Skauda dantį? Nepražiopsok skausmo valandėlės

2016-01-29, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Į „Šilokarčemos“ redakciją kreipėsi šilutiškė, pasipiktinusi Šilutės šeimos gydytojų centro odontologų darbu. Pabandėme išsiaiškinti, kodėl moters sūnui jau penki mėnesiai nesutvarkomi dantys.

Odontologas - ne šeimos gydytojas

„Nesuprantu Šilutės šeimos gydytojų centro odontologų darbo tvarkos. Ar jie dirba pagal valstybės nustatytą tvarką, ar pagal savo centro tvarką? Šie klausimai iškilo po to, kai rudenį nuvedžiau sūnų pas odontologą. Pavyzdžiui, nuvykome rugsėjo  5 dieną. Kitą talonėlį gavome tik spalio 10 dienai. Prašiau iškart sutvarkyti po kelis dantis. Atsisakė tai daryti, teigė, kad negali taip elgtis, mat tvarko tik po vieną dantį. Ir taip pasaka be galo – kol vieną dantuką sutvarko, sugenda kitas. Taip jau vargstame 5 mėnesius. Jei paprašai talono, kad galėtume pas gydytoją ateiti ryte, tai atsako, kad vaikams tvarko po pietų. O man dėl to reikia kiekvieną kartą išsiprašyti iš darbo, nes nepilnamečių vaikų vienų nepriima. Nesuprantu tos tvarkos. Kodėl taip yra? Kodėl skirta tik viena valanda odontologams suteikti paslaugas pacientams, kurie ateina su skaudančiais dantimis?“, - rašė pasipiktinusi šilutiškė.

Apie šią situaciją kalbėjomės su Šilutės šeimos gydytojų centro vadovu Adomu Lukoševičiumi. Jis nesugebėjo atsakyti, kodėl moteris sūnų gali atvesti tik po pietų. „Reikia labiau įsigilinti į šią situaciją. Mama galėtų ateiti pas mane. Atsakyčiau jai į rūpimus klausimus. Minėtasis vaikas gal turi labai daug problemų. Iš karto tvarkyti visų dantų negali, nes tam reikia laiko. Vieni odontologai teikia paslaugas suaugusiems, kiti - vaikučiams“, - sakė vadovas.

Šilutės šeimos gydytojų centre žmonės su skaudančiais dantimis priimami tik skausmo valandėlės metu. O ji yra nuo 9 iki 10 valandos. Ką daryti tam, kuriam suskaudo dantį po 10 valandos? Arba, ką daryti tam, kuris gyvena ne Šilutės mieste ir nesuspėja iki 10 valandos atvykti? „Gal tas skausmas nėra toks stiprus, jei jis gali vėliau atvažiuoti? Mes neturime tiek odontologų, kad kažkas sėdėtų, lauktų, kada kas nors atvažiuos. Odontologų paslaugas teikiančių žmonių rajone trūksta. Tai didelė problema. Džiaugiamės, kad dar atvažiuoja dirbti. Turime 3 odontologus. Jei ateitų su labai jau ūmiu skausmu, gal kažkuriuo momentu jį ir priimtume. Odontologas - ne šeimos daktaras. Čia visai kitokia darbo specifika. Šeimos gydytojas gali vienam skirti daugiau laiko, kitam mažiau. O odontologas pradeda dirbti ir vyksta darbas. Būtų didelė prabanga laikyti vieną odontologą be darbo, kuris priimtų pacientus tik su skaudančiais dantimis“, - dėstė pašnekovas.

Tenka ilgėliau palaukti

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Liutauras Indriuška sakė, kad skausmo valandos yra ir jo vadovaujamoje įstaigoje – kasdien nuo 8 iki 10 valandos. Tuo metu konkretus gydytojas priima tik su skaudančiais dantimis atėjusius žmones. Šioje įstaigoje priimami pacientai ir kitu odontologų darbo metu. Tiesiog vėliau atėjusiems tenka ilgėliau palaukti, kol dantų gydytojai aptarnauja tuos, kurie ateina iš anksto užsiregistravę.

Panaši tvarka galioja ir Šilutės medicinos centre „Puriena“. Vadovas Giedrius Benkunskas sakė, kad jų įstaigoje skausmo valandos - nuo 7 iki 10 valandos. Čia taip pat ir ne skausmo valandomis skaudančius dantis apžiūri, uždeda ant jų vaistus. Tik taip pat besikreipiantiems tenka šiek tiek palaukti. Anot administratorės Gailės Benkunskienės, anksčiau, kai dirbo tik trys odontologai, kildavo daug problemų, žmonėms tekdavo labai ilgai laukti. Dabar paslaugas teikia 5 dantų gydytojai, todėl minėtų bėdų neliko.


Straipsnio komentarai

..2016-01-29
galiu papasakoti kaip būdavo taisomi vaikučiams dantys sovietiniu laikotarpiu šilutėje. konkrečiai 3-ioje vidurinėje (dabartinėje Jankaus m). Kiekvienoje mokykloje buvo dantų kabinetas ir kiekvienais metais ar kiekvieną pusmetį kviesdavosi po vieną mokinį pagal sąrašą ir tikrindavo ir sutaisydavo visus dantis visoms klasių mokiniams nemokamai. Dantų taisymas neužtrukdavo mėnesiais net jeigu būdavo sugedę ne vienas ir ne du ir prasta padėtis (pvz kaip pas mane). Jeigu būdavo atidėjimas laike tai tik dėl kažkokių uždėtų vaistų poveikio pasiekimo ar kanalų nervų numarinimo ir pan. Vaikams paprastai dantys neskauda kad ir iškirmyje nebent kalbama apie tą skausmą kai šaltas/karštas maistas ar saldumynus, jeigu skauda tai kažkas rimto ir tokia tvarka tik parodo kad su žmonėmis daktarų grupuotė visiškai nesiskaito. Tą hipokrato priesaika gal ir davė, bet matyt galvoja kad neišgirdo niekas. Aišku gali būti dar daug blogesnių variantų su kuriais visais irgi bus įdomu išsiaiškinti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-01-29
daktarų grupuotėje nei savo nei svetimo skausmo nebūna. čia kaip tie piktieji terminatoriai iš ateities atsibastę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?