3 būdai pakeisti gyvenimą ir sumažinti Alzheimerio ligos riziką

2016-04-09, ji24.lt
Fotolia nuotr. / Sportas
Fotolia nuotr. / Sportas
Alzheimerio ligos ir demencijos negali išgydyti stebuklinga tabletė. Tačiau mūsų gyvenimo būdas gali užkirsti kelią šioms ligoms, kurios vis jaunėja.

Be to, ir kai kurie ekspertai tikina, kad pokyčiai gyvenime gali garantuoti netgi geresnį efektą nei įvairūs medikamentai. Štai kokie trys dalykai mažina riziką susirgti Alzheimerio liga, rašoma „Huffington Post“:

Sveika mityba

Turbūt labiausiai atsibodęs, bet teisingiausias patarimas. Sveika mityba turi didelę įtaką mūsų fizinei ir emocinei gerovei. Negalvokite, kad vartodami vitaminus ir maisto papildus užtikrinsite pilnavertę mitybą – tai tik priedas, todėl atidžiai stebėkite, ką valgote, kokį maistą renkatės. Patariama: pilno grūdo produktai, žalios lapinės daržovės, uogos, žuvis, ankštiniai produktai, riešutai – visa tai tikrai teigiamai paveiks jūsų sveikatą.

Kai kurie ekspertai tiki, kad tokia Viduržemio jūros dieta gali būti potencialiai kur kas efektyvesnė nei vaistai nuo Alzheimerio ligos ir dėl to 2013-aisiais metais britų sveikatos ekspertai pasiūlė susitelkti į gyvenimo būdo įpročių tyrinėjimą.

Štai vokiečių mokslininkai sako, kad alyvuogių aliejus vartojamas kasdien gali sumažinti Alzheimerio riziką, tikindami, kad antioksidantai, esantys alyvuogėse lėtina ligos procesą.

Pratimai smegenų veiklai

Tyrimai rodo, kad nuolat išlaikydami savo smegenų veiklą aktyvią tiek mokslo ir darbo, tiek socialinėje plotmėje, galėsime džiaugtis geresne atmintimi.

„The New England Journal of Medicine“ rašoma apie rimtus įrodymus, kad aukštesnis išsilavinimo lygis žmonėms padeda užkirsti kelią demencijai. Štai tokios veiklos, skatinančios pamąstyti, kaip užsienio kalbos mokymasis, grojimas muzikos instrumentu, dėlionių dėliojimas, įvairūs žaidimai kortomis su šeima ir draugais, tikrai gerina smegenų veiklą. Tik nepamirškite nuolatos sau kelti iššūkių ir juos įveikti, sunkinti veiklas, nes nuo jų priklauso kognityvinis rezervas.

Beje, vaikai taip pat turi įtakos jūsų sveikatai: „American Society on Aging“ teigia, jog reikšmingas bendravimas su vaikais teigiamai veikai psichologinę būseną. Įrodyta, kad suaugusieji, kurie reguliariai būna su vaikais, per savaitę sudegina net 20 proc. kalorijų, džiaugiasi geresne atmintimi, yra fiziškai aktyvesni nei jų bendraamžiai. Vyresniame amžiuje patartina išlikti intelektualiai ir socialiai aktyviems, kadangi tai teigiamai veikia jūsų gyvenimą.

Reguliari fizinė veikla

Dauguma mūsų visą dieną sėdi darbe, mažai sportuoja, kai grįžta namo po darbų ir savaitgaliais. Mokslininkai sako, kad kiekvieną dieną šiek tiek pajudėdami pagerinsime savo fizinę bei socialinę sveikatą. Esmė – judėti reguliariai ir stengtis keisti savo įpročius, t. y. lipti laiptais, o ne keltis liftu, galite palikti automobilį toliau ir eiti pėsčiomis, naudotis specialiomis programėlėmis savo telefone, kurios skaičiuoja kalorijas ir nueitus žingsnius.

Tikinama, kad kas gerai širdžiai, tas gerai ir smegenims, todėl nevenkite aerobikos pratimų, zumbos, jėgos treniruočių, jogos ir pan.


Straipsnio komentarai

..2016-04-09
visiškos šundaktarystės. Jugi jie nežino kas ta Alzheimerio liga tik žino kažkokių simptomų kratinių apibrėžimų apibūdinimą pagal kurį ir diagnozuoja kažką apie ką iš viso nesigaudo išskyrus tai kad taip yra parašyta kažkokioje knygutėje ir yra panašu į tai kas parašyta. Daug tokių nepagydomų "ligų" daktarų grupuotėje... kurios skamba kaip kažkoks Dr Evil samokslas plakti žmoniją su kažkokiomis rykštėmis ir melžti kaip karvutes. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?