Jonas Piekautas savo meistriškumą patvirtino tarptautiniame turnyre

2017-08-06
Prienų tarptautinio stalo teniso turnyro senjorų varžybų (+70 m.) prizininkai bei dalyviai (pirmoje eilėje iš kairės): trečiosios vietos laimėtojai, kauniečiai K. Kuprys, A. Kondratas, čempionas J. Piekautas (viduryje) ir antrąją vietą užėmęs šiaulietis V. Armoška. Jono Balazo nuotrauka
Prienuose vykusiame tarptautiniame stalo teniso turnyre žaidė 230 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos. Šilutei atstovavo  penki tenisininkai. Iš jų geriausiai pasirodė stalo teniso klubo „Varmas“ vadovas Jonas Piekautas, laimėjęs senjorų (amžiaus gr.+ 70 m.)varžybas.

Tradicinis turnyras vyko  Prienų sporto komplekse prie 20 stalų. Turnyro dalyviai padalinti į dvi amžiaus grupes: iki 50 metų bei vyresni. Pirmą varžybų dieną atvirame turnyre raketes sukryžiavo jaunesniųjų grupės stalo tenisininkai, antrą – veteranai.

Šilutiškiai Karolis Pundinas, Rokas Piekautas - jaunimo gr., Jonas Piekautas, Jonas Čimkus, Zigmas Šikšnius – veteranų gr. Pirmajame varžybų etape  kovos vyko pogrupiuose. K. Pundinas pogrupio varžybose užėmė antrąją vietą ir prasiveržė į pagrindinį finalą, o R. Piekautas, žaidęs su nauja rakete, to neįstengė padaryti ir tęsė kovą paguodos turnyre.  Finalininkai toliau žaidė dviejų minusų sistema. K. Pundiną po pralaimėjimo Vilkaviškio atstovui V. Rybakui 0:3 ir pergalės prieš Kaliningrado (Rusija)atstovą – 3:1, sustabdė Estijos sportininkas -1:3. Taigi, prisiėjo tenkintis bendra 9-16 vieta.

Veteranų turnyre J. Čimkus ir Z. Šikšnius (amž. g. +60 m.) jėgas išmėgino su dar 30 mažosios raketės mėgėjų. Abu šilutiškiai pateko į pagrindinį finalą, bet ten sublizgėti neleido pajėgesni varžovai. Kur kas sėkmingiau kovojo J. Piekautas, 70-mečių grupės lyderis. Jis užtikrintai laimėjo pogrupio varžybas ir nesunkiai pasiekė pusfinalį. Čia teko rimtai kautis su kauniečiu Kostu Kupriu, mokančiu gintis ir atlikti pavienius itin stiprius smūgius rakete su skirtingų savybių dangomis. Pergalę rezultatu 3:2 išplėšė J. Piekautas. Lemiamoje dvikovoje dėl aukso medalio J. Piekautas įveikė šiaulietį V. Armošką – 3:1. Pastarasis liko antras, trečiąsias vietas užėmė kauniečiai K. Kuprys ir A. Kondratas.

Dvejetų varžybos vyko vieno minuso sistema, neskirstant porų į amžiaus grupes. Mūsiškiams pasižymėti nepavyko. K. Pundinas kartu su Vilniaus atstovu laimėjo pirmąją partiją prieš latvius 3:2. Penktajame sete latviai buvo priekyje 10:4, jiems trūko taško iki pergalės, tačiau jo negavo. Galima sakyti, kad K. Pundinas su partneriu stebuklingai išsigelbėjo – laimėjo pralaimėtą setą ir tuo pačiu partiją. Deja, antrajame etape pralaimėjo Kauno atstovams 2:3 ir iškrito. Jonas ir Rokas Piekautai taip pat laimėjo pirmąją partiją, bet toliau nebeprasiveržė. J. Čimkus ir Z. Šikšnius baigė kovas pirmajame rate. Tad į Šilutę apdovanojimą parvežė tik J. Piekautas.