Dakaro finišas: B.Vanagas užėmė 27-ą, A.Juknevičius – 28-ą vietą

2016-01-17, gazas.lt, 15min.lt
Edgaro Buiko nuotr./Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis
Šeštadienis – paskutinė Dakaro ralio diena, lenktynininkams teko įveikti 180 kilometrų ilgio greičio ruožą. Nors jo ilgis neatrodė didelis lyginant su ankstesnėmis dienomis sportininkams tekusiais išbandymais, organizatoriai užtikrino – išbandymų netruks. Lietuviai sėkmingai šiuos išbandymus įveikė ir užtvirtino jau anksčiau iškovotas pozicijas.

Paskutiniame greičio ruože geriau pasirodė Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas. Lenktynes pradėję iš 26-os pozicijos, lenktynininkai netrukus pakilo į 23-iąją, o finišą pasiekė 20-oje. Jie trasą įveikė lygiai per 2 valandas ir nuo etapo nugalėtojo Sebastieno Loebo atsiliko 13 min. 9 sek.

Simboliška, kad būtent paskutiniame etape B.Vanagas pasiekė geriausią asmeninį rezultatą šių metų Dakaro ralyje.

Kitas lietuviškas ekipažas, Antanas Juknevičius, važiuojantis su Mindaugu Slapšiu, lenktynes pradėjo iš 27-os pozicijos. Jie važiavo kiek atsargiau ir finišavo 28-i, trasą įveikę per 2 val. 4 min. 28 sek.

Nepaisant šeštadienio pasiekimų, lietuviai išlaikė anksčiau turėtas pozicijas bendroje įskaitoje: B.Vanagas 2016-ųjų Dakaro maratone užėmė 27-ą vietą, A.Juknevičius – 28-ą.

Nei vienam jų nepavyko įvykdyti prieš varžybas išsikelto tikslo – pagerinti aukščiausią lietuvių pasiektą rezultatą Dakare. Praėjusiais metais B.Vanagas su Andrejumi Rudnickiu finišą pasiekė 24-oje vietoje.

Automobilių įskaitoje triumfavo Sebastienas Loebas, antras – Mikko Hirvonenas, trečias – Cyrilis Despres. Bendrosios automobilių įskaitos lyderis Stephane'as Peterhanselis, kaip ir pastaruosius etapus, pernelyg neskubėjo ir finišavo tik devintas, tačiau to užteko, kad jis jau 12-ą kartą taptų Dakaro nugalėtoju.

Motociklų įskaitoje šeštadienio trasą greičiausiai įveikė Pablo Quintanilla, antras liko Kevinas Benavidesas, trečias – Helderis Rodriguezas. Ketvirtą vietą užėmė motociklų įskaitos 2016-ųjų Dakaro čempionas Toby Price'as.

Keturračių įskaitoje paskutiniame etape greičiausias buvo Brianas Baragwanathas, antras – Giuliano Gordana, trečias – Sergejus Karyakinas. Bendroje įskaitoje nugalėjęs Marcosas Patronelli liko šeštas.

Sunkvežimių įskaitoje greičiausias buvo Hansas Stacey, o bendroje įskaitoje nugalėjo Gerardas de Rooy'us.

Dakaro 13-o etapo greičiausių dalyvių ir lietuvių rezultatus galite pamatyti žemiau esančioje lentelėje.

Citizen 2.02016-01-17
Šaunuoliai! Dar kartą parodėm, jog mums nebaisus Dakaras, jo smėlis ir karštis! Bravo ir ačiū už nuostabius rezultatus! Komentaras patinka Komentaras nepatinka