Vilkytiškiai – didžiausiame pasaulio vaikų sporto renginyje

2017-07-17
Vytauto Martūzo nuotraukos
Kaunas buvo pirmasis miestas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuriame vyko didžiausias vaikų sporto renginys. Žaidynėse dalyvavo 36 valstybės ir 88 miestai.

Lietuvai žaidynėse atstovavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Garliavos sportininkai. Žaidynės buvo sėkmingos Kauno ir kitų Lietuvos miestų ekipoms – lietuviai bendroje įskaitoje iškovojo daugiausia medalių, tačiau apdovanojimų įskaitoje į priekį praleido Taipėjaus sportininkus. Iš viso Lietuvos sąskaitoje 51 medalis – 15 aukso, 12 sidabro ir 24 bronzos.

Klaipėdos miesto garbę gynė Vilkyčių pagrindinės mokyklos sportininkė Gintarė Paulauskaitė. Ji rutulio stūmimo rungtyje lengvai pirmu bandymu įvykdė kvalifikacinį normatyvą ir pateko geriausių dvyliktuką. Finale pirmu bandymu pasiekė antrą rezultatą. Ketvirtu bandymu 3 kg rutulį stūmė dar toliau - iki 12 m 53cm, pasiekdama asmeninį rekordą, ir pelnė Lietuvai sidabro medalį.

Lietuvos jaunučių pirmenybėse puikiai 500 g ietį metė Marius Rudzevičius. Pasiektas rezultatas - 59 m 17 cm. Jaunučiai taip toli dar niekas Lietuvoje nėra mėtę. Kaip įprasta, du aukso medalius ieties metime ir rutulio stūmime pelnė G. Paulauskaitė. Šį savaitgalį jie Lietuvos jaunučių rinktinei atstovaus Baltijos šalių mače Vilniuje.