Pirmosios šviežios lietuviškos bulvės - kaina pirkėjų nedžiugina

2017-06-29, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Praėjęs trečiadienis Šilutės turguje buvo auksinis: gražus oras sutraukė nemažai žmonių, prekystaliai buvo nukloti atvežtinėmis ir vietinių augintojų braškėmis, gintariniu medumi prekiavo bitininkai, buvo siūloma įsigyti įvairiausių daržovių, gėlių. Čia jau pasirodė ir pirmosios  šviežios vietinės bulvės. „Eilinį kartą įsitikinau. Pas mus jau daug kas turi dantis. Šviežios bulvės taip pat“, - sakė į turgų atėjusi nusipirkti lietuviškų daržovių šilutiškė.

Šaltis padarė nuostolių

Pirmosios bulvės gana brangios – kainuoja nuo 0,50 iki 1,20 euro už kilogramą, nes jų prikasama kol kas nedaug. Vėliau, rinkoje šviežių bulvių daugėjant, kaina krenta geometrine progresija.

Šviežių bulvių trečiadienio turguje siūlė įsigyti tik keli prekiautojai. Grabupiškė Jeruslava Valančienė jas augina pati, o trečiadienį į turgų bulves atvežė pirmą kartą šiais metais. Už kilogramą šių gėrybių norėjo gauti eurą. „Perka žmonės. Visokių pirkėjų būna. Vieni ateina padejuoja, kiti – nieko nesako“, - kalbėjo moteris. Jai prekiauti padeda jos darbštuolė anūkė Morta Kaktaitė. Mergaitė sako, kad parduodama bulves ir močiutei padeda, ir pati užsidirba. „Kai keliose vietose prekiauji, tai daugiau jų nuperka“, - atviravo pašnekovė.

Net kelių rūšių bulves kvietė įsigyti ir rusniškė Janina Capienė bei jos sūnus Artūras Stasiulis. Jie teigė, kad pirmąsias bulves kasė ir pardavė šeštadienį, birželio 17-ąją. Prašė už jas nuo 0,50 iki 1,20. Kaina priklausė nuo bulvių dydžio. „Geras pirkimas buvo šeštadienį. Buvo tokių pirkėjų, kurie nupirko iškarto po 3 ir 5 kilogramus. Kažkada bulves veždavau į Kaliningradą. Gerai pirkdavo ir ten. Bulves pardavinėju jau apie 40 metų. Dabar žmonės dejuoja, kad kainos didelės, bet juk jas reikia užauginti, viskas kainuoja“, - sakė J. Capienė. Jos sūnus Artūras nestokojo geros nuotaikos ir prisiminė, kad į turgų su mama važiuoja nuo trylikos metų. Vyras pasakojo, kad šiemet šalčiai padarė žalos, mat nušalo visos bulvės, kurios nebuvo apklotos agroplėvele. „Nuostolio nesuskaičiuosi. Yra kaip yra. Dabar, kol bulvės yra pirmosios, jos gerai perkamos, o vėliau kainos sumažės“, - tikino pašnekovas.

Ir bulvės turi dantis

„Net nežinau – brangios tos bulvės ar ne. Norisi jų ir perki. Nežinau, ką iš jų gaminsiu. Gal virsiu sriubą“, - svarstė šilutiškė Renatė Jakienė.

Vaistininkė Regina Bulsienė į turgų atėjo ne bulvių pirkti, bet ir jų įsigijo. „Bulvės man nėra svarbiausias dalykas. Ateina laikas, kai jos atsiranda, tai ir perku. Tikrai nėra taip, kad jų labai laukiu. Kaina jų didelė tiems, kas gyvena tik iš pensijos, o tiems, kas pinigų turi, jos nėra didelės. Kiekvienas viską perka pagal kišenę. Šiaip, jei paverstum jų kainą į litus, kaina - didelė. Gyvenime nereikia nieko sau gailėti. Gyvename tik kartą“, - įsitikinusi R. Bulsienė.

Šilutiškė Regina Rumšaitė mano, kad kainos kandžiojasi. Moteris kasmet šviežias bulves valgo po Joninių, mat net jos tėvai sakė, kad tuomet bulvės yra pačios geriausios.

„Eilinį kartą įsitikinau. Pas mus jau daug kas turi dantis. Šviežios bulvės taip pat“, - sakė į turgų atėjusi nusipirkti lietuviškų daržovių šilutiškė Laima.

Grybų dar nėra daug

Trečiadienio turguje buvo galima įsigyti ir miško gėrybių – voveraičių. Jas pardavinėjęs Pagėgių savivaldybės gyventojas Kęstutis Lileikis pasakojo, jog grybų miške kol kas mažai. Iš Panemunės jis važiuoja grybauti į Stoniškių seniūniją, nes žino, kur geriausiai auga voveraitės. Tačiau, kur tos geriausios vietos grybauti, jis nesakė, o paklausus, kur grybus rauna, su šypsena atsakė: „Miške“. Pasak vyro, anksčiau pirmuosius grybus jis rasdavo gegužės pabaigoje, kuomet važiuodavo prisiskinti pakalnučių. Šiemet derlius vėlesnis. Tik dabar pirmąsias voveraites surinko. „Šiemet derlius vėluoja tris savaites. Sausa. Net ąžuolų lapai gelsta. Kėliausi anksti ryte. Atlikau žvalgybą – perėjau visas vietas, kur auga voveraitės. Pasižiūrėjau, kur ir kaip jos auga“, - su šypsena ir gera nuotaika dėstė pašnekovas. Už 750 gramų voveraičių jis prašė 4 eurų. Besikalbant su pagėgiškiu, prie jo priėjo šilutiškis ir nesunkiai nusiderėjo – voveraičių indelį nupirko už 3 eurus. „Žmona labai jų norėjo, tai ir perku. Virsim sriubą“, - sakė senjoras.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?