Vainute trankiai paminėta Muzikantų diena

2014-11-29, Gerda BELOKOPYTOVA
Jau antrą kartą Vainute surengta vakaronė „Kai sueina kaimynai“.
Jau antrą kartą Vainute surengta vakaronė „Kai sueina kaimynai“.
Jau antrą kartą Vainute, Šv. Cecijos dieną, nuskambėjo vakaronė simboliniu pavadinimu „Kai sueina kaimynai“. Šiemet čia susirinko atlikėjai iš kaimyninių Tauragės, Pagėgių, Gargždų rajonų, žinoma, netrūko ir saviškių atliekamų skambių dainų.

Lapkričio 22-osios vakaro tamsai apgobus žemę ir ją šalčiui vis labiau savo gniaužtuose spaudžiant, į Vainuto bendruomenės namus rinkosi kolektyvų nariai bei žiūrovai. Nuoširdumas ir gera nuotaika sklandė ore.

Susirinkusiesiems vakaronės vedėja Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė-vadybininkė Audrė Bagdonaitė pristatė šios dienos reikšmę: „Lapkričio 22-oji laikoma Šv. Cecilijos diena, kitaip dar vadinama Muzikantų diena. Europoje Šv. Cecilija laikoma vargoninių instrumentų gamintojų, muzikantų, dainininkų ir poetų globėja“. Todėl ne nuostabu, kad tokia diena ir pažymima susirinkus muzikantams bei atliekant skambius kūrinius.

Renginyje dalyvavęs Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus džiaugėsi, kad tęsiama tradicija minėti šią dieną. Jis taip pat išreiškė viltį, kad vakaronė vyks ir kitąmet.

O šventinėje scenoje geros nuotaikos doze apdovanojo Gargždų kultūros centro folkloro ansamblis „Cyrulelis” (vad. V. Radavičius), Tauragės r. Kęsčių folkloro ansamblis „Traka” (vad. V. Girdžiuvienė), Pagėgių kultūros centro Šilgalių folkloro ansamblis „Kamana” (vad. K. Mikšienė), Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvas „Vainuta” (vad. L. Mieliulytė). Siurprizą surengė Šilutės folkloro ansamblis „Verdainė” (vad. R. Jokubaitytė). Šis kolektyvas renginyje „Kai sueina kaimynai“ dalyvavo jau antrąjį kartą.

Gražiais žodžiais su susirinkusiaisiais dalijosi ne tik Vainuto seniūnas, bet ir Vainuto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Anelė Lileikienė, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė.

Po koncerto vakaronės dalyviai neskubėjo skirstytis namo. Dalyviai ir žiūrovai  vakarojo, šoko, dainavo, vaišinosi bei klausėsi Bikavėnų liaudiškos muzikos kapelos „Lolytėlė” (vad. K. Budrys) atliekamų kurinių.

 

 


Foto galerija

Renginio akimirkos.Renginio akimirkos.Renginio akimirkos.Renginio akimirkos.Renginio akimirkos.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?