Ką daryti, kai netikėtai baigiasi degalai?

2016-03-27, gazas.lt

„Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiuose“ yra toks personažas pulkininkas Fridrichas Krausas fon Cillergutas. Jis sirgo sunkiai pagydoma manija aiškinti visiems suprantamus dalykus. „Automobilis sustoja, kai baigiasi benzinas“, kartą pareiškė jis  „O po to šnekama apie kažkokią inerciją. Nevažiuoja, stovi, iš vietos nepajuda. Argi ne juokinga, ponai?“

Pulkininkas buvo, žinoma, gerokai trenktas, tačiau šiuo atveju – visiškai teisus. Be degalų automobilis tikrai nevažiuos. O degalai gali baigtis dėl daugybės priežasčių. Vieni svečiose šalyse klaidingai apskaičiavo maršrutą kalnuose ir sustojo lygiai pusiaukelėje tarp dviejų benzino kolonėlių. Kiti užtaikę prie jų privažiuoti kokios nacionalinės šventės proga, kai atostogauja visi – ir personalas, ir kolonėlės, ir netgi benzinas. Treti tiesiog užmiršo pakeisti saugiklį raudonai signalinei lemputei ir ramiai savo pūškavo tol, kol variklis kukliai atsikosėjo ir nutilo.

Ir kai toks Kapitonas Akivaizdusis prabyla, ar nesakiau, kad reikia užsipilti benzino, tai labiausiai benzino norisi tam, kad būtų galima kuo jį apipilti ir padegti.

Bet ramiai. Ką galima nuveikti šioje situacijoje, jeigu, sakykim, neturim „Lietuvos draudimo“ privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo, kuris, žinia, garantuoja, kad išganingi litrai atvažiuos patys?

  1. Minti taką link degalinės pačiam. Nelabai tinka mažai apgyvendintose dykumų, tundros, taigos ir panašių ekstremalių zonų trasose. Nes poros šimtų kilometrų kelionė gali labai prailgti. Antra vertus, tokiose dykvietėse bent gali guostis, kad numynęs dar porą šimtų atgal bent automobilį rasi vietoje.
  2. Balsuoti šalikelėje. Netgi šiais visuotinio susvetimėjimo laikais atsiras gailestinga siela, kuri pasigailės, sustos, nuveš iki degalinės, o gal net ir atgal pavežės. Vėlgi, tinka tik apgyvendintoms teritorijoms. Ir dar – jeigu turi keistą įprotį dešinėje rankoje nešiotis kruviną kirvį ar dalgį, nesistebėk, jeigu kairės rankos balsavimui niekas neatsakys.
  3. Stumti automobilį pačiam. Stačiai idealus būdas, jeigu pataikei įstrigti ant kalno viršūnės, o degalinė apačioje. Tada belieka tik įsibėgėti, šokti vidun ir skrieti žemyn panaudojant tą pačią žemės traukos jėgą. Žinoma, situacija radikaliai pasikeičia, kai apmirei apačioje, o degalinė ant kalno.
  4. Panaudoti alternatyvius degalus. Vienintelis, kurį galima pilti į benzininį variklį be didelės rizikos jį palaidoti amžiams – grynas alkoholis. Todėl jeigu bagažinėje mėtosi statinaitė tokio cheminio stebuklo, pasikliauk tuo, kad brazilai jau senokai cukrašvendrių spiritu naudojasi transporto tikslais, ir melskis, kad tavasis turėtų pakankamai galios. Ir žinok, kad iš litro spirito gausi tik du trečdalius energijos kiek iš benzino.
  5. Užsisakyti benzino internetu. Tada, kai to bus įmanoma padaryti. Kol kas kiek tikrinom visas e-parduotuves, na niekur neradom tokios paslaugos, kad vienu pelės kliktelėjimu galėtum parsisiųsdinti kelis litrus aukštaoktaninio benzino. Todėl momento, kai prie mašinos priskris dronas ir numes skardinę A-98, teks dar palūkėti.

Visi šie būdai įrodo, kad geriausia priemonė nuo tuščio bako – pilnas bakas. Arba bent jau šioks toks apsidraudimas. 


Straipsnio komentarai

..2016-03-27
čia pasirodo reklaminis straipsnis. keista kad lietuvos draudimas vadinasi lietuvos draudimu nors yra valdomas kaip ir PZU (lenkijos kompanijos). Įdomu ar PZU yra valdomas lenkų ar dar kokių nors ofšorų. Iš viso tos draudimo kompanijos yra kažkoks labai įdomus šešėlinis duomenų bankas - jugi yra viskas draudžiama nuo mašinų iki verslo, logistikos, valstybinio turto ir gal net karinių operacijų. Duomenų saugojimo laikas turbūt nėra ribojamas kaip kad valstybinėse struktūros turbūt saugomi taip kaip ir turėtų būti žiūrima į informaciją - kaip pinigus. Dar įdomu ir tie specialistai - tų draudimo kompanijų pilna ant kiekvieno kampo jau nekalbant apie tuos visus milijardus draudimo tarpininkų, kurie matyt yra kažkaip visiškai kitaip negu negali neatrodyti, o draudimo specialistų kaip bebūtų nekeista niekur ir neruošia - jie matyt kažkaip raugintus agurkus ir kopūstus valgydami atsiranda. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?