„Šilutės baldai“ siekia garsinti Šilutės istoriją

2016-05-11, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Susirinkusieji neslėpė norintys sužinoti kuo daugiau apie eksponuojamus pinigus.
Susirinkusieji neslėpė norintys sužinoti kuo daugiau apie eksponuojamus pinigus.
AB „Šilutės baldai“ kolektyvas suorganizavo parodą, kurios eksponatai – įvairūs pinigai. Tai įvadinis „Šilutės sienos“ projekto ciklas.

Tikslas – pavaizduoti Šilutę, jos istoriją

 „Šilutės baldai“ vykdo projektą „Šilutės siena“. „Per miesto šventę darysime pirmuosius potėpius. Po to užleisime vietą profesionalams. Pagrindinis sienos tikslas – pavaizduoti Šilutę, jos istoriją. Kad tuo džiaugtųsi ne tik Šilutės bendruomenė. Labai tikimės, kad tuo džiaugsis ir svečiai“, - kalbą pradėjo „Šilutės baldų direktorė Asta Dijokienė.

Praėjusiais metais minėdama savo 125 metų veiklos sukaktį AB „Šilutės baldai“ nusprendė Šilutės miestui ir visiems šilutiškiams padovanoti unikalų kūrinį - svarbiausius miesto ir baldų fabriko istorinius faktus nutapyti ant 86 segmentų sienos, kurios plotas 500 kvadratinių metrų. Ją mato visi ir dabar  – ir pėstieji, ir vairuotojai, mat ja  yra aptverta bendrovės teritorija.

Metraštyje turėtų atsispindėti pirmasis miesto paminėjimas XVI amžiuje, Šilokarčemos turgūs, potvyniai bei pamarį garsinusios asmenybės. Tikimasi, kad toks miesto istorijos įamžinimo būdas paskatins šilutiškius dar labiau ne tik domėtis, bet ir didžiuotis savo kraštu, jo istorija.

Pasak direktorės, pinigai taip pat yra istorija ir labai reikšminga kiekvieno laikotarpio istorija. Todėl įvadinis „Šilutės sienos“ projekto ciklas – surengta „Šilutės balduose“ paroda, kurios eksponatai – litų banknotai, monetos ir kitokie pinigai. Juos kolekcionuoja šilutiškis Petras Skutulas, kuris susirinkusiesiems prisipažino esantis dar jaunas kolekcininkas.

Užmegztos pažintys su rimtesniais kolekcininkais

Dabartinis kolekcininkas pasakojo, kaip į jo gyvenimą atėjo pomėgis kolekcionuoti pinigus. Sovietiniais studijų metais P. Skutulas labai norėjo įsigyti tais laikais deficitinius džinsus. O tam reikėjo kelių sidabrinių prieškario litų. Juos jis gavo iš kaimyno Dominyko. Po kiek laiko P. Skutulas ir susidomėjo, kokie tie litai buvo, kas ant tų sidabrinių monetų buvo vaizduojama.
Anot jo, nebuvo sunku šiais laikais rasti senųjų litų, centų monetų, mat jos ne tik gražios, bet ir ne tokios brangios. Įsigijęs jų ėmė skaityti internete, domėtis numizmatikos aukcionais, mugėmis. Laikui bėgant užmegztos pažintys su rimtesniais kolekcininkais. Taip pradėjo rinkti senuosius litus bei kitų šalių pinigus. Jau pavyko sukaupti šiokį tokį litų banknotų ir monetų rinkinį. Pilnos lietuviškų pinigų kolekcijos, P. Skutulo žiniomis, Lietuvoje lyg ir niekas neturi surinkęs.

Labai visus sudomino Šilutės miesto pinigai. Daugelis nustebo sužinoję, kad juos turėjo ir rusniškiai. Daug įdomių dalykų apie pinigų istorijas tądien papasakojo kolekcionierius. Visi suprato, kad jis visiems parodė ne vien pinigus. Šilutiškis pristatė ir mūsų, mūsų tėvų menamas istorines epochas.


Straipsnio komentarai

MĖGSTANTIS GROŽĮ2016-05-16
Labai megstu kai Šilutė grąžėja. Šaunuoliai baldų kombinato šitokios akcijos sumanytojai . Labai nekantrauju sulaukti pirmojo vaizdelio Tik neuždėkit mokesčio , kas dabar Lietuvoje labai poipuliaru. Sėkmės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-11
prisimenu šilutės baldai buvo mano pirma ar antra darbo patirtis. lygtais pirmas darbas. buvo dar tarybiniai laikai. dirbau turbūt vieną mokyklinių vasaros atostogų mėnesį. kažkaip buvo reikalinga ir tarybiniais laikais kad mokykliniai vaikai įsidarbintų kažkur. aišku ką ten tie vaikai įsidarbins - viskas per tėvus. tai sugalvojau važinėti į darbą su dviračiu. Tai man rodos pirmą dieną ir pavogė, nors ten irgi lygtais buvo saugoma teritorija. Nei spynos nei grandinės neturėjau. Kažkaip nebuvo tokios mados. Tai va darbas buvo toje gamybos vietoje kur tuos tokius lankstus deda į virtuvinių komplektų spintelių dureles. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-11
keistos dovanos. nusidažys savo apgriuvusią tvorą ir sako čia dovana jums. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?