Nepritarsi namo renovacijai – neteksi socialinės paramos

2016-07-02, Stasys BIELSKIS
Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis Tarybos komitetų posėdžiuose politikams paaiškino išsamiau apie sprendimų projektus, atsakė į klausimus.
Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis Tarybos komitetų posėdžiuose politikams paaiškino išsamiau apie sprendimų projektus, atsakė į klausimus.
Birželio 30-ąją, įvykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimta daugiau nei 30 sprendimų. Skaitytojų dėmesiui pristatome keletą iš jų, susijusių su socialinės paramos teikimu.

Pasigailėjo priešpensinio amžiaus darbuotojų

Savivaldybės taryba patvirtino naują Piniginės socialinės paramos teikimo nepasiturintiems Šilutės rajono savivaldybės gyventojams tvarkos aprašą. Ir panaikino 2014 m. sausio 30-osios tokio paties pavadinimo tvarkos aprašą.

Daryti redakcinius pakeitimus reikėjo pakeitus kai kuriuos Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo punktus.

Naujajame tvarkos apraše teigiama, kad visuomenei naudingai veiklai atlikti bus pasitelkti nepilną darbo dieną dirbantys asmenys. Socialinė parama bus skiriama tik tiems, kuriems jos labiausiai reikia.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis Tarybos komitetų posėdžių metu paaiškino apie tai, kada asmenys gali netekti socialinės paramos. Štai, pavyzdžiui, kai daugiabučio namo buto savininkai nesutinka su namo atnaujinimu (renovacija) ir dėl šių žmonių veiksmų daugiabutis nebuvo pradėtas atnaujinti, jiems būsto šildymo kompensacijos pirmus metus mažinamos 50 procentų, o nuo kito šildymo sezono pradžios kompensacijos neskiriamos 3 metus.

Ir gera žinia - socialinės pašalpos dydis nebus mažinamas asmenims, kuriems iki pensinio amžiaus liko 5-eri metai. Mat šie asmenys yra priskiriami labiau pažeidžiamai socialinei grupei dėl ribotų galimybių įsidarbinti. Gaila, bet darbo rinkoje nėra priešpensinio amžiaus darbuotojų poreikio, tad šešiasdešimtmečiams užsidirbti pajamų pragyvenimui tampa vis sunkiau. Dar ir prastesnė fizinė sveikata neleidžia jiems aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Kas turės atlikti visuomenei naudingą darbą?

Vakar Taryba nusprendė pakeisti savo pačios 2012 m. rugsėjo 27-osios sprendimu priimtą  Šilutės rajono savivaldybės gyventojų telkimo visuomenei naudingai veiklai atlikti tvarkos aprašą.

Pagal naująjį tvarkos aprašą, visuomenei naudingai veiklai atlikti pasitelkiami darbingo amžiaus nedirbantys ar dirbantys, atsižvelgiant į darbo laiką ar veiklos trukmę, bei nesimokantys asmenys.

Visuomenei naudingos veiklos neprivalės atlikti asmenys: sulaukę senatvės pensijos amžiaus; nėščios moterys; motina ar tėvas arba globėjas, auginantys vaikus iki 3 metų; auginantys vaikus iki 8 metų, kurie negali lankyti švietimo įstaigos pagal gydytojų rekomendaciją, arba vaikus, nelankančius švietimo įstaigos dėl to, kad jose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nėra vietų, arba dėl to, kad gyvena kaimo vietovėje didesniu kaip trijų kilometrų atstumu nuo švietimo įstaigos, kur neteikiamos vaiko vežimo paslaugos.

Dirbti visuomenei naudingus darbus taip pat nereikės ir tiems, kurie pagal rašytinį susitarimą slaugo ar prižiūri asmenį, kuriam nustatytas bei mokamas specialusis nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikis.

Yra ir daugiau išimčių, kokiems asmenims bus neprivaloma dirbti, apie tai galima sužinoti minėtame tvarkos apraše.

Savivaldybė pražiopsojo įstatymo pakeitimus

Savivaldybės taryba  nusprendė patvirtinti naują Mokinių nemokamo maitinimo tvarkos aprašą. Ir pripažinti netekusiu galios ankstesnį Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimą dėl šio aprašo patvirtinimo.

Tvarkos aprašas pakeistas atsižvelgiant į į Savivaldybės administracijos centralizuoto vidaus audito skyriaus 2015 m. gruodžio 18-ąją pateiktas rekomendacijas. Ir taip pat atsižvelgta į Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje  š. m. balandžio 8-osios teikimą „Dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2012-05-24 sprendimo Nr. T1-422 1 punktu patvirtinto nemokamo mokinių maitinimo tvarkos aprašo pakeitimo (papildymo)“. Pakeisti tvarkos aprašą Vyriausybės atstovė Šilutės politikų pareikalavo artimiausiame Tarybos posėdyje.

Tai padaryti reikėjo todėl, kad Savivaldybės administracija jau ne pirmą kartą pražiopsojo įstatymų pakeitimus, ir šį kartą laiku neparengė naujo sprendimo projekto Tarybai.

Mat Seimas dar 2015 m. gruodžio 15 dieną pakeitė Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą, kuris įsigaliojo nuo š. m. sausio 1-osios.

Vykdydama savivaldybių administracinę priežiūrą Vyriausybės atstovė pastebėjo, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2012 m. sprendimu patvirtintas Nemokamo mokinių maitinimo tvarkos aprašas nėra pakeistas ir papildytas atsižvelgiant į įstatymo pakeitimus, todėl nebeatitinka teisės aktų reikalavimų.

Pagal naująjį Tvarkos aprašą, mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio. Primename, kad vieno VRP dydis šiuo metu yra 102 eurai.

Atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, mokiniams nemokamas maitinimas gali būti skiriamas, kai vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra didesnės nei 1,5 VRP, bet neviršija 2 VRP dydžių per mėnesį šiais atvejais:

kai bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo turi nenumatytų išlaidų dėl nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo;

kai vaikus augina neįgalūs bendrai gyvenantys asmenys ar neįgalus vienas gyvenantis asmuo;

kai bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo augina tris ir daugiau vaikų;

kai asmenys yra įtraukti į socialinės rizikos šeimų sąrašą ir jiems teikiamos socialinių įgūdžių ugdymo bei palaikymo paslaugos namuose.

Nurodytiems mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas ir vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose.


Straipsnio komentarai

Dėl renovacijos2016-07-03
Jeigu Jums nereikia renovacijos, tai dar nereiškia, kad kiti turi su Jumis taikstytis. Labai gaila, kad yra tokių kaimynų, kuriems nieko nereikia, kas randasi už jų buto ribų. Kai kurie kaimynai net laiptinės per 20 metų nė karto neišplauna, net dėl netvarkos labiausiai rėkauja. O socialiai remtiniems visos banko ir palūkanų išlaidos yra 100 proc. kompensuojamos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o jai ta renovacija man nereikalinga tai aš turėsiu kažkam milijonus kraut 2016-07-03
tai ar ne juodas šantažas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Angelė2016-07-03
Kai žmogui reikalinga kompensacija, tai tada ir prieštarauja jis dėl renovacijos. Kaip galima žmogui užkrauti naštą, kai ir taip jam nėra pinigų susimokėti mokesčius. Kažin ar bankas duotų pinigų, jei žmogaus pajamos būtų per mažos. O čia tai nežiūrės turi tu jų ar ne, bet renovacijai gausi skirti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?