Šilutiškio Alvydo Višinsko vaikystės pomėgis tapo verslu

2017-01-26, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Kas galėjo pamanyti, kad vaikystėje įgyta trauka važinėtis dviračiais, motociklais, ilgai krapštytis garaže juos remontuojant, ateityje taps rimtu ir mėgstamu šilutiškio Alvydo Višinsko verslu, matyt, padiktuotu pašaukimu dviratėms transporto priemonėms. Jo parduotuvėje, įsikūrusioje Turgaus g. 2, Šilutėje, klientas ras įvairių modelių dviračių, o jei iš 100 neišsirinks nė vieno, gali užsisakyti pagal savo pageidavimą, nurodęs konkrečius  parametrus.

Trys broliai – trys verslininkai

43 metų Alvydo Višinsko tėviškė – Natkiškiai, grojantis, dainuojantis, šokantis, sportuojantis kaimas. Toks ir Alvydas, jauniausias iš trijų brolių. Vyriausias brolis Rimgaudas – UAB „Kintai“ generalinis direktorius, kupinas sumanymų ir iniciatyvų, vystant verslus, o vidurinis brolis Gintaras – pastarosios bendrovės ūkio reikalų tvarkytojas. Trys broliai – trys verslininkai. Brolių triumviratas broliškas. Kalėdas šeimos sutinka Rimgaudo namuose, Velykas – pas Alvydą. Ypatinga šventė – Vasario 16 -oji. Višinskų sodybos pasipuošia lietuviška atributika, jie susitinka su giminaičiais, kepa blynus. Subuvimo organizatorius – Gintaras.

Brolių tėveliai – Romas ir Rūta Mėta Višinskai. Romo nebėra, o Rūta Mėta, dėkui Dievuliui, dar drūta, sausio mėnesį - jubiliejinė data: 80 metų. Tikriausiai ją palaiko ir sūnų sėkmė. Kas triūsia nenuleisdamas rankų, tas ir turi.

Domėjosi motociklais, dainavo, žaidė tinklinį, šoko breiką

Alvydo specialybė - mechanikas-melioratorius, baigęs Pagėgių vidurinę mokyklą bei tuometinį Šilutės žemės ūkio technikumą. Šiandien kiek gailisi nepasinėręs į gilesnes tiksliųjų mokslų studijas. Nuvažiavusio traukinio nebepasivysi. Kaip sakoma, praradęs nesigailėk, atradęs nesidžiauk. Mokykloje keturi draugai šeštokai susibūrė į dainorėlių grupę „Labas“. Gyvavo apie šešerius metus. Grupės vadovas – Aras Žvirblys, šiandien žinomas kompozitorius, turintis studiją Kaune ir kuriantis muziką lietuviškiems filmams. Įrašytas „Labas“ dainas transliavo radijo stotis M-1, palaikiusi estrados naujokus. Kai energijos per akis - viskas įdomu. Šoko breiką, žaidė tinklinį. Dar vienas pomėgis: dviračiai, motociklai. Mynė „Ereliuką”,  burzgino motociklus „IŽ“, „Minsk“, „Voschod“, „JAWA“. Patiko ne tik važiuoti, bet ir tą techniką taisyti, krapštytis garaže. Veiklos netrūko. Beje, jau septyniolikos Alvydas tapo savarankišku: pradėjo dirbti meno vadovu Natkiškių kultūros namuose. O verslo pradžiamokslis – prekyba komercinės estrados muzikiniais įrašais, kol ta muzika buvo „ant bangos“. Iš to, žinoma, nepraturtėjo.

Arado savo pašaukimą

Verslo pasaulis – konkurencijos pasaulis. Verslininkas ieško rinkos nišos, kurioje krutės ir bent po truputį augs. Mintis prekiauti dviračiais A.Višinskui kilo natūraliai, kuomet Šilutėje bandė verstis prekyba baldais. Išnuomotame angare liko laisvo ploto, todėl sumanė atsivežti dviračius - dar vaikystėje pamiltas dvirates transporto priemones. Alvydas klientams  išaiškina visus privalumus, neslepia trūkumų, jei tokie yra. Primygtinai neperša pirkėjui prekės, kartu aptaria, kokio modelio dviratį pasirinkti. Konkretumas, tikslumas, reikalo išmanymas – štai kur slypi verslininko įtaigumas, sėkmė. Kai prisiėjo iš angaro išsikraustyti, įsikūrė Turgaus gatvės pastate Nr.2. Iš išorės pastatas kuklus, tačiau viduje patalpų ir ploto prekybai užtenka. Čia jau daugiau kaip dvylika metų parduodami įvairių pasaulio firmų dviračiai, detalės mopedams, motoroleriams, taip pat pagal pageidavimą užsiimama dviračių surinkimu, jų remontu.

Modernus dviratis brangesnis už padėvėtą automobilį

Daugiausiai dviračių nuperkama vasarą. Kam atostogos, o A.Višinskui – „bizniukas“. Ką vasarą uždirba, tą ir turi. Anot jo, specializuotis vien prekyba dviračiais ir iš to išgyventi – utopija. Jis parduoda dviračius, remontuoja, surenka triračius, aprūpina detalėmis mopedų, motorolerių vairuotojus. Vienas iš pirmųjų Lietuvoje ėmė prekiauti kiniškais mopedais, motoroleriais, nors iš pradžių skeptiškai žiūrėjo į Kinijos produkciją. Pardavęs pirmus tris mopedus laukė pirkėjų atsiliepimų. Kai skundų nebuvo, ėmėsi platesnės prekybos kiniškais gaminiais. Prekyba mopedais ir motoroleriais sumažėjo, kai šių transporto priemonių savininkai privalėjo įsigyti vairuotojų pažymėjimus. Dabar kiniškos produkcijos nebeužsako, nes nebepatenkina laikmečio reikalavimų. Šiandien prekiauja lietuviška, vokiška, lenkiška produkcija. Iš retenybių – keli amerikietiški dviračiai bei plačiai pasaulyje žinomas Taivano brendas „Merida“. Kitąmet planuoja parsivežti Čekijos produkcijos. Populiarūs Europoje Šiaulių firmos „Baltic vairas“ dviračiai „Minerva“. Šiauliečiai gamina vokiečių užsakovams dviračius, kainuojančius per 3000 eurų. Taigi, modernus dviratis brangesnis už  automobilį. Dviračių kainos Alvydo parduotuvėje: nuo 100 iki 700 eurų. Kam pagal kišenę, gali užsisakyti ir brangesnį. Parduotuvės pagrindinė specializacija: miesto modelio, hibridiniai bei paaugliams skirti dviračiai, taip pat populiarėjantys kalnų dviračiai. Prekiaujama ir triračiais. Jie surenkami pagal kliento pageidavimą. Parduotuvė gauna tik rėmą. Triračio su bagažine kaina:    nuo 350 iki 1400 eurų. Pravažumas – 100000 km. Garantijos laikas - 3 metai. Nebe naujiena ir dviratis su elektros varikliu.      

Minkštomis žiemomis ištikimiausi dviračių naudotojai – senjorai. Didesnė dalis pensininkų dar važinėjasi rusiškais dviračiais. O vaikai, jaunimas renkasi greitesnius, lengvesnius šiuolaikinius dviračius. Beje, šaltuoju metų laiku prekyba dviračiais vos gyva, negelbsti net nuolaidų akcijos. 

Ponu vadintis neskuba

A. Višinskas samdiniais neapsikrauna. Tik sezono metui nusamdo kelis.  Dirba pats, vasarą patalkindavo sūnus Andrius, kol studijuodavo. Šiandien Andrius – inžinierius-projektuotojas, dirba Kaune.  Antras sūnus Benas tęsia maisto technologijos studijas Klaipėdoje. Anot Alvydo, jei darbo ieškantis bernužėlis atėjęs prisistato dviračių remonto meistru, pirmoji praktika tą pasipūtimą nubraukia. 

Dviračių parduotuvės Turgaus g.2 patalpų savininkas  - A.Višinsko UAB „Senas turgus“ , o prekybinę veiklą vykdo žmonos Astos Višinskienės įmonė. Alvydas - įmonės direktorius. Neišsyk įmonė tvirtai atsistojo: apie ketverius metus neuždirbo pelno, o mokesčius valstybei mokėjo. „Prasukti“ verslą - nelengvas uždavinys. Anot Alvydo, tik sudėjus jo ir žmonos Astos siuvimo įmones (užuolaidos, žaliuzės) verslus, laikėsi paviršiuje. Reikėjo kantriai dirbti, kad pakiltų, įsitvirtintų, įgytų prekių tiekėjų bei pirkėjų pasitikėjimą.

Lietuvoje jau veikia „Dviračių verslo asociacija“, kurios nariu - įkūrėju yra A. Višinskas. Asociacijos tikslas - mažinti šešėlinį verslą. Niekam ne paslaptis, kad į Lietuvą įvežama vogtų dviračių iš Vokietijos, Skandinavijos šalių. Asociacijos įsteigta internetinė dviračių registracijos svetainė - savotiška prevencijos priemonė. Registras plačiai skelbiamas, dedamos pastangos sujungti jį su Baltijos, Skandinavijos bei Vakarų Europos šalių panašiais tinklais. Priregistruoti dviratį galima tiek elektroniniu būdu, tiek parduotuvėje.   Užsiregistravęs pilietis gauna specialų lipduką, kuris tampa tarsi jo pasu. Vagystės atveju tokį dviratį lengviau ras ir atpažins policija.  

Alvydo dviratis – turistinis

Šilutės priemiestyje už Šyšos gyvenantis Alvydas į darbą atmina turistiniu dviračiu. Bet ne kiekvieną dieną. Automobilis labiau tinka skubai. Toks gyvenimas. Bet nurašyti dviratį būtų klaida. Dviratis pamiklina kojas, leidžia įkvėpti gaivaus oro, ypač važinėjant kaime, miškų takeliais. Alvydas su grupele draugų dviračiais išmaišė Danijos sostinę Kopenhagą, keliavo Gruzijos, Graikijos, Vokietijos keliais. Tik ne  dažnai gali sau leisti tokią prabangą – atostogas vasarą, kai dienas degina darbas. Dar pažaidžia tinklinį, stalo tenisą, pamėgo lėkti bangomis, tempiamas jėgos aitvaro.  Žinoma, domisi politika, bet į ją nesikiša, per ketvirtį amžiaus susiklosčiusi šalies ekonominė-finansinė situacija traška- braška. Kas penktas lietuvis skursta. Skurdas – ne stichinė nelaimė, o nemokšiškų, nesąžiningų žmonių viršūnėse veiklos padarinys. Ar formuojama nauja Lietuvos valdžia sugebės  ištaisyti situaciją, kažką keisti, atsisukti veidu į tautą? Alvydas Višinskas yra už protingas permainas visų šalies gyventojų labui.        


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?