Šalies vadovė penktą kartą pagerbė jaunąją pamario krašto pianistę

2016-03-03, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Kristinai Budvytytei-Mejerei LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė vėl dėkojo už pasiekimus.
Kristinai Budvytytei-Mejerei LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė vėl dėkojo už pasiekimus.
Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkos raštus prizines vietas tarptautiniuose konkursuose iškovojusiems Lietuvos muzikantams. Tarp pagerbtųjų muzikų – dvidešimt ketverių metų šilutiškė Kristina Budvytytė-Mejerė, kuri kažkada pradėjo groti tiesiog paskatinta „bandos jausmo“.

Tapo lyg tradicija

„Jūs sugebate atkakliai dirbti – po daugybę valandų kasdien. Nugalėti daug kitų norų, paaukoti daug malonumų. O tai jau – brandumas ir atsakomybė. Muzika tapo Jūsų gyvenimo dalimi, o Jūsų laimėjimai rodo, kad pasirinkdami neklydote nei Jūs, nei muzika“, – sakė šalies vadovė. Ji pabrėžė, kadir kokiose garsiose pasaulio scenose muzikantai grotų, labiausiai laukiami jie yra čia – namuose, kur viskas prasidėjo.

Prezidentė muzikantams ir jų mokytojams palinkėjo nesustoti tobulėti ir augti visos Lietuvos džiaugsmui bei pasididžiavimui.

Šiemet apdovanoti Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, šalies konservatorijų, muzikos gimnazijų studentai ir moksleiviai, taip pat muzikinių teatrų, orkestrų muzikantai bei solistai, užsienio šalyse besimokantys ir dirbantys atlikėjai, prestižiniuose konkursuose 2015 metais laimėję „Grand Prix“, I, II, III vietas, ir jų pedagogai.

Prezidentė šilutiškę K. Budvytytę-Mejerę šiemet sveikino penktą kartą. „Tai tapo jau lyg tradicija. Laimėjus kokį nors konkursą užsienyje, muzikų rėmimo fondas kviečia į iškilmes, kurios vyksta Prezidentūroje, ir taip pat į renginį, vykstantį Vyriausybėje. Prezidentūroje Prezidentė spaudžia ranką ir įteikia padėką už Lietuvos vardo garsinimą. Vyriausybėje rėmėjai skiria simbolines dovanas ir padėkos raštus. Man Prezidentės paskatinimas - visuomet tikslas kitais metais laimėti dar vieną konkursą“, - teigė pašnekovė.

Ji  trejus metus dirba Šilutės meno mokykloje, kur ir prasidėjo jaunos moters muzikinis kelias. Šiemet muzikė pradėjo dėstytojauti ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Taip pat dar mokosi Klaipėdos universitete magistro studijų antrame kurse fortepijono meno pas vieną svarbiausių savo muzikinio kelio mokytojų profesorę Tatjaną Romaškiną.

Turi daug tikslų

Muzika šiandien - Kristinos gyvenimas. „Kiekvienas rytas prasideda su ja, nes visuomet žinau kiek laiko grosiu, ir kiekvienas vakaras baigiasi su ja, planuojant kitos dienos darbus. Groju nuo 6-erių metų. Viskas prasidėjo čia, gimtajame mieste Šilutėje, pas pačią nuostabiausią mokytoją, kuri ir dabar dar moko mane, - Liudmilą Kašėtienę. Muziką pasirinkau visiškai atsitiktinai. Tiesiog visos mano draugės mokėsi ir aš paskatinta „bandos jausmo“ norėjau pamėginti. Mama visuomet sakė, kad kelio atgal nebus ir aš turėsiu mokytis visus 7-erius metus. Jis buvo teisi. Tik aš vis dar mokausi. Jau 18 metų“,- kalbėjo pašnekovė.

Ji neslėpė, kad buvo momentas, kuomet norėjo viską mesti. Būdama maža mergaitė niekaip negalėjo sugroti kūrinio „Laikrodukas“. Jai tai atrodė pasaulio pabaiga. Tačiau padėtį pataisė mama Irena. Būtent jos paskatinimai ir ištarti žodžiai aštuonmetę privertė susiimti ir įveikti iki tol neįveikiamai atrodžiusią užduotį.

Pianino virtuozė repeticijoms ir grojimui skiria laiko kasdien. Kiek jos trunka, priklauso nuo pasirodymų scenoje. „Būna laikotarpis, kuomet daug pasirodymų, koncertų, konkursų ir tuomet sėdžiu prie fortepijono po 8-10 valandų per dieną. Būna periodai, kada mokausi naujus kūrinius ir užtenka mažiau laiko. Manau, kad be talento darbas nebus produktyvus. Taip pat labai svarbu, kad žmogus degtų noru daryti tai, ką daro“, - atviravo jauna moteris. Pasak jos, užsispyrimas, talentas ir darbas, tai patys svarbiausi dalykai norint kažką pasiekti gyvenime.

Anot muzikantės, konkursai - jos muzikinio kelio „arkliukas“. Ji neslėpė, kad jei turi tikslą, visuomet visko daro dvigubai daugiau. O jų ji turi labai daug. Dėl to aplankė daugybę šalių ne tik Europoje, bet ir už jos ribų. Žymiausias jos pasirodymas buvo JAV, Niujorko mieste, žymiausioje pasaulio salėje Carnegie hall. Pasirodyti šioje koncertų salėje svajoja kiekvienas atlikėjas. Taip pat daug šiltų įspūdžių bei prisiminimų ji parsivežė ir iš Austrijos, Suomijos, Portugalijos, Maskvos. Visur užėmė prizines vietas ir buvo puikiai įvertinta. „Pasiekimai užtikrina tavo padėtį darbinantis ar laukiant pasiūlymų koncertuoti. Mano pasiekimai, tai mano darbo rezultatas“, - tvirtino K. Budvytytė-Mejerė. Ji kiekvienam, norinčiam kažko pasiekti, pataria pirmiausia pasitikėti savo mokytoju, užsispirti ir įdėti daug darbo. Pianistė neabejoja - jei mokytojas tiki tavimi, belieka tik pačiam tuo patikėti.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

replik2016-03-14
šaunuolė, sveikinam ir džiaugiamės :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vytas2016-03-04
Tikekit netikekit ,Spaudziu as Prezidentei desine kaire ranka.Esu pirmos grupes neigalus vaikis gal jiau vyras 14 metu turiu nes jiau 1grupe visam gyvenimui nors iki tuol turejiau laikina 2 grupe su salyga pagyti visai.Tai vot ka noriu pasakyti esu silutinis pres 14 metu atgal NATO Y VILNIU Atsitenpe neitiketinos galios aparatura valdoma radijios ir televizijios bangu ir isikure su visa amerikos ,prancuzu sutve Vilniuje ciut ne pre prezedentaturos.Tai vot as sendenai uzkibau pres 14 metu ant tuos aparaturos valdomu bangu zvalgybos,kuris turejiau sveikti ir pasveikti -bet sendenai amerikos akivaizdoi isijiamiau 1grupe ir esu vercemas ant zemes daromas amerikos zvalgybos labui invalidu ,gyvenu is mokesciu moketuojiu piningu,stebimas is kosmoso ,pasiklausomi mano namu pokalbei ir visa tai slepema nuo visomines..14 metu gal ir ilgiau ta demonu organizacija egzistuoje ir nekas nepastebi ............ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vvvv2016-03-04
Lietuviu Pavydas.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
siaip2016-03-03
Na ir ufonautas pasireiske is menulio matyt.Gerai ,kad tokiu labai retai tepasitaiko. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-03
kas čia per pavardė mejerė? visiškai neskamba kaip lietuviška. kažkokia cžvistinė. Ar turi jinai leidimą gyventi lietuvoje? garsų leidimas iš burnos ar su kažkokiais įrankiais yra joks ne pasiekimas o tik rimties trikdymas. Rimties trikdymas yra niekam nereikalingas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?