B. Bagočius susigrąžino stipriausio rajono šaškininko vardą

2017-04-08
Prie šaškių lentų šių metų Šilutės rajono asmeninių pirmenybių čempionas Benediktas Bagočius, antrosios vietos laimėtojas Vytautas Valainis ir trečiąją vietą užėmęs Domas Girčius. Visi jie – kandidatai į sporto meistrus.
Kovo 25-26 dienomis vykusiose Šilutės rajono finalinėse asmeninėse šaškių pirmenybėse čempiono titulą po metų pertraukos susigrąžino kandidatas į sporto meistrus Benediktas Bagočius. Jo kraitis - 18 taškų iš 20 galimų. Benediktas laimėjo 8 partijas ir dvi baigė lygiosiomis. 2-3 vietas užėmė Vytautas Valainis (Stoniškiai) ir  pernykštis čempionas Domas Girčius (Stemplės, Švėkšnos sen.), surinkę 15 ir 13 taškų.

Šilutės rajono asmeninių pirmenybių finalinių varžybų kvota – 12 pajėgiausių šaškių mėgėjų. Ją užsitikrina šeši pernykščio čempionato dalyviai, užėmę 1-6 vietas, o dar dėl 6 kelialapių pusfinalyje kovoja visi pageidaujantieji. Atranka parodo, kas yra kas.

Šiemet finaliniame varžybų etape žaidė 11 šaškininkų. Penki iš jų – kandidatai į sporto meistrus: B. Bagočius (Šilutė), V. Deniušas (Rusnė), V. Valainis (Stoniškiai), D. Girskis (Stemplės), I Grauslienė (Klaipėda). Turnyre nedalyvavo turėję tokią teisę pajėgūs veteranai A.Tubutis ir A.  Dulinskas (Šilutė). Pernykščiame čempionate didžiausią staigmeną pateikęs antros vietos laimėtojas 90 -metis A. Tubutis antrą turnyro dieną atėjo pasižiūrėti, kaip sekasi draugams.

Čempionatas vyko ratų sistema. Laiko reglamentas partijai: po pusvalandį dalyviui. Žaista VšĮ „Šilutės sportas“ (Gluosnių g.13 B) fojė, kur šaškininkai ir treniruojasi. Kaip sakė Šilutės šaškių-šachmatų klubo pirmininkas Romualdas Šimanauskas, finalui geriausiai pasiruošė daugkartinis rajono čempionas B. Bagočius. Beje, pernai iš B. Bagočiaus čempiono vardą buvo paveržęs D.Girčius, mėgstantis žaisti „kuolo“ partiją. B. Bagočius tąkart nusprūdo net į penktą vietą, nors ir buvo įveikęs būsimą čempioną. Šiame turnyre B. Bagočius konkurentams taškų nedalino, užtikrintai kopė čempionato laipteliais į pačią viršūnę. Jis nugalėjo 8 varžovus ir tik dvi partijas baigė taikiai: su V. Valainiu ir D. Girčiumi. B. Bagočius surinko 18 taškų – pirma vieta, V.Valainis pelnė 15 tšk. – antra vieta, D.Girčiaus kraitis 13 tšk. – trečia vieta. 4-5 vietas užėmė po 12 taškų surinkę A. Varaška (Šilutė) ir pernykštis trečiosios vietos prizininkas rusniškis V. Deniušas. Šeštas liko ir tuo pačiu kelialapį į 2018-ųjų čempionato finalą iškovojo šilutiškis V. Nefas – 11 tšk. Pernai ketvirtą vietą užėmusi I. Grauslienė nusmuko į dešimtąją vietą – 5 tšk. Varžybų vyr. teisėjo pareigas ėjo ir apdovanojimus prizininkams (taures, diplomus) įteikė šaškių-šachmatų klubo pirmininkas R. Šimanauskas. Anot jo, klubo veteranai aktyvūs, Šilutės šaškių mėgėjai šalyje žinomi, rinktinė neblogai pasirodo respublikinėse varžybose, įvairiose turnyruose, tačiau labiausiai jaučiama problema – nėra pamainos senjorams. Vilnius, Šiauliai, Marijampolė, Plungė, Telšiai, kur veikia vaikų šaškių-šachmatų mokyklos, tokios problemos neturi, o Šilutėje sunku kol kas sunku sudominti jaunimą šiomis sporto šakomis. Gal klubui reikia pačiam bandyti organizuoti varžybas moksleiviams, ieškoti rėmėjų, įsteigti prizus?