Šilutiškis – techniškiausias turnyro boksininkas

2014-11-25, Indrė VAITKUVIENĖ
Šilutei bokso medalius dovanojantys: V. Balsys, R. Jokulys, E. Puplauskas.
Spalio 30–lapkričio 9 dienomis Anapoje (Rusija) vyko Europos jaunių bokso čempionatas, kuriame dalyvavo 323 boksininkai iš 38 šalių. Tarp jų – du Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtiniai: Vytautas Balsys ir Robertas Jokulys. Dar trys auklėtiniai puikiai pasirodė tarptautiniuose bokso turnyruose Panevėžyje bei Liepojoje, o Tomas Olberkis  pripažintas techniškiausiu turnyro boksininku.

Pamario pagrindinę mokyklą lankantis R. Jokulys 80 kg svorio kategorijoje pirmą kovą  laimėjo prieš rumuną R. Cristien. Antroje kovoje taip pat stipresnis buvo šilutiškis ir laimėjęs kovą prieš italą S. Scala techniniu nokautu iškovojo teisę kovoti toliau ir prieš lenką F. Forys. Šioje  kovoje šilutiškis ir vėl šventė  pergalę. Pusfinalyje susitiko su T. Talnakaev iš Rusijos. Šis varžovas buvo pranašesnis už Robertą, bet lietuvis vis tiek pasipuošė bronzos medaliu.

Pirmosios gimnazijos mokinys Vytautas  Balsys 70 kg svorio kategorijoje pralošė ukrainiečiui O. Dimitrianko (2:1) ir liko 8 vietoje iš 19.

Lapkričio 6–9 dienomis Panevėžyje vyko tarptautinis bokso turnyras B. Karpačiausko taurei laimėti. Dalyvavo Baltarusijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos ir Lietuvos boksininkai. Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Edvinas Puplauskas 64 kg svorio kategorijoje visas tris kovas laimėjo ir pasipuošė aukso medaliu.

Tomas Olberkis iki 91 kg sv. kat.  taip pat turėjo tris kovas. Įveikęs Lietuvos, Baltarusijos atstovus finale susitiko su lietuvaičiu  A. Taraškevičiu (Europos čempionato 8 vietos laimėtojas) ir nugalėjus varžovą iškovojo čempiono vardą. Tomas buvo pripažintas ir techniškiausiu turnyro boksininku bei apdovanotas taure.

Liepojoje (Lenkija) lapkričio 14–16 d. vyko tarptautinis „I. Enkuzo”  bokso turnyras. Šilutiškis  Deividas Girulis 69 kg svorio kategorijoje iškovojo I vietą, finale įveikęs Latvijos atstovą.