Ar lengva būti šokėja, su bumbuliukais šokinėjančia?

2016-03-16, Indrė TALIUTĖ
Merginos nuolat dalyvauja įdomiuose fotografijų projektuose. „a+i fotografija“ nuotrauka
Merginos nuolat dalyvauja įdomiuose fotografijų projektuose. „a+i fotografija“ nuotrauka
Ar daug  šešiolikos-aštuoniolikos metų merginų  gali pasigirti turinčios prestižinių Lietuvos gimnastikos čempionatų, varžybų ar geriausių Nacionalinės krepšinio lygos šokėjų apdovanojimus? Ko gero, ne. Tačiau šiais laimėjimais gali girtis Šilutės „Atėnės“ merginų grupė, kurios ne tik žavios, ryškios ir spinduliuoja trykštančią energiją, bet ir vienareikšmiškai teigia: šokis joms -  gyvenimo būdas. Ar lengva būti šokėja, aikštelėje su bumbuliukais šokinėjančia? Merginos mielai sutiko pasidalinti savo istorijomis, įprasta treniruočių dienotvarke ir net sutiko priimti savaitei į savo grupę, kaip teigia, kad savo kūnu pajausčiau, ką reiškia padidintas raumenų, nugaros ir kojų nuovargis, suvaržyti sąnariai ir raiščių pasitempimo galimybė. Ačiū joms už tokią galimybę.

Į treniruotę kaip į šventę, iš treniruotės - be nuotaikos

Nesu naivi, mananti, kad pastriksėti per krepšinio rungtynių minutės pertraukėlę yra tas pats, ką aš darau kelis kartus per savaitę prieš veidrodį, išlipusi iš dušo. Tad apsišarvavusi kantrybe ir galvoje palikusi vietos tik naujų šokių judesių schemoms – aš pirmoje treniruotėje su „Atėnės“ šokėjomis. Trenerė Inga Mikutytė su šypsena mane pasitinka ir supažindina su merginomis. O jau jų grožis! Ne vieną kartą esu jas mačiusi šokant aikštelėje varžybų metu, bet iš arti jos dar gražesnės. Taip bežiūrėdama net vardų neprisiminiau, o dar kai trenerė paklausė, ar moku padaryti „špagatą“, „virvutę“, „ratlankį“, pasijutau kaip „Žirafos“ olimpiadoje. Supratau, kad pirmoji treniruotė bus labai sėkminga.

„Lyginant su paskutiniais  metais atranka ypač griežta. Neužtenka gražios figūros, ilgų plaukų. Jei mergina negali padaryti „špagato“, yra nelanksti  - tiesiog negaišti laiko ir atsisveikini. Merginos, kurios ankščiau nėra sportavusios, taip pat šokti negali. Tačiau visose taisyklėse yra išimčių, kartais būsimos grupės narės, kurios nėra šokusios, taip nori būti „Atėnės“ šokėjomis, kad dirba dvigubai ir  lenkia net tas, kurios šoka jau ne pirmus metus“, - apie nepadarytus „špagatus“ prisimena ir pasakoja šokėjos Dovilė, Eglė ir Gabrielė.

Merginos, atėjusios į atranką, taip pat nemokėjo jo padaryti, tačiau buvo trenerės pasiūlymas per mėnesį išmokti ir gauti galimybę šokti grupėje. Ir merginos tai padarė. „Kaip ir bet kokiame darbe – čia ypač svarbu, kiek jėgų ir noro įdedi, kad būtum gera šokėja“, - pasakojo trenerė.

Pamaniau, kad man pasisekė, nes profesionaliai šokusi nebuvau, „špagato“ ir „ratlankio“ nemoku, bet turiu galimybę pabandyti išmokti bent jau pora šokių judesių. Tad pradedam. Sužinojau, kad grupės repertuare  - apie dvidešimt šokių. Iš jų 12 pagrindinių, kurie dar yra papildomi naujais. Net paprasčiausiam šokiui sukurti ir jį paruošti, nugludinti pakėlimus ir šuoliukus reikalingos bent kelių savaičių aktyvios repeticijos. O tai reikalauja be galo daug darbo, pastangų, kantrybės ir, žinoma, laiko. Visos repeticijos metu, kuri truko 3 valandas, negirdėjau nė vieno merginų priekaišto, kad pavargo, nepatinka, nenori. Sužavėjo ir tai, jog treniruotės metu, mokinantis naują šokį ir atliekant metimą, jis buvo atliktas neteisingai ir pasirodė kraujas. Praskelta lūpa  merginai pasirodė  menka problema. Pasirodo, tokių nesėkmingų treniruočių būna dažnai, tačiau prie skausmo merginos jau yra įpratusios. Džiaugiuos, kad  bent jau ne man dantį išmušė. Pirmoji repeticija baigta.

Antra repeticija. Į ją nenuėjau, nes skaudėjo ne tik kojų ir sėdmenų raumenys, bet ir pilvo presas, rankos, nugara, kaklas.

Trečioji repeticija. Vis dėlto supratau, kad šokėjos iš manęs nebus. Bet stebėti viską iš arti man pasirodė įdomu. Tądien merginos ruošėsi „Lithuania show dance“ konkursui. Į Vilnių vyko su konkursiniu šokiu „Nesudegintos ant laužo“, kuris sukurtas praėjusiais metais, tačiau konkursui merginos aktyviai ruoštis pradėjo dar prieš kelias savaites.

Po treniruočių - vienos minutės šlovė aikštelėje

Iki šiandien maniau, koks čia tas sportas, ta krepšinio šokėjų grupė? Seksualūs judesiai, palaidi  plaukai, vakariniu makiažu papuoštas veidas – kas tai lyginant su rimtomis vyrų krepšinio  varžybomis? Dabar pasakysiu taip – jos lieja prakaitą ne mažiau už pačius krepšininkus. Likus kelioms valandoms prieš varžybas merginos jau treniruojasi, atlieka apšilimo pratimus, gludina šokių judesius ir laukia savo šlovės minutės. Jos jaudinasi, ar viskas pavyks, ar nesuklys, ar žiūrovas bus patenkintas? Ir kai teisėjas skelbia minutės pertraukėlę, pagaliau jos aikštėje. Grakščios, žavios, energingos ir besišypsančios. Tai merginos, kurios šokdamos leidžia vyriškos lyties atstovams bent jau minutei pamiršti įtampą krepšinio aikštėje. Juk sportas ir nuostabios merginos – tai du, vienas kitą papildantys komponentai.

Varžybų metu merginos sušoka iki 10 šokių. Dažniausiai pusei pasirodymų reikia persirengti. Ar kuris iš jūsų sugebėtumėte per 30 sekundžių nusirengti vieną ir apsirengti kitą kostiumą. Šokėjų grupės narės privalo tai padaryti.

Užkulisiai ir mitai

Šokio paradinė pusė labai graži – dailios merginos, makiažas, kelios per varžybas pakeistos blizgučiais nusagstytos aprangos, šypsenos ir geros emocijos, tačiau užkulisiuose slypi daug kitų dalykų. Dažnai iš po konkursų ir pasirodymų grįžusios į persirengimo kambarius merginos verkia. Verkia, nes  labai liūdna dėl nepaisant didžiulių pastangų nepavykusių šokių, dėl nuovargio, dėl to, kad skauda, dėl to, kad nuvylė komandos drauges... Ne paslaptis ir tai, kad vyrai į šokėjas žiūri kaip į sekso objektus. „Tokias replikas praleidžiame juokais, - pasakojo merginos. - Egzistuoja stereotipas, kad krepšinio šokėja – arba krepšininko draugė, arba laisvo elgesio mergina. Tai netiesa“.

Merginos teigia, kad jos – neatsiejama krepšinio šeimos dalis, o tai, jog bendrauja ir draugauja su krepšininkais yra mitas. „Mūsų grupėje retai kada užsimezga artima draugystė su krepšininkais. Per ilgą laiką yra buvę vos keli atvejai. Žinoma, susitikę mieste ar prieš treniruotę mes pasisveikiname, tačiau tik tiek, - pasakojo šokėjos.

Ir pabaigoje - kai iš arti pamačiau, koks darbas yra šokis ir kiek energijos reikia išeikvoti, norint būti geru šokėju ir pasiekti aukštų rezultatų, supratau, kad tai tikrų tikriausias sportas, kuriame be treniruočių ir darbo rezultatas pats neateina. Net jei esi labai gražus.


Foto galerija

Šokėjos ne tik aktyviai treniruojasi ir ruošiasi konkursams, bet ir dalyvauja visuomeninėje veikloje.„Atėnės“ šokėjos pasirodymų metu žavi sudėtingais pakėlimais.Nacionalinės krepšinio lygos čempionate šokėjos pripažintos geriausia metų grupe. Nusifotografuoti su jomis norėjo net vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų Arvydas Sabonis.

Straipsnio komentarai

Citizen 2.02016-03-16
Pavydi ar padėti nori? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to citizen2016-03-16
nu tik nenuleisk maniake, gal uzteks smaukyt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02016-03-16
Vaaaauuu. Tai jau dailumas šokėjų. Tiesiog kvapą gniaužia užsižiūrėjus. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-16
"šokėja" tai ne specialybė, ne amatas, ne įgudis tai greičiausiai tik priedanga kažkokiai tai veiklai apie kurią nelabai ir galima šnekėti tiesiogiai. suaugusioms moterims tikrai nedera strakalioti tarsi joms ne visi strakalai namie - tai prie gero dar nieko neprivedė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?