Dramatiškas savaitgalis „Šilutei“ – traumos, metimas iš kitos aikštės pusės ir protestas

2014-12-02, „Šilokarčemos" informacija
Deividas Pukis namų rungtynėse santykius su varžovais bandė aiškintis vyriškai ir gavo techninę pražangą.
Šį savaitgalį krepšinio komanda „Šilutė“ patyrė  itin nemalonų pralaimėjimą. Susitikime namie su absoliučiu lygos autsaideriu  Kauno „JAZZ-Diremta” „Šilutė“ rezultatu 71:88 (25:17, 18:15, 10:21, 18:35) patyrė pralaimėjimą. Kauniečiams tai buvo  pirmoji  pergalė po 16 pralaimėjimų.

Šeštadienį Raseiniuose susirinkę  žiūrovai pamatė ne tik kovą iki paskutinės sekundės, bet ir skaudžią  „Šilutės“ kapitono Eivydo Mološčiako (Nr.13) traumą. Greitai bėgdamas ir susidūręs su komandos draugu Marcus Lenard Jackson (Nr.30) jis griuvo, kakta trenkėsi į grindis, trumpam prarado sąmonę. Ir tai dar ne viskas. Rungtynių pabaigoje žiūrovams pademonstruotas taiklus metimas iš kitos aikštės pusės, o „Šilutės“ komanda ėmė protestuoti. Įvykių pilnose rungtynėse Raseinių „Rasai” įveikė „Šilutę“ rezultatu 79:77.

„JAZZ-Diremta“ pirmąją sezono pergalę iškovojo Šilutėje

Lapkričio 28 dieną po šešiolikos pralaimėjimų iš eilės 2014–2015 metų NKL sezono pradžioje pergalę pagaliau iškovojo Kauno „JAZZ-Diremta“ (1-16). Vyr. trenerį pakeitusi ir kelis žaidėjus įsigijusi komanda išvykoje 88:71 įveikė Šilutės „Šilutę“.

Tris kėlinius „Šilutė“ diktavo žaidimo sąlygas, o kauniečiai buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Tačiau tai, kas nutiko ketvirtojo ketvirčio pradžioje, labai nuliūdino salėje buvusius „Šilutės“  sirgalius. Tris pirmąsias lemiamo kėlinio minutes komandos žaidė lygiai (53:53, 57:57, 60:60). Tuomet tritaškį pataikė svečių legionierius Malcolmas Hawkinsas, du taškus su bauda pataikė Kauno komandoje debiutavęs Evaldas Dainys, dar dukart tiksliai atakavo Mantvydas Stašelis ir įpusėjus kėliniui „JAZZ-Diremta“ atitrūko (64:70). Legionieriaus ir M. Stašelio vedami kauniečiai tolo, o tašką rungtynių pabaigoje padėjo 6 iš 6 baudų pataikęs Arūnas Sakalauskas – 71:88.

„Šilutės“ komandoje rezultatyviu žaidimu išsiskyrė 24 taškus pelnęs Nerijus Anglickis. 11 taškų įmetė Edgaras Sosnovskis, 9 – Eivydas Mološčiakas, 8 – Paulius Semaška.

Spalvingos „Rasų“ ir „Šilutės“ rungtynės

Nuo pirmųjų rungtynių minučių išvykoje  XVIII  NKL turo rungtynėse kovota itin atkakliai. Pirmojo kėlinuko pradžioje kraupią traumą patyrė „Šilutės“ įžaidėjas Eivydas Mološčiakas (Nr.13). Žaidėjas  stabdydamas greitą varžovų ataką siekė perimti kamuolį, pašoko į orą, kliudė komandos draugo koją ir griuvo galva trenkdamasis į grindis. Žaidėjui pačiam pakilti nebepavyko. 10–15 minučių sportininkas buvo praradęs sąmonę. Jį iš aikštelės išnešė greitosios medicinos pagalbos ir saugos tarnybos darbuotojai. Anot „Šilutės“ komandos atstovų, rungtynės kuriam laikui buvo sustabdytos. Dėl sunkios traumos E. Mološčiakas iš Raseinių ligoninės pervežtas į Kauno klinikas. Medikų diagnozė – penktojo kaklo slankstelio lūžis. E. Mološčiakas negalės žaisti mažų mažiausiai tris mėnesius. Mėnesį teks nešioti kaklo įtvarą. Komandos draugai ir treneris Arvydas Straupis labai pergyvena dėl šios nelaimės. Eivydas – „Šilutės“ kapitonas jau ne pirmą sezoną, startinio penketo krepšininkas, kuris lemiamu rungtynių metu nebijo imtis atsakomybės ir pelno taškus. „Tai ne tik žaidėjas, bet ir puikus žmogus“, – vienbalsiai teigia komandos draugai.

Išlydėjus Eivydą į klinikas rungtynės buvo tęsiamos, tačiau nė vienai  komandai nepavyko įtikinamai atitrūkti. Dažniausiai priekyje buvo „Rasų“ ekipa, kurią į priekį tempė Valdemaras Savostjanovas ir Giedrius Kurtinaitis. Pastarasis, aidint  antrojo ketvirčio pabaigą skelbiančiai sirenai, pataikė neįtikėtiną tritaškį iš kitos aikštės pusės. Ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 42:38.

„Rasai“ pirmavo iki ketvirtojo kėlinio vidurio, o „Šilutei“ atsilikti neleido iš toli tiksliai šaudęs Deividas Pukis. Iki rungtynių pabaigos likus vienai minutei po dar vieno taiklaus jo tritaškio švieslentėje degė lygūs skaičiai (73:73). Raseiniškiai per tris atakas surinko 5 taškus, šilutiškiai atsakė dviem taškais (78:75). Iki ketvirčio pabaigos likus 14 sekundžių, prie trijų taškų linijos esantį E. Šaulį subaudavo „Rasų“ įžaidėjas Gediminas Butkus. Svečių treneris A. Straupis teisėjo reikalavo trijų baudos metimų, tačiau šis skyrė du (fiksavo pražangą prieš metimo stadiją). Abu kartus nuo baudų metimo linijos pataikęs E. Šaulys sušvelnino deficitą iki vieno taško (78:77). Kitoje aikštės pusėje pražanga sustabdytas Darius Marcinkevičius tikslus buvo tik kartą (79:77) ir paskutinei „Šilutės“ atakai paliko 7 sekundes. Aidint finalinei sirenai tritaškį išmetė „Šilutės“ legionierius Marcusas Jacksonas, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė ir pergalė atiteko Raseinių „Rasams“.

Su galutiniu rezultatu nesutiko „Šilutės“ vyr. treneris A. Straupis. Pamario komandos atstovai parašė protestą dėl rungtynių rezultato anuliavimo ir teisėjų darbo įvertinimo.

„Šilutė“: M. L. Jackson – 18 tšk., D. Pukis – 17, N. Anglickis – 13 (9 atk. kam.), E. Šaulys – 12.

„Šilutėje“ rezultatyviausias išvykoje buvo M. L. Jackson, pelnęs 18 taškų.Deividas Pukis namų rungtynėse santykius su varžovais bandė aiškintis vyriškai ir gavo techninę pražangą.Dėl sunkios traumos E. Mološčiakas iš Raseinių ligoninės pervežtas į Kauno klinikas.„Šilutės“ komandos draugai, fanai  linki Eivydui  greičiau sveikti, sugrįžti į aikštę.