Laivų paradas: plaukė pusšimtis laivų, nors pamaryje jų yra daugiau nei tūkstantis

2016-05-25, Stasys BIELSKIS
Kapitonai į Kuršių marias  nuleido vainikus žuvusiems jūreiviams pagerbti.
Kapitonai į Kuršių marias nuleido vainikus žuvusiems jūreiviams pagerbti.
Šeštadienį, gegužės 21-ąją, Uostadvaryje vyko graži laivų parado Nemuno deltoje šventė. Daugybė laivų iš Uostadvario prieplaukos išplaukė į Krokų lanką, o iš ten – į Kuršių marias, kur kapitonai nuleido keturių pasaulio šalių vainikus žuvusiems jūreiviams pagerbti.

Šį straipsnį reikėtų pradėti nuo žodžio „Gaila“. Gaila, bet šiemet laivų plaukė mažiau nei prieš porą metų vykusioje tokioje pat šventėje. Lietuvos rekordus registruojanti agentūra „Factum“ yra patvirtinusi, kad 2014 metų gegužės 24 dieną pirmajame Nemuno deltos parade dalyvavusių laivų vilkstinėje buvo 72 laivai, kurių bendras ilgis – 580,65 m. Nuo to laiko tai buvo laikoma ilgiausia vidaus vandenų laivų vilkstine.

Šventei pasibaigus Nemuno deltos regioninio parko direktorius Vaidas Pavilonis „Šilokarčemai“ negalėjo pasakyti, kiek iš tikrųjų laivų tą dieną plaukė. Kai kas sakė, kad laivai bus skaičiuojami iš lėktuvo, nes registracija nebuvo tiksli – prie plaukiančių laivų vilkstinės prisijungė ir neužsiregistravę laiveliai.

Šventės metu renginio vedėjas Marijus Budraitis pranešė, kad yra apie du šimtai vietų norintiesiems plaukti į marias – tai daugiau nei 100 vietų laive-perkėloje „Smiltynė“ ir kituose laivuose, o tiems, kurie netilps, nelikti alkaniems ir tuščiais skrandžiais, atsigerti kavos, paragauti rūkytos žuvies...

Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vadovas V. Pavilonis kalbėjo: „Šilutės rajone yra registruota daugiau nei tūkstantis plaukiojimo priemonių ir tai tikrai didelė žmonių grupė, jas turinti. Noriu palinkėti visiems gero vėjo, sunkių srovių ir tirštų bangų“.

Renginio globėjas, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas teigė: „Šitas pamario kraštas yra ypatingas, šita šventė irgi ypatinga, kurią ne kasmet galima pamatyti. Noriu pasakyti, kad tam kraštui reikia dėmesio. Tikiu, kad netrukus čia atsiras ir apžvalgos bokštas, ir jūsų sielose bus tokia darna, kaip darniai šiandien skamba šio orkestro muzika“.

Beje, laivų parado šventėje visą laiką, kol laivai išplaukė į marias, grojo Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestras.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, kuris ir pats yra kapitonas, bet šiame laivų parade kažkodėl nedalyvavo, kalbėjo: „Mes, šilutiškiai, esame laimingi, kad gyvename tokiame krašte, jog turime Rusnės salą, Nemuno deltą, Ventės ragą ir labai daug laivų“.

Renginio dalyvius sveikino ir Lietuvos vidaus vandenų direkcijos direktorius Antanas Ivanauskas. Laivų parado šventėje dalyvavo ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Seimo nariai Artūras Skardžius ir Birutė Vėsaitė.

Buvo paleistos trys patrankos salvės – už Lietuvą, už Nemuno deltą ir už laivininkus. Tada laivai išplaukė į Kuršių marias, kur buvo nuleisti vainikai žuvusiems jūreiviams pagerbti.


Foto galerija

Šventinėje eisenoje – laivų kapitonai.Laivai pirmiausia išplaukė į Krokų lanką, iš ten išsirikiavę – į Kuršių marias.

Straipsnio komentarai

..2016-05-25
ir tas tokias etnografines kepurytes užsidėjo pagerbdami ostapininkystės tradicijas. kažin ką reiškia tos skarytes užrištos ant kaklų vietoj šalikėlių? jeigu užregistruota 1000 laivų tai turbūt į tą statistiką įeina ir pripučiamos valtys, nes kitaip turbūt tie laivai plaukioja kažkur rakštisteinų stalčiuose. Per mingės, šilutės, pakalnės, uostadvario ir rusnės uosteliuose turbūt sutilptų gal koks 200 tų laivukų. Bet kas per protas į tokį taip saugomą gamtos kampelį kaip krokų lankų rezervatą leisti rengti kažkokius garbėtroškinius gamtos trikdymo (žudymo) paradus? Ir dalyvaujant dar vidaus reikalų pučiamųjų orkestrui (kam tokia veltėdžių dūdoriavimo praktika reikalinga iš viso)? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?