„Šilutė” peršoko „Mažeikių” barjerą neužkliuvusi

2017-03-17, Puslapį paruošė Romualdas Danielius MAŽUTIS
S. Raupys pataikė 7 dvitaškius iš 11 (taiklumas 63,64 proc.), 3 tritaškius iš 6 (60 proc.) ir 4 baudų metimus iš 6 (66,67 proc.). Sergėjaus Gvildžio nuotraukos
NKL čempionato atkrintamųjų varžybų rungtynėse „Šilutė“ palaužė „Mažeikius“ vienu įsibėgėjimu – 3:0. Kiek netikėtai krepšinio fanams ir, galbūt, patiems  krepšininkams sunkiausios buvo trečiosios rungtynės namuose kovo 7 dieną, kai įpratusi lengvai pirmauti „Šilutė“ turėjo vytis „Mažeikius“ ir grumtis iki pat ketvirtojo kėlinuko pabaigos. Vis tik pamariškiai nugalėjo šiurkščiai žaidusius žemaičius – 83:78.

„Mažeikiai“, prieš tai gavę dvi skaudžias pamokas svečiuose ir pas save, perprato „Šilutės“ žaidimą ir trečiose rungtynėse pasipriešino kaip lygiavertis varžovas. Kai komanda po pralaimėjimų atsiduria tarsi prie bedugnės krašto, jai nebelieka kur trauktis, atlėgsta žaidėjų veiksmus kausčiusi psichologinė įtampa, tampa aišku, kad reikia žaisti drąsiai. Kai kurie žemaičių krepšininkai tą drąsą dar „pagardino“ grubumu. Jie padarė 28 pražangas. Ypač agresyvus buvo puolėjas R. Biliartas (Nr.14), šiurkščiai žaidęs nuo pat rungtynių pradžios. Taip „pasižymėjo“ keliuose epizoduose: sudavė smūgį alkūne „Šilutės“ legionieriui U. Thomui (Nr.8), antrajame kėlinuke supykęs tyčia spyrė kamuolį į sieną. Už tuos veiksmus pelnė technines pražangas. Mūsų fanai jį nušvilpė. Nevaldantys emocijų krepšininkai nepuošia rungtynių.

„Šilutei“ šį sykį nebuvo lengva nuo pat pradžios. Anksčiau greitais kamuolio perdavimais ir rezultatyviomis atakomis priblokšdavę „Mažeikius“, pamariškiai įsivėlė į klampų žaidimą. O svečiai, primetę grumtynes  visoje aikštelėje, dažniau laimėdavo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių, kartojo metimus.

Pirmasis kėlinys baigėsi – 23:24. Bet „Mažeikiai“ antrąjį  pradėjo dviem taikliais tolimais metimais – 23:29. „Šilutė“ atsakė B. S. Wanamaker (Nr.9) tritaškiu – 26:29. Po kurio laiko rezultatą išlygino  S. Raupys (Nr.27) – 47:47. Svarbiausia, kad jis ir B. S. Wanamaker pataikydavo tada, kai to labiausiai reikėjo komandai, ypač žaidžiant ketvirtąjį kėlinuką. Įtampa tvyrojo iki paskutinių sekundžių, kai A. Eitutavičius (Nr.15) realizavo baudos metimus – 83:78. Trečiąją pergalę prieš „Mažeikius“ šilutiškiai iškovojo ne be vargo. Sėkmės kalviai buvo visi, bet per trečiąsias rungtynes „Šilutės“ gretose naudingiausiai žaidė B. S. Wanamaker – 16 tšk., S. Raupys – 21 tšk., A. Pukelis (Nr.24) – 13 tšk., U. Thomas – 13 tšk., A. Eitutavičius – 9 tšk.

„Šilutė“ iškopė į ketvirtfinalį. Jos varžovas – Klaipėdos ekipa „Nafta-Uni-Akvaservis“, reguliariajame čempionate užėmusi antrą vietą. „Šilutė“ septinta. Pirmosios rungtynės vyks Klaipėdoje kovo 14 d. Šilutėje šių komandų dvikovą matysime kovo 16 d.