Tradicinis maratonas baidarėmis – užtaisas su nauja intriga

2017-09-03, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Edvardo Lukošiaus nuotraukos
Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) 6-ojo baidarių maratono dalyviams (21 įgula, 38 irkluotojai) reikėjo ne tik spėriai mosuoti irklais 25 kilometrus, bet ir žiūrėti į žemėlapį, kad nepasiklysti klaidžiose upėse bei atplaukti į finišą. Absoliučiu čempionu tapo  Juozas Gurevičius, plaukęs vienviete turistine baidare. Jis distanciją įveikė per 2 valandas ir 29 minutes. Nugalėtojų, prizininkų vardus, diplomus, medalius, taures pelnė ir kitos įgulos.

Jau 6-asis, tradicinis baidarių maratonas buvo surengtas rugpjūčio 19 dieną. Komandos rinkosi Rusnėje, prie buvusio NDRP lankytojų centro. Organizatorių parinkta 25 kilometrų distancija sutapo su NDRP veiklos 25-mečiu. Jubiliejinis renginys buvo išskirtinis. Maratono dalyviai gavo žemėlapius ir papildomas užduotis - orientuotis deltos upėse bei surasti 4 skirtingų spalvų juosteles (geltoną, žalią, raudoną ir Lietuvos vėliavos spalvų juostelę), kurias reikėjo pargabenti į finišą. Taigi, neužteko vien greitai mosuoti irklais Pakalnės, Vorusnės, Skatulės, Šakutės, Vytinės upėmis, bet reikėjo tapti ir sekliais keliauninkais. Tai pridėjo intrigos.

Kelią į Kuršių marias užtvėrė Bangpūtys

Žygio baidarėmis komandos buvo suskirstytos į 5 grupes pagal valčių (baidarių) kategorijas: sportines, turistines vienvietes, turistines dvivietes (vyrų, moterų, mišrios įgulos). Tačiau iš anksto numatytą maratono maršrutą organizatoriams prisiėjo keisti. Stiprokas vėjas, pašiaušęs Kuršių marių bangas, užtvėrė kelią į jas. Baidarininkams nebereikėjo irkluoti iki pirmosios ir antrosios geltonųjų bujų, kad, pastarąsias apiplaukus, pasukti pietryčių kryptimi taikant į Rusnaitės upės žiotis. Korekcijos korekcijomis, bet dėl to dalyviams įdomumo nesumažėjo. Kaip jau minėta, pirmasis finišavo vienvietę turistinę baidarę irklavęs Juozas Gurevičius. Jo laikas – 2:29:00. Antri atplaukė Rokas Domeikis ir Aurimas Sokolovas, irklavę sportinę dvivietę baidarę. Jie distanciją įveikė per 2:31:47. Rokas ir Aurimas pelnė šios baidarių kategorijos pirmosios vietos apdovanojimus. Abu jie – Šilutės irklavimo klubo „Pamarys“ nariai. O antrąją vietą tarp turistinių vienviečių baidarių kategorijos dalyvių užėmė Artūras Kuzmarskis – 3:23:06. Bronzos medalį laimėjo Rastidas Martutaitis – 3:29:23.

Į finišą – irklas prie irklo

Tarp vyrų, irklavusių dvivietes turistines baidares, nugalėjo „Auroros“ komanda – Arūnas Znotinas ir Arnoldas Valčiukas, baigę distanciją per 2:35:50. Sidabro medaliai įteikti komandos „4 stichijos-vanduo” nariams Tadui Davidavičiui ir Dariui Didžbaliui. Jie nuo nugalėtojų atsiliko 10 sekundžių. Trečiąją vietą iškovojo komanda „Žvelsiniai“ – Kęstutis Vinčiauskas ir Artūras Daniusevičius. Mišrių įgulų dvivietę turistinę baidarę greičiausiai irklavo „Meškėnai“ – Aušra Skanienė ir Gediminas Kilbauskas. Jų laikas – 2:56:48. Antri – „Vandens vėžliais“ pasivadinęs ekipažas Vita Pociūtė ir Rytis Kaladė, įveikę distanciją per 3:19:32. Bronzinė įgula – šeimos komanda „Žvelsiniai” (Danutė Maciūnienė, Arvydas Maciūnas)- 3:22:02.

Moterų dviviečių turistinių baidarių kategorijoje varžėsi dvi įgulos, iš kurių viena  finišo nepasiekė. Nugalėjo „Nendrelė” (Aistė Bagočiūnienė, Ingrida Dubavičiutė)  -3:41:49. Didžioji dalis baidarių maratono dalyvių savo startu buvo patenkinti – distancija įveikta greičiau nei per 4 valandas. Po finišo kai kurie irkluotojai šoko vėsintis į Rusnaitės upę. Žinoma, visiems patiko buvusio NDRP specialisto Ž. Čėsnos paruošta „šiurpa“. Surengta ir loterija. Kam pasisekė, laimėjo NDRP suvenyrų: marškinėlių, knygų, puodelių, raktų pakabukų. Gražių įspūdžių netrūko.

Irena2018-05-07
Aš visad svajoju sudalyvauti tokio lygio varžybose, tačiau esu tik pradedančioji ir mėgėja :)) Per šiltąjį sezoną praplaukiu baidarėmis tik kokius 2-3 kartus, o čia juk reikia pastoviai plaukti. Na reiks dažniau susiburti kompaniją, padaryti baidarių rezervaciją ir lėkti plaukti :) Seniau visad plaukdavom Šešupe, bet dabar pradėjom rinktis kitus maršrutus vien dėl nuostabių vaizdų ir organizatorių. Rekomenduoju visiems ! https://baidariu.lt/ Komentaras patinka Komentaras nepatinka