Stalo teniso turnyrai Klaipėdoje

2017-09-01, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Klaipėdoje, Vakarų stalo teniso akademija rugpjūčio 19-20 dienomis surengė du turnyrus: atvirąjį ir veteranų (50 metų ir vyresnių). Dalyvavo daugiau kaip 100 žaidėjų. Šilutiškiai šį kartą apdovanojimų neiškovojo, nors senjorų varžybose tokią galimybę turėjo Jonas Piekautas, deja, kluptelėjęs prieš gynėją.

Pirmąją dieną atvirame turnyre Žvejų rūmuose žaidė 60 dalyvių. Šilutės stalo teniso klubą „Varmas” (vadovas J. Piekautas) atstovavo Karolis Pundinas, Rokas Piekautas, Vincas Agintas ir Jonas Piekautas. Pastarieji du – veteranai. Didžiausios viltys sietos su traksėdiškiu K. Pundinu. Jis iškopė į finalą, tačiau toliau nenužengė, tenkinosi 18 -a vieta. Piekautai  šias varžybas išnaudojo bandymams - žaidė su naujomis raketėmis ir padarė savo išvadas. Atrodo, jog Jonas grįš  prie senosios „ginkluotės”, o jo sūnus Rokas tebetikrina švedų firmos „Stiga” naujausios raketės „Carbonado 190” galią. V. Agintas reitinguotų konkurentų draugijoje sužibėti neketino, didesnes viltis paliko rytojui, tai yra senjorų kovoms. Kitą dieną jo viltys nemaža dalimi išsipildė. O atviro turnyro nugalėtoju tapo Jonavos jaunis R. Lesiv, antrąją vietą užėmė vilnietis K. Žeimys, trečiąją – B. Bagdonas (Laukuva, Šilalės r.).

Senjorų varžybose į finalą prasimušė J. Piekautas (Šilutė), V. Agintas (Pašyšiai) ir E. Naujokas (Juknaičiai). Pastarųjų dviejų pasirodymas – maloni staigmena jiems patiems, bet ne tokia maloni jų varžovams. Tarp  30 dalyvių V. Agintas užėmė 14-ą vietą, E. Naujokas liko 16-as. Ūkininkas iš Pašyšių V. Agintas ypač džiaugėsi pergalėmis prieš aukštesnio reitingo žinomus stalo tenisininkus G. Šlyžių (Palanga) ir M. Budą, (Gargždai), kitus varžovus. Z. Šikšnius (Šilutė) į finalą neprasiveržė. J. Piekautas gerai pradėjo turnyrą, tačiau vėliau pralaimėjo svarbią partiją gynėjui iš Kėdainių V. Lukšai – 1:3 ir liko 5-as. Čempiono vardą pelnė vilnietis I. Marukas, antrąją vietą užėmė kaunietis R. Vosgirdas, trečiąją – R. Gečas (Niemanas, Kaliningrado sritis, Rusija).