Šilutės rajone paramą šildymui gaunančių žmonių skaičius išaugs

2017-05-18, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis teigė, kad padidės ir darbo krūviai darbuotojams.
Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis teigė, kad padidės ir darbo krūviai darbuotojams.
Gegužės 9-ąją Seimas po svarstymo pritarė naujai kompensacijų mokėjimo tvarkai. Siūlymas pratęsti PVM lengvatą šildymui - atmestas.

Seimas pritarė siūlymui kompensacijas mokėti šeimoms, kurių išlaidos šildymui siektų 15 proc., o ne 20 proc. visų pajamų. Už šį projektą balsavo 77 tautos išrinktieji. Kad pataisos būtų priimtos, Seimas balsuoti turės dar kartą. Tuo metu PVM lengvatą šildymui bent jau kol kas pratęsti neketinama.

Dabar įstatymas numato, kad lengvatinis 9 proc. PVM šildymui nustos galioti birželio 1 dieną. Jeigu Seimas priims naują tvarką, kompensacijos būtų skaičiuojamos iš šeimos pajamų atėmus valstybės remiamas pajamas, kurios vienam asmeniui sudaro 102 eurus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, nustačius 15 proc. ribą, papildomai biudžete reikėtų rasti 14,3 mln. eurų, o kompensacijas gautų iki 200 tūkst. asmenų. Pirmąjį šių metų ketvirtį, ministerijos duomenimis, jas gavo apie 92 tūkst. žmonių, o išmokos siekė apie 17 mln. eurų.
Parlamentas atmetė siūlymą pratęsti lengvatinį PVM tarifą iki 2020 metų vidurio – už balsavo 35, prieš 14, susilaikė 30 Seimo narių. Iki šios PVM lengvatos galiojimo likus mažiau nei trims savaitėms, beveik pusšimtis parlamentarų savo parašais parėmė Mykolo Majausko, Ingridos Šimonytės ir Jurgio Razmos siūlymą Seimui skubos tvarka apsvarstyti lengvatos pratęsimo galimybę, todėl parlamentarai balsuos, ar imtis šių pataisų.

Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio teigimu,   metams reikės 307 000 eurų šildymo kompensacijoms. Jei jas teks mokėti šeimoms, kurių išlaidos šildymui siektų 15 proc. visų pajamų, tuomet Savivaldybei tektų skirti dar papildomai 76 000 eurų.

Dabar kompensacijas už šildymą vidutinis gaunančiųjų skaičius – 1700 rajono gyventojų, o jei kompensacijas teks mokėti šeimoms, kurių išlaidos šildymui siektų 15 proc. visų pajamų, atsirastų dar apie 500 asmenų, kuriems bus reikalinga minėta parama. „Skaičiai nėra tikslūs. Jei keisis minimali alga, jai padidėjus, gaunančiųjų paramą sumažės, nes dalis nebegaus kompensacijos už šildymą. Yra pensininkų, kurie turi priregistravę savo vaikus. Jie juos išregistruoja, kad gautų kompensacijas. Kiti net neateina ir nesitvarko dokumentų, kad jas gautų. Aišku viena, darbuotojams krūvis padidės. Tik neaišku, ar valstybė duos lėšų. Vieną kartą sako, kad duos, kitą, kad Savivaldybė turėtų padengti iš sutaupytų lėšų piniginei socialinei paramai. Savivaldybės nenori savo sutaupytų lėšų tam naudoti, nes jos numatytos kitoms reikmėms. Visi planuoja ir nori padengti išlaidas socialinėms reikmėms“, - kalbėjo A. Šimelionis. Pasak jo, jei Vyriausybė priimtų sprendimą, tai  turėtų skirti ir lėšas. Vedėjas tikino, darbo krūviui padidėjus, iki metų galo išgyvens, mat nuolat kažkas keičiasi, o jie kaip dirbo taip ir dirba.


Straipsnio komentarai

[[[2017-05-18
tai kur gine juk visos ir visi savivaldybės ir seniunijos klerkai didžiausi bus skurdžiai o bobutės ar gaus ar negaus ar jiem tai įdomu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Europos vidury2017-05-18
skurdžių šalis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?