Po bokso čempionato kovų apginta Šilutės garbė

2016-03-01, Indrė TALIŪTĖ
Vincas Murauskas su savo auklėtiniais, kurie puikiai pasirodė Lietuvos rajonų jaunimo ir suaugusiųjų vyrų bei moterų čempionatuose Kėdainiuose
Vilniuje prie finišo linijos stojo 92-asis Lietuvos bokso čempionatas, kuriame išdalinta net penkiolika medalių komplektų dešimties vyrų ir penkiose moterų svorio kategorijose. Šilutės bokso atstovai jame taip pat puikiai pasirodė – pasipuošė aukso ir sidabro medaliais.

Merginų kovos kelia daug aistrų

Lietuvos bokso čempionatas organizuojamas nuo 1923 metų ir, kaip teigia organizatoriai, merginų boksas itin populiarėja, o jų kovos tampa vis daugiau intriguojančios.

Gražuolė Lina Miklovytė (Klaipėda/Šilutė) svorio kategorijoje 51 kg pateko į finalą, kuriame susitiko su Laura Buterlevičiutė (Klaipėda/Šilutė). Merginos bokso ringe kovojo 4 raundus, trukusius po dvi minutes. Šioje kovoje labiau sekėsi Linai, kuri užtikrintai įveikė varžovę ir trečią kartą tapo Lietuvos čempione. Laura pasipuošė garbingu sidabro medaliu.

64 kg svorio kategorijoje savo jėgas bokso ringe išbandė perspektyvi, jaunių pasaulio prizininkė Austėja Laučiūtė. Mergina finale nugalėjo savo varžoves ir iškovojo dar vieną aukso medalį.

Vyrų grupėse - rimtos traumos

Jei merginos bokso ringe puošėsi auksu, tai vaikinams sekėsi šiek tiek prasčiau. Finalinėje kovoje laimėtas tik vienas aukso medalis, kuriuo džiaugėsi Deividas Girulis. Vaikinas svorio kategorijoje 69 kg taip pat susitiko su komandos draugu Edvinu Puplausku (treneris Vincas Murauskas). Vaikinų susitikimas baigėsi rezultatu 3:0, po kurio draugai išsidalino aukso ir sidabro medalius.

Marius Kontrimas (svorio kategorija - 49 kg) finalinėje kovoje patyrė pralaimėjimą prieš pasvalietį Deividą Puodžiūną.

Svorio kategorijoje +91 kg Modestas Urbonas patyrė skaudžią traumą ir, kaip bebūtų apmaudu, kovų bokso ringe tęsti nebegalėjo. Vaikinui liko tenkintis ketvirtąja vieta.

Puikios pergalės ir sportininkų iškovotos prizinės vietos Šilutės komandą dar kartą kvietė pasidžiaugti. Bendroje įskaitoje ji užėmė trečią vietą. Daugiausia medalių iškovojo Vilniaus ir Kauno boksininkai.

Kėdainiuose merginos iškovojo tik auksą, vaikinai siuntė varžovus į nokautus

Vasario antrąjį savaitgalį Kėdainiuose vyko Lietuvos rajonų jaunimo ir suaugusiųjų bokso čempionatas, į kurį atvyko 90 dalyvių (vyrų ir jaunimo) ir 8 moterys bei 7 merginos iš Kėdainių, Kauno r., Jonavos, Pasvalio, Panevėžio r., Radviliškio, Naujosios Akmenės, Palangos, Šilutės, Kretingos, Telšių, Tauragės ir Kalvarijos.

Bokso treneris V. Murauskas šiam čempionatui paruošė tris merginas, kurios visos iškovojo aukso medalius. Suaugusiųjų grupėje be didelės konkurencijos, savo svorio kategorijoje, čempionėmis tapo Laura Buterlevičiutė (51 kg), Lina Miklovytė (54 kg) ir Austėja Aučiūtė (64 kg).

Vyrų grupėje šilutiškiai boksininkai taip pat buvo neįveikiami. Vytautas Balsys (jaunimo gr.,75 kg), Lukas Petraukas (jaunimo gr., 81 kg) ir Tomas Olberkis (suaugusiųjų gr., 91 kg), tarsi susitarę, dar pirmajame raunde savo varžovus pasiuntę į nokautus ir užtikrintai tapo čempionais.

Robertui Jokuliui (jaunimo grupė, 91 kg)  įvyko juokingas akibrokštas. Vaikinas, iki finalinės kovos įveikęs du savo varžovus, finale net nesikovė. Jo varžovas, ko gero pabūgęs, atsisakė jame dalyvauti. Taip Robertas ir tapo čempionu.

Bendroje įskaitoje su gausybe medalių Šilutės komanda iškovojo I vietą, Kėdainiai  - II vietą, jonaviečiai liko treti.

Treneris V. Murauskas visas šiais metais iškovotas pergales ir apdovanojimus skiria sporto mokyklai, kuri ruošiasi švęsti 60-ies metų jubiliejų.

Foto galerija

Gražuolė Lina Miklovytė (51 kg kategorija) Vilniuje, Lietuvos bokso čempionate, iškovojo auksą, o Kėdainiuose, Lietuvos rajonų jaunimo ir suaugusiųjų bokso čempionate, taip pat pasipuošė auksu.