Kristina Jašauskaitė: vienu trišuoliu – du medaliai

2017-03-05, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Ant nugalėtojų pakylos (iš kairės): Kristina Jašauskaitė (Šilutė), Diana Zagainova (Vilnius), Ieva Dargytė (Kėdainiai).
Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate bei jaunimo pirmenybėse vasario 17-18 dienomis Klaipėdoje šešiolikmetė šilutiškė Kristina Jašauskaitė paskutiniu, šeštu bandymu nušokusi trišuoliu 12,11 m, vienu skrydžiu iškovojo aukso ir sidabro medalius: tapo jaunimo grupės (18-19 m.) nugalėtoja, o moterų varžybose užėmė antrąją vietą. Sidabro ir bronzos medalius pelnė ir aštuoniolikmetis Jokūbas Tubutis (jaunimo g.), bėgęs 800 ir 400 m. Kristina ir Jokūbas – Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės auklėtiniai.

Rajonų lengvaatlečiai nepabūgo didmiesčių sportininkų konkurencijos

Lietuvos lengvosios atletikos čempionate ir jaunimo pirmenybėse uostamiestyje dalyvavo tik sportininkai, įvykdę kvalifikacinius savo rungties normatyvus. Į šalies lengvosios atletikos elito varžybas Šilutės sporto mokykla delegavo 4 perspektyvius lengvaatlečius: Jokūbą Tubutį, Kristiną Jašauskaitę, Justę Šertvytytę ir Jurgitą Rudytę. Šie lengvaatlečiai – 1-osios gimnazijos mokiniai, trenerės Linos Leikuvienės auklėtiniai. Beje, Justės ir Jurgitos pamėgta sporto šaka – rutulio stūmimas. Pamario jaunimėlis gavo progą pasivaržyti su suaugusiaisiais ir įvertinti savo jėgas. Džiugu, kad jie nenuvylė. Miestų komandų treneriai netgi stebėjosi  šilutiškių ir kitų rajonų lengvaatlečių pasirodymu, kurie, neturėdami maniežų, šuolių sektorių, demonstravo gerus rezultatus.

Šeštas šuolis – čempioniškas

Dešimtokė K. Jašauskaitė pasirinko trišuolį, nors buvo įvykdžiusi ir šuolio į tolį kvalifikacinį normatyvą. Tačiau jaunimo pirmenybių nuostatai jaunių amžiaus lengvaatlečiams leido dalyvauti tik vienos rungties varžybose. Pasak  L. Leikuvienės, Kristina paprastai asmeninius rekordus gerina vasarą, kai treniruojasi stadione, o žiemą tai padaryti žymiai sunkiau. Nepaisant to, Kristina svajojo nušokti 12 metrų. Svajonė įgyvendinta - šeštu, paskutiniu bandymu nuskriejo 12,11 m. Prieš tai du bandymai buvo nesėkmingi. Bet valia ir ryžtas neapleido Kristinos, ji nugalėjo, pagerino asmeninį rekordą, tapo šalies jaunimo čempione, o suaugusiųjų varžybose užėmė antrąją vietą. Toliau už ją nušoko tik dvidešimtmetė vilnietė Diana Zagainova.

K. Jašauskaitė pakviesta į Lietuvos jaunių rinktinę. Kovo 4 dieną Šiauliuose vyks Baltijos šalių jaunių komandų čempionatas. Kristinos laukia nelengvas iššūkis: tą pačią dieną dalyvaus šuolio į tolį ir trišuolio varžybose. Sėkmės, Kristina!

Gimtadienis padėjo bėgikui pelnyti du medalius

Klaipėdos lengvosios atletikos manieže J. Tubutis bėgo 400 ir 800 m. Sportininkai 400 m bėgimą vadina ilguoju sprintu, reikalaujančiu ypatingos ištvermės. Jokūbas tam buvo pasiruošęs. Beje, aštuoniolika jam sukako vasario 16-ąją, čempionato išvakarėse. Gražiausią, labiausiai įsimintiną gimtadienio dovaną padovanojo pats sau – bronzos ir sidabro medalius jaunimo varžybose. 400 m distanciją Jokūbas įveikė per 51,27 sek., (trečioji vieta), 800 m – per 1:58,11 min. (antroji vieta). Jaunimo 800 m bėgimo čempiono vilniečio E. R. Survilo laikas – 1:55,67.

Mokėsi stumti rutulį iš olimpietės

4 kg rutulį toliausiai nustūmė olimpietė Austra Skujytė (Kaunas), sugrįžusi į sektorių po motinystės atostogų. Kaunietės rezultatas – 16,30 m. Jaunimo čempione tapo Agnė Jonkutė (Vilnius/Joniškis) – 14,22 m. Šilutiškė Justė Šertvytytė prasiveržė į finalinį pajėgiausiųjų rutulio stūmikių aštuntuką ir liko aštunta. Ji rutulį nustūmė 11,43 m. Jaunimo varžybose šis rezultatas atnešė Justei 5-ąją vietą. Indvidualiai startavusi devintokė Jurgita Rudytė įrankį nustūmė 10,55 m – 6-oji vieta jaunimo pirmenybėse, 9-oji – Lietuvos suaugusiųjų čempionate. Justė ir Jurgita  akylai sekė, kaip rutulį stumia Lietuvos rinktinės narė, olimpietė A. Skujytė. Pasimokyti iš lyderių jų technikos visuomet naudinga.

Rajonų grupėje taškų įskaitą pelnė 15 komandų. Pirmąją vietą užėmė Švenčionys, 2-3 vietas laimėjo Kėdainių ir Kelmės lengvaatlečiai. Šilutė liko septinta.