Šviečiamoji gyvulininkystės programa: rugsėjo startui jau pasiruošta

2017-07-11, zum.lrv.lt

Šių metų Šviečiamosios gyvulininkystės programos mokomoji medžiaga ir priemonės jau pasiekė visus dalyvius – vaikų lopšelius – darželius bei mokyklas. Mokomojoje medžiagoje pateikiama informacija apie Lietuvos ūkininkų auginamus gyvulius ir paukščius, jų laikymą, šėrimą, duodamą produkciją.

Šviečiamosios gyvulininkystės programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Programa skirta darželinukams, pradinukams bei 5-8 klasių moksleiviams.

Šiuo metu pedagogai su vaikais, panaudodami gautą medžiagą bei priemones, rengiasi pradėti savarankišką veiklą. Vaikams bus organizuojami įvairūs švietimo užsiėmimai: pamokėlės, konkursai ir kita. Organizatoriai savo lėšomis dalyviams ketina surengti vadinamąją ir gyvą pažintį su gyvulininkyste.

„Gegužės mėnesį daugelyje darželių jau apsilankė mažųjų gyvūnėlių parodėlės kartu su lektore, kuri vaikams surengė dviejų valandų edukacinę programėlę, – pasakoja Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktoriaus pavaduotojas Alvydas Grigaliūnas. – Parodėlės su programa pasieks visus mažuosius dalyvius. Vasarą darželiai dirba atostogų režimu. Rugsėjui pasibeldus ir visiems sugrįžus prie įprasto grafiko, parodėlės vėl riedės į neaplankytus darželius“.

Pasak programos vykdytojų, pradinukai kitais mokslo metais vyks į ūkininkų ūkius, o vyresnieji 5-8 klasių moksleiviai – į mokslo ir studijų institucijas, kuriose laikomi ūkiniai gyvūnai (eksperimentiniai ūkiai, laboratorijos, Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centras ir kt.).

Šiemet Programoje dalyvauja 100 ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų. Mokyklos ir darželiai veiklas vykdys iki kitų mokslo metų pabaigos. Vėliau dalyvaus kūrybiniame konkurse, kur parodys, kaip įtvirtino gautas žinias.

Įgyvendinant programą vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Šviečiamoji gyvulininkystės programa bus vykdoma iki 2018 metų pabaigos. Vyriausybės programoje tokią veiklą numatyta tęsti iki 2020 m.

Šviečiamąją gyvulininkystės programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija kartu su Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centru. Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos biudžeto asignavimų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?