„Šilutės“ žaidimas apstulbino „Mažeikių“ komandą

2017-03-10, Romualdas Danielius MAŽUTIS

NKL pirmenybėse praėjusią savaitę prasidėjo lemiamos etapas: atkrintamosios aštuntfinalio varžybos iki trijų pergalių. Komandoms nebėra kur trauktis, reikia atiduoti visas jėgas. „Šilutė“ kovo 2-4 dienomis namuose ir svečiuose greitu ir rezultatyviu žaidimu nepaliko jokių šansų „Mažeikiams“ ir, iškovojusi dvi pergales, pirmauja mače rezultatu 2:0. Ar įsibėgėję pamariškiai nestabtelėję nušluos nuo kelio  žemaičius, parodys šiandien trečiosios šių komandų rungtynės Šilutėje.

Kovo 2 dieną savo salėje „Šilutės“ startinis penketas – M. Žaunierūnas, U. Thomas, B. S. Wanamaker, A. Pukelis, S. Raupys – nedelsdamas šoko „traiškyti“ „Mažeikius“. Mūsiškiai greitais kamuolio perdavimais išblaškė svečių gynybą ir mėtė į krepšį iš vidutinių nuotolių arba nuo tritaškio linijos beveik nedengiami. „Šilutė“ spurtavo žaibiškai ir švieslentėje degė vietos krepšinio fanus džiuginantys skaičiai – 12:2. Kėlinukas laimėtas rezultatu 24:13.  Įpusėjus rungtynėms, „Šilutė“ pirmavo 33 taškų skirtumu – 58:25. Beje, antrąjį kėlinuką pamariškiai pradėjo trimis tritaškiais paeiliui. Taikliai metė G. Galinauskas (Nr.14), D. Kibildis (Nr.44) ir A. Eitutavičius (Nr.15) – 33:13.

Suderinti „Šilutės“ veiksmai pribloškė „Mažeikius“. Varžovai neįstengė atsitiesti ir negavo atsipūsti net žaisdami prieš „Šilutės“ antrą sudėtį: pagrindiniai krepšininkai pelnė 51 tašką, atsarginiai pridūrė 46. Reguliariajame čempionate septintąją vietą užėmusi „Šilutė“ buvo stipresnė už dešimtoje vietoje likusius „Mažeikius“. Mūsų komandos žaidimo naudingumo koeficientas – 113.

Kovo 4 dieną „Mažeikiai“ priėmė „Šilutę“ savo salėje. Revanšas neįvyko. Per parą „Mažeikiai“ negalėjo taip sustiprėti, kad įkibtų į „Šilutę“. Pamariškiai, kaip sakoma, išsyk „čiupo jautį už ragų“ – laimėjo pirmą kėlinuką rezultatu 7:20. Banguotai žaidę šeimininkai pralaimėjo antrąsias rungtynes svečiams iš Šilutės – 66:85. „Šilutės“ krepšininkai taikliau metė dvitaškius ir tritaškius, atkovojo 47 kamuolius, kai „Mažeikių“ žaidėjai tik 27, bet mūsiškiai padarė 21 klaidą, o varžovai – 13. „Šilutės“ gretose labiausiai pasižymėjo U. Thomas, pelnęs 20 taškų. Šiandien šios komandos Šilutėje žaidžia trečiąsias atkrintamojo etapo rungtynes. Pergalės atveju „Šilutė“ keliauja į ketvirtfinalį, kur lauktų rungtynės su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda.