALIES DARBO RINKA AR KAD DARBO BIRŽOI ŽMONIU PADAUGĖTU DAUGIAU Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-16
man tai įdomiausia Algimantos Pabedinskienės vyro rinkiminė anketa į 2015 Kazlų Rūdos savivaldybės tarybą. Tiesa jo vardas irgi toksai egzotiškas "Vaidmantas". Pažiūrėkit patys nenoriu gadinti siurprizo. Kažin kaip tai ministrei pavyksta derinti šeimyninį gyvenimą su gražulio kelnėmis? Turbūt vaivorykštinis socialinis modelis padeda? Nors vistiek ne tas idomiausia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?